[Forum] Możliwość bronienia się przed banem

Czy podoba Ci się ten pomysł?


  • W sumie głosujących
    35
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich użytkowników (adminów także pozdrawiam) :)

Cóż, moja propozycja nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. Polega ona na tym, że gracz podczas bana (na forum) miałby możliwość dyskutowania o jego słuszności z moderatorami/administracją.

Wyobraźmy sobie taką sytuację, że gracz dostaje bana a 3 miesiące i nawet nie ma się jak bronić, no chyba, że poczeka te "tylko" 3 miesiące. Gorzej jak dostanie bana na zawsze...

Wiemy, że w supporcie nie ma odnośnika do sprzeciwu bana na forum, więc gracz jest pozbawiony możliwości dyskusji. Oczywiście nie twierdzę, że każdy ban przyznany użytkownikowi jest niesłuszny, ale dzieje się tak dość często.

Więc moją propozycją jest możliwość bronienia się przed ewentualnie niesłusznym banem.

Graficznie można rozegrać jak się chce. Np. dodać odnośnik w supporcie.

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich użytkowników (również tych zbanowanych)..

W typach ticketów jest do dyspozycji "Inne" oraz "Sprzeciw". W temacie wystarczy napisać Forum - ban lub coś innego, ale jednoznacznie brzmiącego. W treści poprosić o przydzielenie tego do odpowiedniej osoby (co by mieć 100% pewność, że dotrze), a dalej opisać sytuację. Wsio. Dla chcącego, nic trudnego.
 

DeletedUser

Guest
Żaden problem, aby dodać w supporcie kategorię forum, nieprawdaż droga koleżanko?
 

DeletedUser

Guest
Wojtixb chciałbyś rozmawiać z osobą, która dała Ci bana?

Jestem za :D
 

DeletedUser5

Guest
Z reguły w Grepolis wygląda to tak, że ban nakładany jest przez jedną osobę, a rozpatrywany przez drugą, aby wykryć ewentualne błędy. W wypadku forum sprzeciw jest kierowany do Opiekuna Forum, który dokładnie sprawdza słuszność blokady. Oczywiście, że można się bronić - wystarczy wysłać ticketa ;) Nie ma do wyboru typu "forum", ale jest "sprzeciw". Po wybraniu tego typu, wybraniu obojętnie którego świata i wpisaniu w tytule wiadomości [forum], odwołanie zostanie przekierowane do odpowiedniej osoby.
Swoją drogą, czy tylko mi się wydaje, czy kiedyś mieliśmy w ticketach typ "forum"? Jeśli to nie moje omamy, to popytam gdzie się podział i z jakiego powodu już go nie ma. Mimo wszystko za używaniem opcji "sprzeciw" przemawia fakt, że odwołania są najważniejsze ze wszystkich ticketów, wobec czego można na nie najszybciej otrzymać odpowiedź.

Edit: Wiedziałam, że coś sobie wmówiłam ;) W każdym razie do rozmów na temat trwającej blokady polecam typ "sprzeciw", zaś do ogólnych pytań i rozmów dotyczących forum "pytania" lub "inne". Na pewno tickety trafią do odpowiednich osób.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
imho bardzo dobry pomysł, choć niestety podpada pod arogancki punkt w regulaminie: "o pracy administracji na forum się nie rozmawia", więc nie przejdzie.

A dlaczego pomysł dobry? Zniweluje chociażby długi czas oczekiwania na odpowiedź administracji. Co jest mankamentem obecnie, nie ważne jak na to spojrzeć.

@Shannqa: To, że nie było, nie znaczy, że nie ma prawa się pojawić :)
Ew. można założyć specjalny dział na takie sprzeciwy. W końcu nie każdy jest usatysfakcjonowany odpowiedzią jednego admina, który dodatkowo ma świadomość, że nie można go opierniczyć za ewentualną gafę. Z drugiej strony, odwołujący się na forum może się narazić na publiczne wyśmianie co w piękny sposób sprawiłoby, że dział byłby popularny :)

EDIT: Nie do końca na temat post, ale i tak się pod atmosferę podpina, więc nie usuwam ^^ A co :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Railgun, to nie jest propozycja dyskusji odwołania od bana na forum, tylko dodania takiej opcji w kontakcie z supportem - jest wybor świata przy odwołaniu to i opcja [forum] też powinna sie pojawić, wprowadziłoby to mniej zamieszania przy kontakcie z supportem
 

DeletedUser

Guest
Aaaaa... racja :) Zaszalałem swoim czytaniem ze zrozumieniem :D


Co nie zmienia faktu, że pomysł Wojtixa dobry jest, zawsze to pomoże przy pisaniu sprzeciwu :)

Dzięki Sójeczka za poprawienie głupiego błędu :p
 

DeletedUser

Guest
Aniołek Śmierci !!!

Tez jestem na tak ;) trzeba walczyć o swoje ile sie da ;)
 

DeletedUser

Guest
Wojtixb chciałbyś rozmawiać z osobą, która dała Ci bana?

A czemu by nie? :D

Co dobrego pomysłu to dzięki, wielkie, ale podpowiedzieli mi go koledzy z pewnego forum...zresztą nieważne. (kto wie o co chodzi ten wie ;))

Faktycznie jest opcja w supporcie "Inne", co nie zmienia faktu, że mogłaby powstać również zakładka "Forum". Widzę, że jest sporo zwolenników tego pomysłu. Specjalnie dałem też sondę publiczną, żeby zobaczyć jak admini głosowali. :)

Jeżeli mój pomysł by wszedł to "team grepo" miałby u mnie mały +, a jak nie, to moje zdanie o nich się nie zmieni. ;)
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli mój pomysł by wszedł to "team grepo" miałby u mnie mały +, a jak nie, to moje zdanie o nich się nie zmieni. ;)
Czy to jest jakiś szantaż emocjonalny? o_O To ja w takim razie powiem, jak gracze przestaną oszukiwać, to będą mieli u mnie WIELKIEGO plusa i szacunek.
Swoją drogą zawsze byłam zwolennikiem najprostszych rozwiązań: nie łamać regulaminu itp.

Jak zdobędziesz więcej pozytywnych głosów, że faktycznie taki myk jest potrzebny, to wrócę z urlopu (tak, to jest szantaż :p).
 

DeletedUser

Guest
Żaden szantaż. Hmm, ja napiszę, ostrzej. Jak team przestanie oszukiwać, to również będą mieli u mnie WIELKIEGO plusa i szacunek. ;)

Co do propozycji, to wątpię że przejdzie, bo taka propozycja nie ma szansy. Chociażby z tego względu że nie lubicie rozmawiać na temat słuszności banów. Nie wiem czy zdarzyło się kiedyś żebyście przyznali się do błędu, ale mniejsza o to.

Jest propozycja, czy przejdzie już nie ode mnie zależy.

Pozdrawiam
 

DeletedUser5408

Guest
Miałem czas na przemyślenie tego tematu, to się podzielę spostrzeżeniami:):

1) My już wiemy, że w razie czego mamy używać "sprzeciwu" lub "inne" w ticketach, wątpię jednak, by wiele osób przeczytało ten temat. Reszta nie będzie wiedziała co zrobić żeby się skontaktować

2) Uważam, że ban nie powinien blokować wysyłania i odbierania PW, nikomu nie powinno przeszkadzać, że ktoś zbanowany sobie z kimś przez PW rozmawia.

I jeszcze coś może nie związanego z tematem, ale związanego z banem:
3) Powinna być możliwość czytania forum będąc zalogowanym podczas bana- uniknęło by to tego całego bałaganu z nieprzeczytanymi tematami po zakończeniu bana:eek:

4) Możliwość wylogowania podczas bana.
 

DeletedUser5

Guest
2) Uważam, że ban nie powinien blokować wysyłania i odbierania PW, nikomu nie powinno przeszkadzać, że ktoś zbanowany sobie z kimś przez PW rozmawia.
Co w wypadku, gdy zablokowana osoba to reklamowicz/spamer/przeklinak/bot, który poprzez wiadomości prywatne będzie mógł z łatwością kontynuować swój niecny proceder łamania zasad? Nie będzie go można w żaden sposób ukarać.
Zastanawia mnie w jakim celu chciałbyś wprowadzenia tej opcji: po to, aby gracze mogli łatwo odwołać się od bana czy też aby mogli pisać z innymi użytkownikami?

I jeszcze coś może nie związanego z tematem, ale związanego z banem:
3) Powinna być możliwość czytania forum będąc zalogowanym podczas bana- uniknęło by to tego całego bałaganu z nieprzeczytanymi tematami po zakończeniu bana:eek:

4) Możliwość wylogowania podczas bana.
Nie jestem pewna co do propozycji numer 3, jednak zdecydowanie popieram dodanie opcji wylogowania, jeśli jest to technicznie możliwe.
 

DeletedUser

Guest
Michał, jak dostaniesz ban'a na forum to wystarczy wyczyścić cookies i historię chyba, odśwież stronę i możesz przeglądać tylko, że bez możliwości zalogowania się i odpowiadania w tematach.
 

DeletedUser5408

Guest
Shannqa napisał:
Co w wypadku, gdy zablokowana osoba to reklamowicz/spamer/przeklinak/bot, który poprzez wiadomości prywatne będzie mógł z łatwością kontynuować swój niecny proceder łamania zasad? Nie będzie go można w żaden sposób ukarać.
Zastanawia mnie w jakim celu chciałbyś wprowadzenia tej opcji: po to, aby gracze mogli łatwo odwołać się od bana czy też aby mogli pisać z innymi użytkownikami?
Jeżeli ktoś został zbanowany za jakieś wykroczenia związane z PW, lub w czasie bana by coś jeszcze przeskrobał, to dostawałby bana na obecnych zasadach. A po co ja bym chciał takiej propozycji? Chodziło mi głównie o zwykłe rozmowy z kumplami, ale po ostatnich wydarzeniach doszedłem do wniosku, że złożenie zażalenia bezpośrednio przez PW jest szybszym rozwiązaniem niż rozmowa przez tickety.

Squnqs napisał:
Michał, jak dostaniesz ban'a na forum to wystarczy wyczyścić cookies i historię chyba, odśwież stronę i możesz przeglądać tylko, że bez możliwości zalogowania się i odpowiadania w tematach.
Hej! Nie mów tak, jakbym miał mieć zaraz znowu bana:)

Wiem co musiałem zrobić, natomiast ja piszę o tych wszystkich duperelach, żeby podnosić komfort z gry. Natomiast niektórym problem może sprawiać np. wejście na forum gdy mają automatyczne logowanie (ja się z tym uporałem, ale kumpel twierdził, że na swojej komie nie ma możliwości usuwania ciasteczek, pamięci itp.)
 

DeletedUser

Guest
Czy to jest jakiś szantaż emocjonalny? o_O To ja w takim razie powiem, jak gracze przestaną oszukiwać, to będą mieli u mnie WIELKIEGO plusa i szacunek.
Swoją drogą zawsze byłam zwolennikiem najprostszych rozwiązań: nie łamać regulaminu itp.

gracze swoje a ..... eee ..ekch ... ( ONI ) swoje .... nigdy wspólnego języka nie znajdziecie
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Forum] Możliwość bronienia się przed banem

Zagłosowałem na "Obojętnie" i tylko z tego powodu, że uważam to za zbędne uszczególnienie konkretnej sytuacji.
Podczas logowania się na zbanowane konto wyskakuje informacja:

banwo.png


Taka informacja została dodana właśnie na Waszą prośbę z tej propozycji, ponadto całość ogłoszenia została przetłumaczona przez yetj na język polski.

Natomiast nie sprzeciwiam się dodaniu typu "forum", który byłby ogólny dla wszystkich spraw z nim związanych. Jednak wprowadzenie tego wiąże się z grzebaniem w bebechach panelu administracyjnego, a to już praca dla programistów z Hamburga, więc oczekiwanie, nawet w przypadku zaakceptowania pomysłu, mogłoby się bardzo wydłużyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Propozycja odrzucona

Tak jak wyżej napisał Du Bist jest możliwość napisania ticketa do supportu ze sprzeciwem i jest do tego nawet link dlatego Odrzucamy.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry