[Forum] Powiększenie rozmiaru podpisu.

  • Rozpoczynający wątek Cuauhtemoc
  • Data rozpoczęcia

Twoje zdanie?


  • W sumie głosujących
    79
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zdziwiłem się trochę, gdy zobaczyłem jakie są tutaj maksymalne wymiary sygny: 100x500px. Jej wysokość jest zdecydowanie za mała. Dużo graczy ma tutaj sygny dużo wyższe niż 100px. Proponuję zwiększyć maksymalne rozmiary do 200x500px, a jeśli to za dużo to do 200x400px.
Jest też kilka wątpliwości dot. avka. Już przemilczę to, że ma max. wymiary 100x100px, bo to są tradycyjne wymiary avatara. Jednak maksymalna ilość kB w avku (64kB) jest wyraźnie za duża, a w sygnaturze (20kB) za mała. Przecież przeciętny avek waży ok. 10 kB, a sygna ok. 80 kB!!!
Tyle w tym temacie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dobrze, że ktoś poruszył ten temat bo sam chciałem już napisać wcześniej o tym. Jeśli chodzi o rozmiary to może zostać ale waga na sygnaturę jest zdecydowanie za mała.
Nie napiszę ile dokładnie powinno być ale przydało by się więcej.

Głos na tak.
 

DeletedUser

Guest
Jasne...musiałem sygne usunąć...żadnej też zrobić nie można :)
Rozmiar za duży był;)
Tak!
 

DeletedUser

Guest
Ja również oddaję głos na tak - wystarczy spojrzeć na mój podpis :p
 

DeletedUser

Guest
E, no co Wy? Mój waży coś koło 16kilo i jest (chyba) pełnowymiarowy :p

Odpowiedni format i daje upchnąć praktycznie wszystko ;] Bądźmy kreatywni :p
Jestem za zwiększeniem limitu wagowego, rozmiarowo jest O.K., ani za duży, ani za mały :]
 

DeletedUser

Guest
Ale musisz przyznać, że trudno jest upchnąć na taką niską sygnę jakikolwiek render ;)
 
W ogóle dziwi mnie to, że choć jest napisane w regulaminie o maksymalnych wymiarach, nie jest to w żaden sposób technicznie wykonywane. A to od tego zacząć należy - nonsensem jest pisanie o wymogach, gdy nie da się ich technicznie wymóc. A to naprawdę proste w realizacji - za duże sygnatury wystarczy zmniejszać używając JS.

Tak czy inaczej, głos na tak.

PS. Jakbym nie był na tyle zajęty programowaniem czterech rzeczy naraz, to bym jeszcze więcej takich kwiatków znalazł....
 

DeletedUser

Guest
Jestem na tak, sam nusiałem usunąć sygne bo była za ciężka.
 
Lukasz032:

Powiesz mi coś więcej o tej metodzie?

Tak, owszem. Polega ona na sprawdzeniu przy pomocy specjalnego skryptu wymiarów obrazka, po czym (jeśli jest za duży) zredukowaniu go prostym działaniem matematycznym.

Przykładowy skrypt do zmiany rozmiaru za dużych sygnatur. Stosowany obecnie na forum GreTime's, przystosowany przeze mnie do VBulletinu. Nie deformuje obrazków:
Kod:
function SigpicResizer() {
  var conf_width = 500;
  var conf_height = 100;
  var possibleSigpics = document.getElementsByTagName('img');
    for (a = 0; a < possibleSigpics.length; a++) {
      if (!possibleSigpics[a].parentNode.parentNode.match(/td_post_/i))
      continue;
    
      var tempPicture = new Image();
      tempPicture.src = possibleSigpics[a].src;
      
      if (conf_width != 0 && tempPicture.width > conf_width) {
        possibleSigpics[a].height = (conf_width * tempPicture.height) / tempPicture.width;
        possibleSigpics[a].width = conf_width;
      }
      else if (conf_height != 0 && tempPicture.height > conf_height) {
        possibleSigpics[a].width = (conf_height * tempPicture.width) / tempPicture.height;
        possibleSigpics[a].height = conf_height;
      }
      else {
        possibleSigpics[a].width = tempPicture.width;
        possibleSigpics[a].height = tempPicture.height;
      }
    }
}

Przydałoby się takie rozwiązanie.... bo dawanie zer za prozaiczne wymiary to moim zdaniem bezsens....
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Jestem na tak , ponieważ ja TEŻ musiałem zmienić sygnaturke żal ...
 

DeletedUser

Guest
I to wielki żal;];];];];];];];]
Odpowiednie osoby mogły by się zabrąć za tę poprawkę, a nie ostrzeżenia walić......
 

DeletedUser

Guest
Głos na tak :) Zdecydowanie tak;)

Im większy podpis, tym więcej możliwości na lepszy podpis:eek:
 

DeletedUser

Guest
Jeśli w ogóle admin weźmie ten temat pod uwagę to jestem na tak za zmianą wagi obrazka 20kB to jest zdecydowanie za mało,
Avatar maks. 100px na 100px - waga 64kB
Sygnatura 100px na 500px - waga 20kB
O ile dobrze pamiętam, to te dane mają się jakoś tak, więc idąc tokiem myslenia rządzących tutaj, im większa grafika tym mniej kB na nią ...
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście że tak, ja dostałam za swoje ostrzeżenie a w mniejszych rozmiarach moja podpiska nie wygląda wcale dobrze :)
 

DeletedUser

Guest
Popieram jak najbardziej, w końcu każdy ma coś ze chwalipięty i warto to wykorzystać.. ;)
 

DeletedUser

Guest
Stanowczo jestem na NIE. Dlaczego?? Jakimś powód jest, iż rozmiary sygnatur i ich waga jest ograniczana, mianowicie obciążenie serwerów. A to co Lukasz powiedział, że łamanie tego punktu regulaminu (pkt. 16) nie jest karane mija się z prawdą, moderatorzy (w tym ja) przykładają dużą wagę do wyłapywania zbyt dużych i zbyt ciężkich sygnatur.
 

DeletedUser

Guest
W pełni popieram, sam zostałem upomniany ostatnio, bo sygna miała wymiary 120x300 i ważyła o 40 kb za dużo... Po zmniejszeniu jakości grafiki nic nie było widać, ciekawe, czy te 40 kb zapchałoby im serwery...
 

DeletedUser

Guest
Limit 500x100 jest o tyle bez sensu, że standardowe (czyt. najczęściej spotykane) wymiary sygnatur to 350x120/150. Można zwiększyć limit wyskości kosztem szerokości.
 
Status
Zamknięty.
Do góry