[GRA] Ulepszenie Triremy;.

  • Rozpoczynający wątek Ammon Jero
  • Data rozpoczęcia

Co myślę o tej propozycji?

  • TAK zdecydowanie, w końcu będzie urozmaicenie na morzu

    Głosy: 14 60,9%
  • TAK po poprawkach, napiszę jakich

    Głosy: 1 4,3%
  • OBOJĘTNE

    Głosy: 5 21,7%
  • NIE ale zanim zagłosuję, napiszę dlaczego i dam 24h na to aby mnie ktoś przekonał

    Głosy: 0 0,0%
  • NIE dla zasady, nie zamierzam niczego wyjaśniać

    Głosy: 3 13,0%

  • W sumie głosujących
    23
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
„Trirema - potężny statek bojowy. Może zostać użyty podczas morskich ataków i obrony”
Czy rzeczywiście jest taki potężny? Czy zasługuje on na o wiele wyższe miejsce w akademii? Czy budowa tej jednostki to postęp technologiczny?

Z całą pewnością NIE!

Trirema ma pełnić funkcję czegoś w rodzaju Pancernika, dużego i wolnego statku którego mocną stroną jest zdolność bojowa w ataku i obronie. Mimo wyższego zaawansowania technologicznego od statków ogniowych i birem, (możliwość zbadania dopiero na 25lvl akademii) z racji swojej wielkości i zachowania balansu w grze, pływa znacznie wolniej. Gracz sam ma zdecydować czy do walk morskich użyć szybkich i wyspecjalizowanych jednostek (ognie i biremy) czy znacznie wolniejszych, ale uniwersalnych trirem. Czy woli zdolność szybkiego ataku i obrony, czy może znacznie wolniejszą, ale bardziej funkcjonalną flotę? Czy wybrać bardziej” ekonomiczne” wolne łodzi, czy przepłacić i używać szybkich transportów? Jedną z głównych cech zapewniających zwycięstwo nad przeciwnikiem jest szybkość ataku i szybkość poruszającego się wsparcia. Nic wiec dziwnego ze mając do dyspozycji tańszą, bardziej załadunkową łódź, bez potrzeby badania w akademii, i tak wybierzemy produkt droższy czyli szybką łódź transportową.
Wracając do triremy, czemu w tym przypadku coś co jest wolniejsze, jest także słabsze? Czy jako znacznie wolniejsza nie powinna rozwalać (w przeliczeniu 1:1 na mieszkańców) atakującego ognia, czy broniącej się biremy??? Czy jako ten wolny czołg nie powinna razić siłą ataku i siłą obrony???

Jak najbardziej POWINNA!

Ma być karabinem maszynowym, a nie jednostrzałowym muszkietem. Ktoś źle dobrał balans pomiędzy nowszym, droższym wynalazkiem jakim jest trirema, a szybszymi wyspecjalizowanymi pod konkretny użytek ogniami i biremami.
Czym jest trirema obecnie? Zwykłym bublem!
Porównać ją można do związanego linami statku ogniowego z biremą

Trirema
mieszkańcy - 16
koszt - 4200
czas budowy - 2:40 (port 20lvl + budowniczy statków)
atak - 180
obrona - 250 (łącznie 430 wartość bojowa)
szybkość – 9


Ogień+Birema
mieszkańcy - 18
koszt - 4080
czas budowy - 4:30 (port 20lvl + budowniczy statków)
atak - 224
obrona - 220 (łącznie 444 wartość bojowa)
szybkość – 13


Trirema = zestaw Ogień+Birema
Krótszy czas budowy triremy i 2 mieszkańców mniej = większa szybkość ognia+biremy, większa wartość bojowa, mniejsze koszty budowy
Kto przy zdrowych zmysłach wyśle do ataku pół na pół ognie z biremami? Kto przy zdrowych zmysłach będzie bronił się pół na pół biremami z ogniami? Jeżeli nawet się taki znajdzie to czemu ma użyć triremy skoro nasz katamaran (ogień+birema) jest o wiele szybszy? To właśnie sprawia że trirema jest kompletnie bezużyteczna w walce.
Zmiany muszą być duże, inaczej w ogóle nie będzie sensu coś poprawiać.
Wygrzebałem starą sondę Jekoba odnośnie poprawy trirem, raczej pozytywnie się ludzie wypowiedzieli, ale to wraz za mała zmiana aby poświęcić 8pkt badań i spowodować jej używanie choćby do 1/5 floty
Populacja - 16 ==> 15.
Szybkość - 9 ==> 10.
Czas budowy - 101% czasu budowy statku ogniowego

Jak już napisałem wcześniej, to nie jest słaba jednostka tylko kompletny bubel. Propozycja zmiany Jekoba na pewno jest jakimś ulepszeniem, ale czy na morzu pojawią się triremy? Raczej nie, z bubla stanie się bublem+ Bez dużej i konkretnej zmiany na lepsze, ta jednostka nie ma żadnych szans z wyspecjalizowanym zastosowaniem ogni czy birem

Propozycja:

- Wzrost wartości ataku i obrony do 90% wartości ogni i birem w przeliczeniu na mieszkańców
- Wzrost czasu produkcji z 2:40 na 4:30h
- Wzrost kosztów produkcji +1000 surowców z 4200 na 5200
- Liczba mieszkańców bez zmian = 16
- Prędkość bez zmian = 9
efekt:
Trirema
mieszkańcy - 16
koszt - 5200
czas budowy – 4:30h
atak – 300*
obrona – 280*
szybkość – 9


* zależnie czy ma być bardziej defensywna czy ofensywna, suwak między 280-300

Myślę że po tych zmianach trirema stanie się czymś przydatnym dla wielu osób. Oczywiście w żadnym wypadku nie spowoduje wyparcia standardowej floty. Natomiast da możliwość wyboru między wolniejszą, słabszą bojowo, ale uniwersalną flotą – a szybszymi, bardziej zabójczymi ogniami i biremami. Zmiana ta będzie miała jeszcze jeden efekt: pojawienie się trirem na morzu = pojawienie najskuteczniejszej przed nią obrony, brandera. Balans absolutnie nie zostanie naruszony
Zapraszam do głosowania
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Można by to jakoś wyjaśnić po ludzku? Przeczytałem cały tekst i nic nie rozumiem ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Chodzi o znaczne zwiększenie ataku i obrony triremy, kosztem dłuższej i droższej produkcji
Trirema stanie się słabsza o 10% w ataku od ogni i słabsza o 10% w obronie od birem w przeliczeniu na wolnych mieszkańców
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Chodzi o znaczne zwiększenie ataku i obrony triremy, kosztem dłuższej i droższej produkcji
Trirema stanie się słabsza o 10% w ataku od ogni i słabsza o 10% w obronie od birem w przeliczeniu na wolnych mieszkańców

Zanim zagłosuję chcę się upewnić, i jakie z tego korzyści wypłyną?
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Można by to jakoś wyjaśnić po ludzku? Przeczytałem cały tekst i nic nie rozumiem

Nie wiem dokładnie jaki plan miał pomysłodawca tej propozycji, ale wydaje mi się, że głównie chodziło mu o to by zmienić statystyki Triremy w takim celu, by był jakiś sens w używaniu ich.

Jeżeli to ci pomoże to najważniejsze cytaty tej propozycji to wg mnie:

Trirema
mieszkańcy - 16
koszt - 4200
czas budowy - 2:40 (port 20lvl + budowniczy statków)
atak - 180
obrona - 250 (łącznie 430 wartość bojowa)
szybkość – 9

Ogień+Birema
mieszkańcy - 18
koszt - 4080
czas budowy - 4:30 (port 20lvl + budowniczy statków)
atak - 224
obrona - 220 (łącznie 444 wartość bojowa)
szybkość – 13
oraz:
Propozycja:

Wzrost wartości ataku i obrony do 90% wartości ogni i birem w przeliczeniu na mieszkańców. Wzrost czasu produkcji z 2:40 na 4:30h. Koszt +1000 surowców, mieszkańcy bez zmian, prędkość -1 (do szybkości wolnych łodzi transportowych)
efekt:
mieszkańcy - 16
koszt - 5200
czas budowy – 4:30h
atak – 280 – 300 (zależnie czy ma być bardziej defensywna czy ofensywna)
obrona – 280 – 300 (zależnie czy ma być bardziej defensywna czy ofensywna)
szybkość – 8

Bo to one właśnie przedstawiają co pomysłodawca chce zmienić.

A co do propozycji to wg mnie jest dobra. Może zaingerowałoby to trochę w monotonie walk morskich czyli Ogniki vs. Biremy
A statystyki też nie są zbyt przesadne. Są dobrze zbalansowane i zgodne z opisem statku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Dzięki za wyjaśnienie ;) Hmm, jestem za... Lekkie urozmaicenie na morzu by się przydało, ;) A co do walki Ognie vs. Biremy, to rzeczywiście jest nuda...
 

DeletedUser7672

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Jak przejdzie to jestem za. Ja coś takiego wcześniej zasugerowałem, ale to też dobre.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Mi tam Obojętnie,jak przejdzie to czemu mam byc przeciwko ;) :D:D

jest w tym jakaś magia..;)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Gdyby nie przeszla moja propozycja wprowadzenia nowej taktyki Branderem !>> Nowa Taktyka Z Wykorzystaniem Brandera która wystarczasjąco daje bonus do Tirem bez konieczności grzebania im w bebechach to nie mam nic przeciwko ulepszeniu tiremy co zresztą zdeklarowałem już wcześniej w propozycji Jekopa. Choć ulepszenie tiremy nie da zbytniego powiewu świeżości jak w przypadku wdrozenia nowej taktyki.

Jednak jestem przeciw spowalnianiu tiremy do poziomu wolnej łodzi gdyż obecnie jeszcze mozna je wykorzystać przy koordynacji ataków nawet z szybkimi łodziami.
Zostaje jeszcze kwestia czy tirema po liftingu miała by być bardziej ofensywna czy defensywna,
:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Jednak jestem przeciw spowalnianiu tiremy do poziomu wolnej łodzi gdyż obecnie jeszcze mozna je wykorzystać przy koordynacji ataków nawet z szybkimi łodziami.
Zostaje jeszcze kwestia czy tirema po liftingu miała by być bardziej ofensywna czy defensywna,
Propozycja nie jest sztywna, a dyskusja jak najbardziej wskazana. Jeżeli paru osobom nie spodoba się prędkość czy np. koszt, można to wyregulować. Chodzi tutaj o cel wyższy czyli poprawienie bezużytecznej rzeczy.
Czemu ma mieć prędkość wolnej łodzi = 8, a nie np. = 10?
Z prostej przyczyny, masa osób specjalizuje miasta np. off morski (same ognie) deff morski (same biremy). Pojawienie się takiej triremy raczej spowoduje specjalizację typu off morski + trirema. Czemu akurat tak? Bo w mieście gdzie mamy same ognie czy biremy mamy też nadmiar punktów badań (nikt nie bada ulepszeń lądu jak ma tam flotę) i zbadanie triremy z szybkością 9-10 da dodatkową możliwość wstrzelenia się z atakiem/obroną przed kolona. Teraz masą ogni najpierw próbujesz wstrzelić się w czas dodając wolny transport, jak nie wyjdzie to zawracasz i masz drugą szansę, niestety już bez jakiejkolwiek pomyłki. Z biremami to samo tyle że tutaj jest jeszcze wolniejszy ogień i masz 3 próby zamiast 2. Dodanie kolejnej jednostki z inną prędkością spowoduje zwiększenie prób wstrzelenia się. Dla jednych lepiej, innych gorzej. Jakieś kliny muszą być, ale czy to nie będzie już przesada? Obrona skupi się na większym klinowaniu zamiast postawieniu obrony. Tak to widzę, oczywiście nie zjadłem wszystkich rozumów i mogę się mylić

Czy ma być bardziej deff czy off to chciałem aby gracze zadecydowali, zawsze też można ustawić na równo 290/290 atak/obrona
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Jero ale mimowszystko w obecnej sytuacji gdzie nie ma mozliwości regulowaniem prędkości armi wole mieć Tiremy, które są szybsze niż wolny transport- to proste i nic nie trzeba tlumaczyć :)

Pozatym mam rewolucyjny pomysł na rozwiązanie problemów z wysylaniem ataków ale nie wiem czy ludzie dorosli już do tego abym został dobrze zrozumiany i wsparty w tej propozycji..no ale okaze się to niedługo:cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Moim zdaniem, uaktywniając triremy, powinniśmy jej nadać nie wolniejszej prędkości, lecz szybszej, skoro ma posłużyć do obrony i ataku jednocześnie, to uważam, iż jej prędkość powinna wynosić od 11 wzwyż, albo prędkość Statku ogniowego, wtedy nabierze ona rozpędu, i istnieje szansa nawet na masowe produkcje... W takim przypadku jestem gotowy poświęcić na to kolejne miasto. ;)
A co do specjalizacji triremy, postawiłbym na off oraz zwiększył prędkość brandera ( ale to już inny temat) tak, aby zyskać kolejne wyspecjalizowane jednostki


deff - biremy, brandery

off- trirema, Statek Ogniowy
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

No i dlatego napisałem że dodatkowa możliwość wstrzelenia się w czas będzie dla jednych lepsza, innych gorsza. Kwestia gustu, poprawienie triremy będzie sukcesem, już nawet nie ważne jaką będzie miała prędkość. Ale granica musi być... Szybkość typu 11 i wyżej to już przekroczenie linii balansu jednostek i albo trzeba wszystkie ulepszyć, albo zostawić prędkość triremy znacznie niżej
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Prędkość maksymalnie 10,nie zgadzam się na prędkośc mniejszą niż 9.:)
Jednostka bardziej defensywna czy bardziej ofensywna? -mogły by być bardziej ofensywne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Niech będzie prędkość 9, więcej to już za mocna się zrobi
Nastawienie offensywne bo i tak mi się wydaje że większość graczy woli mieć ją mocniejszą w ataku. Za to będzie większy płacz po zetknięciu z branderami ;-)
Już poprawiam pierwszy post...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Może być i 9, ale wtedy będzie na krótkie dystanse :( Bo jeżeli pójdzie na dalszy dystans, to wróg się zorientuje, i zdąży się zastawić biremami :mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Coś za coś, właśnie o to chodzi ;-)
albo rybka, albo akwarium
albo coś przydatnego w ataku i obronie, ale wolnego - albo szybkie ognie i biremy
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Coś za coś, właśnie o to chodzi ;-)
albo rybka, albo akwarium
albo coś przydatnego w ataku i obronie, ale wolnego - albo szybkie ognie i biremy

Tylko jak może coś wolnego być przydatnym? Wtedy przyniesie tylko straty, chyba, że siłę ataku będzie miała powyżej 320, ale to już przesada...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Przynajmniej zrozumiałeś dlaczego będąc tak wolną, musi mieć mocną wartość ataku i obrony
Uwierz że w granicy 20-30% floty pojawi się mimo swojej prędkości, płynąc z kolonem czy wolnym transportem, ale się pojawi ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [GRA] Ulepszenie Triremy

Przy płynięciu kolona może iść wszystko, więc wcale nie wątpię, że nie pojawi się, wręcz przeciwnie, będzie bardzo przydatna na froncie oraz w bliskich rejonach, trirema ma swój ogromny plus, można ją zastosować zarówno jak i w ataku, jak i w obronie, co skraca dylemat do czego specjalizować miasto: biremy, czy ognie. I tu zaskoczenie :cool:trirema :eek:
 
Status
Zamknięty.
Do góry