[FAQ]Szpiegowanie

  • Rozpoczynający wątek WOJOWNIKH
  • Data rozpoczęcia

Co myślisz o tym FAQ?


  • W sumie głosujących
    95
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
1.0 Czym jest szpiegowanie?
Odp: Szpiegowanie,to wysłanie szpiega do wrogiego miasta w celu zdobycia informacji o budynkach w mieście, ilości surowców, oraz przede wszystkim –wojsku i flocie.

2. Co jest potrzebne, by móc szpiegować?
Odp:Potrzebujemy:
A)Jaskini na pierwszym poziomie.
Wymagania jaskini:
Senat poziom 9
Magazyn poziom 5
B)Co najmniej 1000 sztuk srebra ,za jednorazową akcję szpiega.

3. Wybudowałem, już jaskinie, lecz nie wiem, gdzie się znajduję…
Odp: Jest tu:
2mwvvjn.png


4. Jak szpiegować?
Odp: Najpierw wpłacamy srebro w jaskini (co najmniej 1000), a następnie:
A)Klikamy, na miasto gracza, którego chcemy szpiegować.
vh9v13.png

B)Wybieramy opcję szpiegowanie.
rsxvo6.png

C)Opłacamy szpiega (w miejsce oznaczone 1. wpisujemy, ile srebra z jaskini chcemy dać naszemu szpiegowi, minimum 1000) i klikamy „szpieguj”.
e7dje1.png

5. Kogo możemy szpiegować?
Odp: Tylko miasta graczy, nie wioski.

6. Po co rozbudowywać jaskinię?
Odp: By zwiększyć limit srebra, jakie możemy przechowywać. Po wybudowaniu maksymalnego poziomu jaskini jest on usuwany, tzn. możemy wpłacać nieograniczoną ilość srebra.

7.Czy mogę wyszpiegować wojsko przebywające poza miastem przeciwnika?
Odp:Nie.

8.Omyłkowo wpłaciłem do jaskini 238 sztuk srebra.Czy mogę je odzyskać?
Odp:Nie da się.

9.Czy mogę szpiegować graczy z innych wysp, czy potrzeba do tego łodzi transportowych?
Odp:Można.Nie potrzeba do tego łodzi transportowych.

10. Jak się bronić przed wrogim szpiegiem?
Odp: Trzymać srebro w jaskini. Dzięki temu, gdy wróg nas będzie chciał szpiegować, akcja jego szpiega ma większą szansę, na niepowodzenie( nasz kontrwywiad jest opłacony).

11. Jak zwiększyć szansę na skuteczne szpiegowanie wroga?
Odp: Zapłacić więcej srebra naszemu szpiegowi za akcję, niż wymagany 1000 srebra.

12.Czy muszę płacić wielokrotność 1000 srebra,czy np. 1234 srebra?
Odp:Można płacić dowolną ilość srebra.

13. Co z czasem zrobić, by przeciwnik trudniej nasz szpiegował?
Odp: Są trzy opcje:
Pierwsza, to wybudować wyrocznię. Jest to jednak dość droga i długoterminowa inwestycja, a także ma spore wymagania. Daję ona jednak stały bonus.
Drugą opcją , jest wybranie jako bogini Ateny, a następnie użycie jej łaski o nazwie „Mądrość”. Nie mamy jednak pewności, czy akurat wróg nas szpieguję.Na dodatek jest to akcja „jednorazowa"( koszt - boskie łaski).
Trzecią możliwością jest zbadanie kryptografii, co daję dodatkowe 20% szans, że akcja wrogiego szpiega zakończy się niepowodzeniem.

_________________________________________________________________
Proszę o konstruktywne wypowiedzi. ,które pozwolą poprawić ew. błędy.Gdy głosujesz na NIE - uzasadnij!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
No fajne to zrobiłes czytelne i dokładne bez jakiegoś spamu
 

DeletedUser

Guest
dobra robota.. :D przyda się wielu graczom.. lecz uważam że mogłeś to umieścić w dziale FAQ :)
 

DeletedUser

Guest
@up
Jakie poprawki(dałeś w ankiecie"Dobre ,lecz potrzebne są małe poprawki (napisz jakie...)."
 

DeletedUser

Guest
Dzięki, naprawdę pomocne - przynajmniej wiem teraz gdzie jest jaskinia :)
Ale potrzebne są jeszcze poprawki stylistyczne - głównie przecinki, które nie leżą tam gdzie powinny i zamiana punktów (np. 1.1 na 1.)
 

DeletedUser

Guest
napisz też jakie informacje można ze szpiegowania uzyskać
 

DeletedUser

Guest
1.8 Co z czasem zrobić ,by przeciwnik trudniej nasz szpiegował?
Odp: Są dwie opcję. pierwsza to wybudować wyrocznię. Jest to jednak dość droga i inwestycja ,a także ma spore wymagania. Daję ona jednak stały bonus. Drugą jest wybranie jako bogini Ateny ,a następnie użycie jej łaski o nazwie „Mądrość”. Nie mamy jednak pewności ,czy akurat wróg nas szpieguję.

uzuepłniłbym by po prostu więcej wpłacać srebra na jaskinię, cytat z wiki:
Sukcesu wywiadu nie jest pewny. Jeżeli miasto, które chcesz szpiegować ma więcej srebra w swojej jaskini niż Ty, twój wywiad zawiedzie. W tym przypadku nie otrzymasz informacji o wrogim mieście. Natomiast wrogie miasto otrzyma wiadomość, że próbowałeś wyszpiegować informację o nim.
 

DeletedUser

Guest
@up
1.7 Jak zwiększyć szansę na skuteczne szpiegowanie wroga?
Odp: Zapłacić więcej srebra naszemu szpiegowi za akcję ,niż wymagany 1000 srebra.
@ arien
1.0 Czym jest szpiegowanie?
Odp: Szpiegowanie ,to wysłanie szpiega do wrogiego miasta w celu zdobycia informacji o budynkach w mieście ,ilości surowców ,oraz przede wszystkim –wojsku i flocie.
Dla mnie lepiej wygląda np .1.1 ,ale jak chcecie numeracje to macie ;)

P.S.Poradnik pisałem 4 h w wordzie ,także powinno być dobrze(przecinki).
 

DeletedUser

Guest
P.S.Poradnik pisałem 4 h w wordzie ,także powinno być dobrze(przecinki).

Ale tak się przecinków nie pisze ;) Przecinek jest zaraz po wyrazie (bez spacji), potem spacja i kolejny wyraz.

Poradnik super i według mnie powinien znaleźć się w FAQ
 

DeletedUser67

Guest
Są dwie opcję. pierwsza,

Są dwie opcjE, nie opcjĘ, po czym winien być dwukropek, od biedy przecinek, nie kropka. Z tym zmiękczaniem na końcu jeszcze gdzieś był błąd...

Zakładając, ze mamy srebro w jaskini, czy tracimy je, po tym jak przeszpieguje nas przeciwnik?

Dobry poradnik. Dzięki.
 

DeletedUser

Guest
Czyli jeśli wszystko się powiedzie to gracz którego szpieguje nic o tym nie będzie wiedział??
I jeśli gracz którego szpieguje nie ma jaskini to jest pewne że uda mi się wyszpiegować dane o nim??
Jakie informacje otrzymujemy podczas szpiegowania?
 

DeletedUser

Guest
Czyli jeśli wszystko się powiedzie to gracz którego szpieguje nic o tym nie będzie wiedział??
I jeśli gracz którego szpieguje nie ma jaskini to jest pewne że uda mi się wyszpiegować dane o nim??
Jakie informacje otrzymujemy podczas szpiegowania?

1 i 2 TAK.
3.Punkt pierwszy...
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie może być, ale...

1. Poprawiłabym czytelność pogrubiając i zmieniając kolor pytań. Do tego oddzieliłabym każde z pytań akapitem (przynajmniej jedna linijka), dzięki temu tekst przestanie się zlewać.
2. Nie wszystkie przecinki zostały poprawione, nie będę ich wymieniać :]
3. Co bym poprawiła merytorycznie:

- Odnośnie Twojego punktu 2:
A)Jaskini przynajmniej na pierwszym poziomie.
Aby móc szpiegować potrzebna jest jaskinia przynajmniej na 1 lvl, ale równie dobrze może być to też poziom 2 czy 10 :] Taka mała kosmetyka.

- Odnośnie Twojego punktu 4:
C)Opłacamy szpiega i klikamy „szpieguj”.
Nie wszyscy wiedzą jak opłacić szpiega :] Pisząc poradnik trzeba brać pod uwagę, że czytają go różne osoby o różnym poziomie doświadczenia.

- Odnośnie Twojego punktu 6:
Odp: By zwiększyć limit srebra, jakie możemy przechowywać. Po wybudowaniu maksymalnego poziomu jaskini jest on usuwany.
W jakim sensie usuwany? Co to oznacza, że jest usuwany? Rozwiń proszę :]

- Odnośnie Twojego punktu 9:

trzy opcje:
Pierwsza, to wybudować wyrocznię. Jest to jednak dość droga i długoterminowa inwestycja, a także ma spore wymagania. Daję ona jednak stały bonus.
Drugą opcją , jest wybranie jako bogini Ateny, a następnie użycie jej łaski o nazwie „Mądrość”. Nie mamy jednak pewności, czy akurat wróg nas szpieguję.
Trzecią możliwością jest zbadanie kryptografii, co daję 20% szans, że akcja wrogiego szpiega zakończy się niepowodzeniem.
To co wytłuściłam do poprawienia i dodania. Do rozwinięcia jest kwestia "stałego bonusu" - jak duży jest ten bonus; łaska Mądrości - czy jest permanentna, jeśli nie to jak długo trwa, jakie są koszta i co trzeba mieć aby została aktywowana. Akurat wszystkie przez Ciebie podane propozycje są drogie ;] nie tylko Wyrocznia.

Dodatkowo:
- dodałabym coś na temat sum jakie przeznaczane są na szpiegowanie. Czy tylko wielokrotność 1k, czy można różne sumy, np. 2399?
- niektórzy mogą pytać o to, czy raport będzie pokazywał jednostki przebywające poza miastem wroga.
- czy jaskinie da rade zniszczyć katapultami?
- czy szpieg potrzebuje łodzi transportowych oraz czy można szpiegować graczy z innych wysp?

Takie niby pierdu - pierdu, ale nie wszyscy o wszystkim wiedzą :]
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie może być, ale...

1. Poprawiłabym czytelność pogrubiając i zmieniając kolor pytań. Do tego oddzieliłabym każde z pytań akapitem (przynajmniej jedna linijka), dzięki temu tekst przestanie się zlewać.
Akapity zrobione, ale robienie kolorków będzie nonsensem (znajdź mi jakieś FAQ np. na forum plemion, gdzie tak jest...).
2. Nie wszystkie przecinki zostały poprawione, nie będę ich wymieniać :]
Powinny być już wszystkie :)
3. Co bym poprawiła merytorycznie:

- Odnośnie Twojego punktu 2:
Aby móc szpiegować potrzebna jest jaskinia przynajmniej na 1 lvl, ale równie dobrze może być to też poziom 2 czy 10 :] Taka mała kosmetyka.
No, jest przecież przynajmniej 1 poziomu...

- Odnośnie Twojego punktu 4:
Nie wszyscy wiedzą jak opłacić szpiega :] Pisząc poradnik trzeba brać pod uwagę, że czytają go różne osoby o różnym poziomie doświadczenia.

Zrobiłem grafikę i bardziej prosty opis.

- Odnośnie Twojego punktu 6:
W jakim sensie usuwany? Co to oznacza, że jest usuwany? Rozwiń proszę :]

(...), tzn. możemy wpłacać nieograniczoną ilość srebra.

- Odnośnie Twojego punktu 9:


To co wytłuściłam do poprawienia i dodania. Do rozwinięcia jest kwestia "stałego bonusu" - jak duży jest ten bonus; łaska Mądrości - czy jest permanentna, jeśli nie to jak długo trwa, jakie są koszta i co trzeba mieć aby została aktywowana. Akurat wszystkie przez Ciebie podane propozycje są drogie ;] nie tylko Wyrocznia.

Kryptografia to tylko 2500 drewna, 3000 kamienia i 5100 srebra.Po rozbudowaniu akademii na ten poziom będzie to dla większości graczy dość tanie.Porównaj koszt wymagań i wybudowania wyroczni...Mądrość to tylko łaski.

Dodatkowo:
- dodałabym coś na temat sum jakie przeznaczane są na szpiegowanie. Czy tylko wielokrotność 1k, czy można różne sumy, np. 2399?
- niektórzy mogą pytać o to, czy raport będzie pokazywał jednostki przebywające poza miastem wroga.
- czy jaskinie da rade zniszczyć katapultami?
- czy szpieg potrzebuje łodzi transportowych oraz czy można szpiegować graczy z innych wysp?
Katapulty to inna bajka (niszczą tylko mury).Reszta dodana.
Takie niby pierdu - pierdu, ale nie wszyscy o wszystkim wiedzą :]
...............
 

DeletedUser

Guest
Z kolorami to była tylko propozycja ;] i nie mówiłabym o tym gdybym tego gdzieś wcześniej nie widziała :]

Kryptografia to tylko 2500 drewna, 3000 kamienia i 5100 srebra.Po rozbudowaniu akademii na ten poziom będzie to dla większości graczy dość tanie.Porównaj koszt wymagań i wybudowania wyroczni...Mądrość to tylko łaski.

Sprawdziłam, bo aż nie wierzyłam. Kryptografie odkrywać można dopiero przy 19 lvl akademii, więc nie jest to takie znowu chop siup.
Aby otrzymać łaskę, któregoś z bogów należy wybudować świątynię, która też ma swoje wymagania. Do tego trzeba nam odpowiedniej ilości punktów łaski (Gunst), a żeby te szybciej przyrastały trzeba podnosić świątynie - ponownie, nie jest to takie chop siup :]

Co do katapult i jaskini - pytanie padło, bo się z takim spotkałam :] a że nie znałam odpowiedzi... :D

PS, poradnik mi się bardzo podoba i dlatego uważam że trzeba go "dopieścić" :] Myślę, że można go spokojnie przenieść do działu FAQ

Pozdrawiam, Laina
 

DeletedUser

Guest
Z kolorami to była tylko propozycja ;] i nie mówiłabym o tym gdybym tego gdzieś wcześniej nie widziała :]



Sprawdziłam, bo aż nie wierzyłam. Kryptografie odkrywać można dopiero przy 19 lvl akademii, więc nie jest to takie znowu chop siup.
Aby otrzymać łaskę, któregoś z bogów należy wybudować świątynię, która też ma swoje wymagania. Do tego trzeba nam odpowiedniej ilości punktów łaski (Gunst), a żeby te szybciej przyrastały trzeba podnosić świątynie - ponownie, nie jest to takie chop siup :]

Co do katapult i jaskini - pytanie padło, bo się z takim spotkałam :] a że nie znałam odpowiedzi... :D

PS, poradnik mi się bardzo podoba i dlatego uważam że trzeba go "dopieścić" :] Myślę, że można go spokojnie przenieść do działu FAQ

Pozdrawiam, Laina

No ,właśnie :DJa piszę A, a ty B.Mówię, że na tym poziomie rozbudowy jest to dość tanie (ja bym np. na ang. Gammie wojsko sobie wysłał na wiosek na wycieczkę i już badanko ; mam 14 poziom akademii).Tylko na początku rozgrywki te koszty szokują.
P.S.Myślę nad FAQ dot. wojska/lub handlu (także jednostek mitycznych i floty).Nie wiem tylko, czy tabelki, czy wersja graficzna ;)
 

DeletedUser

Guest
FAQ się pisze dla początkujących graczy, a nie dla weteranów :p Dlatego się tak uczepiłam tej kwestii ;]

Tabelki znaleźć można na Wiki, więc może jednak coś innego :] żeby było inaczej, niepowtarzalnie.
Przydałoby się coś na temat bogów, którego wybrać i dlaczego. Jak zaczynałam grę było to jedno z nurtujących mnie pytań :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry