[GRA] AJAX'owe usuwanie wiadomości

  • Rozpoczynający wątek Squnqs
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o AJAX'owym usuwaniu postów?


  • W sumie głosujących
    43
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam proponuję dodać usuwanie postów na forum bez przeładowywania strony.
Czasem jest 5-6 stron wiadomości i jak usuniemy ostatni to znów musimy wchodzić na ostatnią stronę i usuwać. Jest to uciążliwe i to strasznie.
AJAX'owe usuwanie postów polega na tym, że strona się nie odświeża. Więc możemy szybciej i sprawniej usuwać posty.

Mam nadzieję, że w kolejnych aktualizacjach będzie to dostępne.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Definitywnie za, ostatnio się trochę bawiłem w usuwanie i naprawdę -coś- może człowieka przy tym trafić.
AJAX FTW!
 

DeletedUser

Guest
Nie zbyt rozumiem czym dla Ciebie jest to "AJAX'owe usuwanie" ale usuwanie bez odświeżania nie jest według mnie najlepszym rozwiązaniem.

Sam mam kłopoty ze starymi raportami i ich usuwaniem. Usuwanie ich od końca jest dość pracochłonne, ale co jeśli ktoś chce usunąć, przenieść tylko określona cześć raportów ze środka skrzynki.

Wczoraj zrobiłem sobie oddzielny folder na raporty ze skanów. i Dosłownie szalałem gdy przeglądając 50 stron starych raportów będąc na 2x stronie przenosząc jeden raport lądowałem z powrotem na pierwszej stronie zakładki raporty. To jest drażniące. I wiem że przydałoby się tego uniknąć.

Jeśli jednak raporty usuwane byłyby "bez odświeżania" jak to proponujesz, to co by się działo gdybyśmy chcieli przejść o jedną stronę dalej?
Przykładowo: jesteśmy na stronie 5, usuwamy 2 raporty, a potem chcemy przejść na 6 stronę. Co by było z 2 raportami z góry 6 strony, sprzed usunięcia? System by pamiętał że na piątej stronie są dwa puste miejsca, więc tych raportów nie należy przesuwać i je pokazał? jak długo by pamiętał?

Sądzę że najlepszym według mnie rozwiązaniem byłoby "Usuwanie z inteligentnym odświeżaniem" po usunięciu raportu system odświeżałby stronę, ale pamiętając na której podstronie byliśmy i tą podstronę by pokazywał. Wracając do przykładu który poruszyłem wcześniej. Po usunięciu dwóch raportów ze strony 5 zakładka by się odświeżałaby, jednak my zostalibyśmy niejako automatyczni znów przeniesieni na stronę 5, i zobaczylibyśmy 8 starych raportów z tej strony, oraz 2 nowe które wcześniej były na następnej stronie. Pozwoliłoby to nam zachować odpowiednią kolejność.

Sytuacja jaką rozważyłem biorąc pod uwagę raporty odnosi się identycznie do zakładki wiadomości jak i do forum i wyświetlania poszczególnych postów w danym wątku, od czego Ty zacząłeś. Pozwoliłoby to sprawnie moderować dyskusje w Obszernych wątkach, nie tylko na końcu, gdzie tak naprawdę potrzeba jednego dodatkowego kliknięcia, ale także w środku wątku, gdzie trzeba klikać tyle razy ile jest podstron (lub ręcznie wpisywać adresy podstron do paska przeglądarki).

p.s. Jeżeli błędnie zrozumiałem to Twoje "AJAX'owe usuwanie" to z góry przepraszam.
 

DeletedUser

Guest
Qnops mu chodziło o usuwanie wiadomości na forum. Ja wczoraj też miałam z tym problem, bo po usunięciu każdego posta leciałam na sam początek i znów musiałam się przedzierać do środka tematu, więc jestem za.
 

DeletedUser

Guest
Qnops mu chodziło o usuwanie wiadomości na forum. Ja wczoraj też miałam z tym problem, bo po usunięciu każdego posta leciałam na sam początek i znów musiałam się przedzierać do środka tematu, więc jestem za.
...
Sytuacja jaką rozważyłem biorąc pod uwagę raporty odnosi się identycznie do zakładki wiadomości jak i do forum i wyświetlania poszczególnych postów w danym wątku, od czego Ty zacząłeś.
Ja wiem o co chodziło Squnqs'owi.
Tylko że identyczne rozwiązania odnoszą się zarówno do usuwania postów z wątków na forum, jak i do usuwania całych wątków na forum, ale także identyczne rozwiązanie jest w zakładce raportów, jak i odnośnie wiadomości prywatnych.
Ja przykłady akurat podawałem odnośnie raportów, ale sytuacja jest identyczna wszędzie, więc ewentualne rozwiązanie będzie przydatne wszędzie.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli masz facebooka to powinieneś zrozumieć na jakiej zasadzie to chodzi.
Gdy jestem w środku tematu i dam usuń post to się chwilę ładuje okienko i automatycznie w miejsce starego postu wchodzi post, który był za nim czyli bez odświeżania posty, które są przykładowo na 2 stronie będą pojedynczo dodawane o jeden stopień w górę.
 

DeletedUser

Guest
Nie mam facebooka.

Ale mi też właśnie o takie rozwiązanie chodziło...
Po skasowaniu posta, jego miejsce zajmuje kolejny, a ciebie nie rzuca do początku tylko w tym samym miejscu zostajesz...
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie, przydała by się jeszcze opcja zaznaczania postów.
Zaznaczamy kilka postów i się usuwa za jednym razem.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry. Mogłoby to być zrobione jak w poczcie e-mail. Wybierasz niepotrzebne i do kosza z nimi a reszta zajmuje automatycznie miejsce skasowanych. Może jeszcze jakaś przechowalnia dla niezdecydowanych ? ;)
jestem na TAK
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [GRA] AJAX'owe usuwanie wiadomości

Propozycja została przesłana do InnoGames, zachęcamy do dalszego komentowania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] AJAX'owe usuwanie wiadomości

Nawet nie widziałem, że któryś z moich pomysłów przeszedł dalej :)
 

DeletedUser13474

Guest
Odp: [GRA] AJAX'owe usuwanie wiadomości

ZA !!!
oj te 10 znaków,też 3 by starczyły
 
Status
Zamknięty.
Do góry