[Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego);.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz "raport sytuacyjny"?

  • Tak

    Głosy: 22 59,5%
  • Może Tak (nie Wiem)

    Głosy: 5 13,5%
  • Obojętnie

    Głosy: 2 5,4%
  • Nie

    Głosy: 8 21,6%

  • W sumie głosujących
    37
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Ellos.

Chcialbym zaproponować kolejną już koncepcje usprawniającą grę pod względem strtegicznym ,a konkretnie w tym przypadku chce aby gra zyskała lepszy przepływ informacji.
Dłuższy czas zastanawiałem się jak opisać koncepcje aby za wczasu zatkać opinie ,których twórcy nie dokońca zalapią o co chodzi i co to zmienia.
Na szczęście w tym przypadku żaden sensowny argument na nie ,Moim zdaniem nie istnieje, choć zapewne poznać mogę nowe tajniki ludzkiej wyobrażni czy też nienawiści w stosunku do mojej Osoby.


Konkretnie:
Chodzi o dodatkową opcje w zakładce "profil" po kliknięciu prócz obecnych kart:
-Profil
-herb
-odznaczenia
pojawiła by się dodatkowa opcja "raport sytuacyjny"
otwierając kartę moglibym wybrać (odznaczająć kwadracik) składniki "raportu sytuacyjnego" czyli:
*ataki wysłane
*ataki nadciągające
*wsparcie wysłane
*wsparcie nadciagające
*...?


Po odznaczeniu wybranych opcji klikamy akceptacje i w czasie rzeczywistym generowany jest raport, ktory otrzymujemy w formie tekstowej jak i BBcode w zakladce "Raporty" (tam gdie otrzymujemy inne raporty)

Raport Sytuacyjny korzystał by z BBcode tak jak raporty z ataku czy obrony, po wklejeniu na forum zawarty byłby w formie tabelki ,której wielkość zależna była by od zaznaczonych jego skladników.
Informacje ktore mialyby być tu generowane są zawarte w trakcie naszej gry tylko poprzez klikanie i sprawdzanie miast aczkolwiek nie są dostępne bezpośrednio bez zbędnego tracenia czasu tak od ręki co usprawniło by zarówno planowanie obrony jak i dolączanie do ataków.
Każdy atakowany/atakujący gracz kliknie po raprt sytuacyjny i wklei go na forum (jeśli jest taka potrzeba) praktycznie bezpośrednio, gdzie będzie widć atakowane miasta i czasy wejścia ataków,obrony to usprawni koordynację dowodzenia dobrego sojuszu i oszczędzi czasu na inne przyjemności..ktorzych nie mało :cool:

W związku z koncepcją aby jednak propozycja byla pocześci platna to w sytuacji gdy niemozliwe bylo by darmowe uzywanie takiego raportu, proponuje 2 kompromisy:

Kompromis 1
Niech była by możliwość wygenerowania 2 takich raportów w ciągu 24h za darmo ,a każdego dodatkowego w tym czasie za 20sztuk złota.

Kompromis 2
Możliwe było by darmowe wygenerowanie tylko jednego raportu gdzie przeliczenie czyli restet limitu o 5 rano (niezależnie od serwa)
Dlaczego o 5 rano?
Ponieważ gyby był dostępny tylko jeden taki raport ważne było by madre nim zarządzanie ,a pozatym nie mogła by zaistnieć sytuacja w której generujemy raport na o 23, a w kolejnym dniu mamy kolejne ataki które wchodzą wczesniej ale nie możemy wygenerować raportu wcześniej jak o 23.
Darmowy raport naliczony o godzinie 5 mozna wykorzystać w dowolnym momencie.
Każdy kolejny raport koszkował by 100 sztuk złota.




Jeśli coś nie jest jasne to zapoznaj się z tekstem ponownie dopiero wtedy pytaj albo krytykuj gdyż nie twierdzę iż pomysł jest idealny ,a napewno warto tu zasugerować jak najsprawniejsze wdrożenie to też dyskusja może tylko usprawnić koncepcję.

Pzdr!
Mx
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

jestem na tak, ale coś mam wrażenie, że za bardzo to przypomina podgląd ruchu wojsk jaki otrzymujemy dzięki zarządcy i z tego powodu będą nikłe szanse na wprowadzenie tego... no chyba, że jako dodatek premium - tak jak mamy planer ataków to to by mógł być planer obrony
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

nie ma szans na to zeby to weszlo poniewaz jak juz to ktos powiedzial nie beda rezygnowac z opcji premium tylko po to aby zwykly gracz mial lepiej
jesli chcesz miec cos bardzo podobnego to wykup sobie zarzadce
 

DeletedUser946

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

jesli chcesz miec cos bardzo podobnego to wykup sobie zarzadce
tylko, że u zarządcy to co najwyżej możesz zrobić print screena... pomysł z możliwością "wyciągnięcia" danych jest bardzo ciekawy - chociażby miał być tylko jako opcja premium
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Ma to być opcja dostępna dla każdego w grze, nie tylko dla tych co płacą skoro gra reklamuje się jako darmowa to ta koncepcja jak najbardziej kwalifikuje się jako podstawowa składowa gry DARMOWEJ.

To taki pomysł jakby w strzelaninie wprowadzić celownik ,a wy chcielibyście aby za to płacić?

To jest coś lepszego niż porównywalna tu funkcja zarządcy i nie ważne jest dla mnie to co można dołozyć tym którzy chcą płacić za gre,Ja chce aby gra się rozwijała i to kolejny krok ku temu , inna sprawa czy twórcy myślą jeszcze o tym ,że ich gra jest niedopracowana czy tylko chcą już odcinać kupony. Nie dajcie się oszukać!!
 

DeletedUser946

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Ma to być opcja dostępna dla każdego w grze, nie tylko dla tych co płacą skoro gra reklamuje się jako darmowa to ta koncepcja jak najbardziej kwalifikuje się jako podstawowa składowa gry DARMOWEJ
chyba zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, że wszystkie gry tego typu są "darmowe" a nie naprawdę darmowe? nie ma szans aby opcja dublująca w dużej mierze/powiązana z opcją premium była dostępna za darmo... czy mi się to podoba? - nie, ale nic na to nie poradzimy...
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Nie chodzi o to w jakim stopniu gra jest płatna ,a o to że jeśli korzysta ze sloganu darmowa to ta koncepcja powinna być darmowa bo jest jak celownik w grze strzelanej, jeśli tego nie rozumiesz to nie pisz mi ponownie o opcjach przemium bo jak pisałem to nie interesuje mnie co dostaną korzystający zeń wzamian.
Jest to coś nowego i innego niż porównywalne tu ocpje premium zatem nie mylmy pojęć- to temat o "raporcie sytuacyjnym"

Uprzedzam moderatora o kasowanie wpisów nie związanych z tematem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

hehe..nabije sobie posta bo uważam inaczej.
spam,spam, spam...:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Nie chodzi o to w jakim stopniu gra jest płatna ,a o to że jeśli korzysta ze sloganu darmowa to ta koncepcja powinna być darmowa bo jest jak celownik w grze strzelanej, jeśli tego nie rozumiesz to nie pisz mi ponownie o opcjach przemium bo jak pisałem to nie interesuje mnie co dostaną korzystający zeń wzamian.
Jest to coś nowego i innego niż porównywalne tu ocpje premium zatem nie mylmy pojęć- to temat o "raporcie sytuacyjnym"

Uprzedzam moderatora o kasowanie wpisów nie związanych z tematem.

Jeżeli w grze występują opcje "non-premium" i "premium" a Ty wprowadzasz coś, co jest w premium a wg. Twojej koncepcji będzie wprowadzone w niemal identycznej formie w non-premium i do tego piszesz, że "nie interesuje mnie co jest w opcjach premium" to nie dajesz zbyt dobrego świadectwa swojej inteligencji, bo przecież administracja nie ma ŻADNEGO interesu w tym, żeby dawać features z premium do non-premium. Ta gra NIE jest darmowa sensu stricte bo jest w niej opcja premium, jedynie "podstawowy" dostęp do niej jest darmowy i nic z opcji premium nie dostaniesz za darmo, musisz się z tym pogodzić.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Lysteria co do twojej inteligencji również mozna mieć zastrzeżenia już abstrachując od tego ,że stroisz po ciemnej stronie mocy i rozsiewasz propagandę.. Jak możesz dzielić graczyi w tak perfidny sposob pisać ,że to gra tylko dla ludzi ,którą za nią płacą- jesli iść twoim tokiem myslenia to równiedobrze mozna by określić grą ,którą nie da się grać bez wykupienia przemiu ,a co zatym idzie reklama "Gra darmowa" była by klamstwem i oszukiwaniem klientów.
Jesli tworcą zalezy by reklamować się jako gra darmowa to wlaśnie w ich interesie jest by grę usprawniać nie tylko dla graczy premium.

Znam twoje dywagacje na tyle by być pewnym tego iż Ty poprostu boisz się zmian na lepsze dla ogolu bo wolisz trzymać się tego iż teraz jesteś lepszy tylko dlatego ,że płacisz i masz jak ty to nazywasz bardziej zaawansowane opcje gry co jest absurdem bo nie mozna nazwać czegoś co jest podstawą czymś wymyślnym za co trzeba płacić.
Nie moze być tak ,że sojusz który chce być silny wywala i przejmuje swoich graczy tylko dlatego ,że nie grają na premce ,a do tego to wszystko zmierza.. Jak chcecie grać bez graczy ktorzy nie płacą za grę?
Przemyśl to i zrozum wkońcu iż to co tu prezentuje jest zwykłym narzędziem ktore pomoże dowodzeniu prowadzić sojusz, te raporty to element gry strategicznej czyli powiny być wprowadzone ZA Darmo DLA kazego jako "game pleyu" i w tym sensie nie interesuje mnie co mozna dać tym ktorzy chcę za gre płacić. Wymyśl coś co da Ci przewagę abyś nie bał się zmian na lepsze.

Zawsze mozna coś ulepszyć ,a pozatym konto premium przy takich rozwiązaniach kwalifikuje się już jako zupełnie inna gra i to jest absurd i z tym będę walczył, nie twierdze ,że premium nie powinno być bo gra musi się utrzymać i na siebie zarobić to normalne jednak nie wmawiajcie ludzią ,że musza grać jak inwalidzi (bo bez premi tak to wyglada) tylko dlatego ,że wy nie macie pomyslów za co chcielibyście płacić bo gra na wdrożeniu tego pomysłu nie straci na dochodach ,a zostenie wyeliminowany błąd który jako jeden z kilku zamula grę i odpycha od niej bardziej ogarnietych graczy (nik kto zna się na grach nie pogra długo w niedopracowaną gre) jak i tych którzy chcą grać ale gubia się w tym na czym ta gra polega i w konsekwencji budują tylko miasta zamiast walczyć.

Ja widze ,że wielu graczy odchodzi z GP a to ,że tymczasowo tego nie widać Moim zdaniem polega tylo na tym iż gra jest nowa i jest duża roztacja, nie kazdemu chce się walczyć tak jak mi o to by ta gra stala się naprawdę dobrą darmową grą strategicznąi rezygnują, na ich miejsce przychodzą nowi ktorzy decyduja czy grać byle jak czy płacić- Ci ktorzy zaczeli płacić to płacić już będą i będa walczyć z tymi ktorzy płacić nie chcą ,a chcą grać w tą gre z przyjemnością.. To na czym komu zalezy to inny temat na inną dyskusje (nie w tym temacie) ale Ci którzy chcą prowadzić sojusz musza mieć szybkie info od kazdego gracza to podstawa dobrej wspólpracy i zabawy nie masz prawa decydować za większość (przynajmniej nie masz takiego wsparcia z obozu Feniksów) ,więc dzięki za wpis i możesz już tylko obserwować bo wyczerpałes temat ,a Ja Cię własnie odpowiedziałem Ci wyczerpująco. :cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

„Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!” - Dzień Świra

Osoby posiadające premium mają taką przewagę nad osobami nie posiadającymi dostępu do tych opcji, iż nie muszą tyle klikać, a tym samym nie tracą czasu na zbieraniu informacji i ewentualnym ich przekazywaniu dalej. Twoja propozycja jest dobra, ale wpisuje się w typowe Grepolisowe premium i uwaga, mnie nie interesuje, że Ciebie to nie interesuje :p

Rozwiązanie problemu:
Częściowe udostępnienie Raportu sytuacyjnego, przypominające kolejkę budowy. W standardzie można ustawić dwa budynki, w premce siedem. Reasumując, dać możliwość graczom generowania takiego raportu raz np. na dobę, a za odpowiednią opłatą kilka razy.

PS, znaków interpunkcji nie stawia się po spacji...
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Laina nie zgadzamy się w elementarnej kwesti czyli dla Ciebie taki raport jest kwalifikowany na opcje przemium ,a dla mnie nie. Jak już pisałem taki raport powinien być w grze od zawsze jako jeden z podstawowych elementów gry.

Liczyłem iż dołoże z jeden dwa pomysły dla opcji przemium składników tego raportu ale zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie nie jest złe i według mnie mozliwy jest kompromis.

Kompromis 1
Niech była by możliwość wygenerowania 2 takich raportów w ciągu 24h za darmo ,a każdego dodatkowego w tym czasie za 20sztuk złota.

Kompromis 2
Możliwe było by darmowe wygenerowanie tylko jednego raportu gdzie przeliczenie czyli restet limitu o 5 rano (niezależnie od serwa)
Dlaczego o 5 rano?
Ponieważ gyby był dostępny tylko jeden taki raport ważne było by madre nim zarządzanie ,a pozatym nie mogła by zaistnieć sytuacja w której generujemy raport na o 23, a w kolejnym dniu mamy kolejne ataki które wchodzą wczesniej ale nie możemy wygenerować raportu wcześniej jak o 23.
Darmowy raport naliczony o godzinie 5 mozna wykorzystać w dowolnym momencie.
Każdy kolejny raport koszkował by 100 sztuk złota.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Mastersex mylisz chyba 2 pojecia, a mianowicie "Caritas" ze spółką z.o.o:D
IG stworzyło tę grę po to, żeby na niej zarabiać. Na to niestety nic nie poradzimy i trzeba się z tym pogodzić. Ewentualnie jak Cię na to stać możesz stworzyć własną podobna grę i udostępniać ją całkowicie za darmo:p
Tak na poważnie mówiąc to nie rozumiem czemu tak narzekasz na tego zarządcę. Fakt opcja płatna ale jest sporo sposobów zdobycia darmowego złota. Wystarczy założyć inny mail do spamu, od czasu do czasu poświęcić te kilkanaście minut i można mieć non stop zarządcę za darmo. Na inne opcje pewnie na dłuższa metę nie starczy, ale na zarządcę na pewno.;
Poza tym opcja jest ciekawa. Nie lubię się bawić w robienie screenów. A taki raport sytuacyjny ułatwił, by sprawę.

Właśnie zdałam sobie sprawę, ze taki raport sytuacyjny już istnieje w grze dzięki staraniom Potuska. Można konwerterować podgląd poleceń zarządcy i wkleić to na forum sojuszu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Proponuje tylko uczciwe kompromisy i nie pisze tu o tym aby każdy dostał darmowe złoto czy do wyboru jedną darmową opcje przemum, zaproponowałem konkretną propozycje ktora miałaby być dostępna dla każdego i tyle w temacie :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Proponuje tylko uczciwe kompromisy i nie pisze tu o tym aby każdy dostał darmowe złoto czy do wyboru jedną darmową opcje przemum, zaproponowałem konkretną propozycje ktora miałaby być dostępna dla każdego i tyle w temacie :)

Tylko niestety nie dociera do Ciebie informacja, że gra nie jest darmowa
Darmowa jest tylko w części - możesz grać za darmo ale jak chcesz mieć coś łatwiej musisz płacić.
Obecnie za taką opcję gracze płacą więc właśnie mówisz o rozdawaniu złota ;-)

osobiście nie używam premium ale wiem, że mam trudniej itp. to mnie jedynie motywuje bardziej he he ;-)
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

tylko, że u zarządcy to co najwyżej możesz zrobić print screena... pomysł z możliwością "wyciągnięcia" danych jest bardzo ciekawy - chociażby miał być tylko jako opcja premium

A nie zauważyłeś, że mój konwerter ładnie wyciąga te dane w formie BBCode?
Oczywiście jeżeli masz premium "Zarządca"
Kto używa, ten powinien potwierdzić i nie trzeba print screen'a :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

livius, to jednak do Ciebie nie dociera jaka jest Moja propozycja zatem zastanów się po co marudzisz i zaglosuj albo na tak albo na nie i tyle bo zbędne są Twoje oceny na inny temat niż przedstawiona koncepcja i kompromisy.
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Jestem za ale w sumie to nie wiem czemu,i tak nie korzystam z premium.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] "Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)

Upierdliwość ludzi nie zna granic..
Gdzie ja napisałem ,że moja propozycja to "opcja" płatna?

Tu chodzi o zwykły raport sytuacyjny czyli wiesci których w tej grze nie ma, a należą się każdemu.
Akceptacja propozycji oznacza wdrożenie darmowe albo komprowisowe czyli jak opisałem powyżej.

Jesli ktoś chce aby za te raporty płacić bo uważa,że musi to być płatne to niech głosuje na NIE i nie zawraca gitary!
Jak mi zapłacicie to wymyśle wam dodatek do premium,a puki co to nie powzole tu wmawiać komukolwiek (w tym sobie) iż muszę płacić za Wieści bo to absurdalne i już coraz mniej śmieszne..:cool:
 
Status
Zamknięty.
Do góry