Farmienie - Inwersja

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

jesteś

  • za

    Głosy: 24 64,9%
  • przeciw

    Głosy: 9 24,3%
  • za ale z dużymi poprawkami

    Głosy: 1 2,7%
  • obojętne mi to

    Głosy: 3 8,1%

  • W sumie głosujących
    37
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Na pewno wielu graczom zdarzyła się taką sytuacja: kliknęli 5 minut, ale coś im wypadło i weszli do gry po 11 minutach. zdecydowanie lepiej by na tym wypadli, gdyby kliknęli 10 minut. Z resztą 5 a 10 minut to nieduża różnica. Gorzej, gdy klikniemy 1,5h a przychodzimy po 3-4h. Wpadłem na pewien pomysł, który pozwoli na zmniejszenie tego problemu, mianowicie:

Klikamy farmienie (obojętnie jakie) i w tym momencie rusza zegar (podobnie jest dziś). Po 5 minutach pojawia się możliwość farmienia '5' - jeśli jestem, klikam, jeśli mnie nie ma - trochę stracę, ale niewiele, bo zegar leci dalej. Czekamy 5 minut i dochodzimy do 10 minut - pojawia mi się możliwość farmienia '10'. Tu podobnie jak wcześniej albo jestem albo mnie nie ma - klikam albo nie. Załóżmy że nadal mnie nie ma i pojawiam się dopiero po 15 minutach i mam teraz do wyboru: albo kliknąć '10' albo poczekać 5 minut do '20'. Oczywiście bardziej opłacalne jest kliknąć '10' a potem po 5 minutach '5' niż czekać 5 minut aż dojdziemy do 20.

W obecnym systemie kliknąłbym 5 minut, zebrał to co za 5 minut dostałem i zmarnowałbym kolejne 10 minut. W mojej propozycji tylko częściowo marnujemy te 10 minut. Myślę że wielu graczy na tym skorzysta i na pewno zmniejszy się przepaść między nałogowymi klikaczami '5' a statystycznymi graczami.

olzxgz1e2f0x.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00428/olzxgz1e2f0x.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Farmienie - Inwersja

Pomysł mi się nawet podoba, choć pewnie i tak nawet wówczas nie będę farmić. Ale za to osoby notorycznie farmiące mogłyby częściej odejść od komputera bez wyrzutów, że za pół godzinki musi znowu zebrać surkę. Nie zbierze za pół godziny, to zbierze za godzinę. Wszystko, co powoduje, że nie musimy naszego życia dostosowywać do gry, jest dla mnie na plus - głos na tak :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Jestem ciekaw jak by się to sprawdziło w praktyce,a z ciekawości zagłosuję na tak.
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Bardzo dobry pomysł, choć przy dużej ilości miast do "obróbki", nie rozwiązuje problemu:D
Jestem na tak.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Kurczka dziewczynę sobie znalazłeś, że tak same ułatwienia proponujesz ostatnio? :)
na NIE
to nie jest ułatwienie. ja nie ułatwiam farmienia a jedynie zmieniam dysproporcje między farmiącymi o różnych częstościach. na nie... bo?

Bardzo dobry pomysł, choć przy dużej ilości miast do "obróbki", nie rozwiązuje problemu:D
Jestem na tak.
nigdzie nie napisałem że rozwiązałem tym pomysłem problem ilości pracy przy farmieniu.

dodałem rysunek pokazujący różnicę między moim a obecnym systemem. mam nadzieję że zrozumiały :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

to nie jest ułatwienie. ja nie ułatwiam farmienia a jedynie zmieniam dysproporcje między farmiącymi o różnych częstościach. na nie... bo?

proponujesz zmniejszanie dysproporcji? toż to czysty socjalizm Kurczak :)

Na nie bo "zasiłek" to gracze już dostają z przyrostu samoczynnego z eko. Zostawmy coś odróżniającego aktywnych od tych mniej. Czy to propozycje "jednego kliknięcia" czy twoja to cel jeden - więcej sury dla nieaktywnych.

ps. nie wyświetlał mi się wcześniej ten obrazek bo jakbym widział ile się napracowałeś to dałbym - obojętne z szacunku dla włożonej pracy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

wcześniejszy obrazek był mniejszy :D zawierał jedynie jeden (a nie jak tu 8) scree z wioski pokazujący jak wyglądałby podgląd wioski między 1,5h a 3h. no i nie było napisów.

socjalizm jest wtedy, gdy siłą zabierasz zarabiającemu więcej kowalskiemu, bierzesz za to z tego część i oddajesz resztę biednemu nowakowi

gracz farmiący co 5 minut w obu systemach będzie miał w ciągu 3h po ok 1700 każdego surowca. im ta zmiana niewiele zmieni. głównym założeniem jest pozbycie się problemu spóźniania. ja czasem wracając z pracy ustawiam na 40 minut, ale jest to czasem za mało, bo czasem dłużej w sklepie siedzę (kolejki, większa ilość zakupów, itp) albo czekam dłużej na kolejny środek transportu po pracy, bo na jeden się spóźnię. to że zmniejszą się dysproporcje między aktywnymi a mniej aktywnymi to efekt uboczny, ale pozytywny: ten system farmienia będzie właśnie odwzorowywał aktywność gracza. Jeżeli gracz kliknie 8h, bo wypadło mu wyjście z domu ale po 15 minutach dowie się, że jednak zostaje w domu, to nadal w grze aktywnie siedzieć może ale bez farmienia. jest aktywniejszy od tych co siadają co 8h ale i tak obrywa po kieszeni.

i właśnie w tym momencie jest to bliższe kapitalizmowi - więcej robisz, więcej masz. w obecnym systemie, czy siadasz raz na 8h, czy częściej, ale zdarza ci się za duże czasy klikać, to i tak masz tą samą 'wypłatę'
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Trochę zbyt prosta ta twoja definicja socjalizmu ale niech ci będzie - wycofuję się z tego zarzutu :p Rozumiem zatem, że masz zamiar wzmocnić tzw. klasę średnią? :)

Co do samego pomysłu zmiany farmienia, jeśli już idziemy tym torem rozumowania, widzę dużo prostsze rozwiązanie.

Zlikwidujmy plądrowanie bo same z nim kłopoty. Zamiast tego dodajmy stały dopływ surowców od rolników (jak z kopalni) powiększany ekstra kliknięciami działającymi w opisany przez ciebie sposób.
No ale takie zmiany to już chyba do wersji 3.0 bo to i badania w aka i kilka innych pierdołek by trzeba zmienić :p

I tak do wysyłania wojska do rolników po daniny nie wrócimy wiec mi bez różnicy w sumie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

twoja propozycja byłaby tym samym co zmiana szybkości produkcji w kopalniach + farmienie
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

twoja propozycja byłaby tym samym co zmiana szybkości produkcji w kopalniach + farmienie

Nie, do końca to samo. Trzeba by rozwijać dwa niezależne źródła dopływu surowców. Zachowane byłyby pozory, że coś trzeba jednak jeszcze samemu robić w kwestii pozyskiwania surowców. :p A farmienie klikaniem dla ambitnych tylko.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

z pozornych źródeł surowców mało kto będzie korzystał. Grepo to nie Plemiona, gdzie jest w zasadzie jedno źródło surowców (nie liczę wysyłania ataków). My mamy dwa: podstawę w kopalniach i dość dużą ilość surki w wioskach - to się nie zmieni, bo najwyraźniej właśnie po to są wioski, by gracze aktywni mieli lepiej. Lepiej więc wzmocnić tych aktywnych, którym czasem zdarzają się wpadki czasowe. No i przy okazji zmniejszy to uzależnienie od farmienia co 5 min :D
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

głos na nie ;p nie widze w tym sensu a z wiosek sie farmi do 10-20 miast potem sie juz nikomu nie chce :) zreszta ma ktos ponad 150 miast i zbiera surke z serwerowych wiosek ?
 

DeletedUser19362

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Nie ogarniam :cool:

Żartuje... Najpierw na becie by się przydało wypróbować ;)
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Ja jestem za. Bardzo ciekawie to przedstawiłeś, do tego dobra szata graficzna :D Głos za, chciałbym zobaczyć to w praktyce :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Nie czytałem tematu bo mi się nie chciało, ale to chyba odpowiednie miejsce na małą sugestię
Weźcie coś zróbcie i zmniejszcie ilość niepotrzebnych kliknięć w farmieniu. np:
Mam 50 miast i nie będzie mnie 3h (włączony kapitan) każdą wyspę muszę przekliknąć z 5min na 3h w farmieniu. To jest dopiero horror...
Nie może być tak że zapamiętują się ustawienia na jaki czas chcemy farmić? Np. jeżeli raz przekliknąłem na 3h to niech to będzie dopóki sam nie zmienię, a nie powraca do 5min
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Farmienie - Inwersja

Gdzieś po drodze się pogubiłem ,ale sama idea wydaje mi się słuszna...
Sam miewam z tym problemy ,szczególnie w początkowej fazie świata, gdzie bez farmienia się daleko nie zajedzie...
Jestem na tak.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Farmienie - Inwersja

Propozycja odrzucona.
Na tym polega trudność w grze. Trzeba zaplanować sobie wszystko.
Za duże ułatwienie w grze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry