[Forum] Powiększenie rozmiaru podpisu.

  • Rozpoczynający wątek Cuauhtemoc
  • Data rozpoczęcia

Twoje zdanie?


  • W sumie głosujących
    79
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Głos na tak , przydałoby się zwiększyć rozmiary i wagę by rozwinąć nasze możliwości artystyczne :p
 

DeletedUser

Guest
Tak, owszem. Polega ona na sprawdzeniu przy pomocy specjalnego skryptu wymiarów obrazka, po czym (jeśli jest za duży) zredukowaniu go prostym działaniem matematycznym.

Przykładowy skrypt do zmiany rozmiaru za dużych sygnatur. Stosowany obecnie na forum GreTime's, przystosowany przeze mnie do VBulletinu. Nie deformuje obrazków:
Kod:
function SigpicResizer() {
  var conf_width = 500;
  var conf_height = 100;
  var possibleSigpics = document.getElementsByTagName('img');
    for (a = 0; a < possibleSigpics.length; a++) {
      if (!possibleSigpics[a].parentNode.parentNode.match(/td_post_/i))
      continue;
    
      var tempPicture = new Image();
      tempPicture.src = possibleSigpics[a].src;
      
      if (conf_width != 0 && tempPicture.width > conf_width) {
        possibleSigpics[a].height = (conf_width * tempPicture.height) / tempPicture.width;
        possibleSigpics[a].width = conf_width;
      }
      else if (conf_height != 0 && tempPicture.height > conf_height) {
        possibleSigpics[a].width = (conf_height * tempPicture.width) / tempPicture.height;
        possibleSigpics[a].height = conf_height;
      }
      else {
        possibleSigpics[a].width = tempPicture.width;
        possibleSigpics[a].height = tempPicture.height;
      }
    }
}

Przydałoby się takie rozwiązanie.... bo dawanie zer za prozaiczne wymiary to moim zdaniem bezsens....


nie kumam, jestem na to za mądry :)
 
A to co Lukasz powiedział, że łamanie tego punktu regulaminu (pkt. 16) nie jest karane mija się z prawdą, moderatorzy (w tym ja) przykładają dużą wagę do wyłapywania zbyt dużych i zbyt ciężkich sygnatur.

A powinien to robić skrypt. Właśnie udowodniłem parę postów wyżej, że to trywialne zadanie. W ogóle nonsensem jest fakt, że ani w fazie dodawania obrazek nie jest przycinany, ani później - przy wyświetlaniu, a do tego fakt, że w ŻADNYM miejscu panelu zmiany podpisu nie widnieje chociaż informacja o maksymalnych wymiarach (a w pozostałych forach do gier InnoGames jakoś o to zadbano).

PS. Jest cała masa nonsensów, ale na ich wyłapywanie nie starczy mi zdrowia, biorąc pod uwagę ogrom robót codziennych....

PS.2. Co do obciążenia servera - pierwsze słyszę, żeby pobieranie obrazków z zewnętrznych serverów (tzw. hotlinking) obciążało server forum, skoro wszystko się dzieje na warstwie user-agent (no chyba, że stosowany jest jakiś nieziemski analizator składni typu zrzut obiektu window na stdout č la Plemiona)....
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Wymiary

Wg. mnie waga sygny jest zbyt mała, naprawdę przydałaby się większa. Poza tym avatarek jest nawet OK, jeśli chodzi więc o sygnę, głosuję na tak.
 

DeletedUser

Guest
Ja robie zwykle sygny 360x180 lub 380x160, więc nie dam rady ich tu zmieścić :(

Jak dla mnie max rozmiar powinien być 400x190

Jestem na tak.
 

DeletedUser

Guest
Jestem za zwiększonym podpisem.

I niech ktoś coś zrobi z tymi sygnaturkami bo to w cale mi nie chce działać mam już to od 2 dni i nic :(
 

DeletedUser

Guest
a mi na powiększeniu nie zależy. nie mam kompleksów z powodu rozmiaru swojego. po co wam jakieś wielkie podpisy? niepotrzebnie tylko miejsce zajmują.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Jestem na nie jeżeli chodzi o wymiary gdyż ustawianie za dużych sygnatur skutecznie zmniejsza czytelność forum i zmusza mnie do bezsensownego przewijania ekranu w poszukiwaniu istotnych treści. W przypadku pojawienia się dużej ilości przesłaniających widok płacht oczywiście zablokuję ich pokazywanie tracąc dość istotny wyróżnik ułatwiający odnajdywanie postów od autorów wartych przeczytania. Co do wagi to tu zgoda większemu wymiarowi przypisano mniejszą wagę to trochę nie logiczne.
 

DeletedUser4

Guest
Dopuszczalne rozmiary sygnatur nie będą zmienione - wpłynie to na czytelność forum, obecnie i tak można mieć 3 sygnatury, czyli 300px wysokości + odstępy między nimi - wystarczająco, żeby forum było nie czytelne.

Wracając do wag sygnatur i avatarów - nie każdy dysponuje łączem >2mbit/s, więc nie utrudniajmy ludziom czytania forum, a dodatkowo nie generujmy zbędnego ruchu na serwerze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry