Hack?

  • Rozpoczynający wątek xplode11
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak to jest mozliwe ze moje miasto same zrobilo zwiady i atak ...
czy ktos mnie hackuje hasla niepodawalem... wiec nikt niewie...
 

DeletedUser

Guest
Najprawdopodobniej jeszcze ktoś gra na tym koncie. Pisz do supportu, może sprawdzą Ci logi etc.
 

DeletedUser4

Guest
Konto samo z siebie nic nie robi (wyjątek to przedłużanie premium, ALE o ile zaznaczoną masz takową opcję).
Napisz do nas sprawdzimy czy ktoś inny się nie loguje na Twoje konto.

Warto też zmienić hasło do gry i do konta email przypisanego do konta w grze, skoro masz takie obawy.
 

DeletedUser

Guest
Kwestia priorytetowa

Konto samo z siebie nic nie robi (wyjątek to przedłużanie premium, ALE o ile zaznaczoną masz takową opcję).
Napisz do nas sprawdzimy czy ktoś inny się nie loguje na Twoje konto.

Warto też zmienić hasło do gry i do konta email przypisanego do konta w grze, skoro masz takie obawy.



A mógłbym Pana spytać w jakim czasie realizowane są tickety? Napisałem wczoraj do supportu w sprawie kradzieży konta i niestety nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi. Jeden z moich graczy stracił konto w wyniku nieuczciwego zachowania innego sojuszu (chociaż pewnie ich plan zakładał przejecie większości kont w sojuszu, bo wiadomość z wirusem została przesłana do wielu członków), teraz ten złodziej robi sobie już użytek z konta zarówno w czynie,jak i w mowie (wysyła wiele wiadomości, które działają na szkodę mojego sojuszu).

Uważam,ze jako osoba która utrzymuje ta grę mam prawo do pomocy ze strony działu technicznego i tym bardziej dziwi mnie ospałość w pomocy technicznej dla graczy
 

DeletedUser4

Guest
Na zgłoszenia staramy się odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 48 godzin. Sprawę odnalazłem, zaraz się jej przyjrzę.
Ospałość - hmm z tego co widzę, to mija dopiero 12h od napisania zgłoszenia (z czego większość godzin przypada na noc), a nie pracujemy non stop - czasem musimy spać, zająć się normalną pracą i innymi swoimi obowiązkami.
 

DeletedUser

Guest
Kradziez Konta

Na zgłoszenia staramy się odpowiedzieć w ciągu maksymalnie 48 godzin. Sprawę odnalazłem, zaraz się jej przyjrzę.
Ospałość - hmm z tego co widzę, to mija dopiero 12h od napisania zgłoszenia (z czego większość godzin przypada na noc), a nie pracujemy non stop - czasem musimy spać, zająć się normalną pracą i innymi swoimi obowiązkami.

Serdecznie Panu dziekuje. Ten gracz byl na tyle bezczelny, ze wysylal do mnie wiadomosci zarowno ze skradzionego konta, jak i swojego glownego. Wiec jezeli brakowac bedzie dowodow, to i chetnie udostepnie zapisy

Jeszcze raz dziekuje za blyskawiczna reakcje i zmieniam zdanie- support dziala blyskawicznie;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry