[Ulepszenie] handel nawet 1 sztuką złota

  • Rozpoczynający wątek misiopysio5
  • Data rozpoczęcia

Czy i jaka powinna być minimalna ilość złota możliwa do wystawienia na targowisku?

  • Nie powinno być dolnej granicy większej od 1

    Głosy: 5 16,1%
  • Dolna granica powinna być równa 5

    Głosy: 3 9,7%
  • Obecna granica dolna (10) jest odpowiednia

    Głosy: 10 32,3%
  • Należy podnieść dolną granicę (np do 20)

    Głosy: 5 16,1%
  • Nie

    Głosy: 8 25,8%
  • Obojętnie

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    31
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Obecnie minimalnie można kupić / sprzedać 10 sztuk złota. Na moim świecie aktualny kurs złota wacha się w granicach 250-1000 surowców za 1 szt złota.

Jak wiemy w tradycyjnym handlu surowcami minimalnie można wystawić nawet 100 surowców. Przy obecnym kursie złota odpowiada to mniej niż 1 sztuce złota.

Dlaczego więc handel złotem jest sztywno ustawiony na tak wysokim pułapie? minimum wynoszące 10 sztuk złota oznacza że osoba chcąca po prostu kupić złoto za dowolny surowiec musi podjąć decyzję i calą moc handlową przeznaczyć na 1 z surowców.

Gdyby znieść minimum to nawet osoba mająca targowisko na 3 poziomie mogłaby brać czynny udział w handlu złotem z pomocą wszystkich surowców.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Głos na nie, 1 sztuka złota to według mnie zdecydowanie za mało za surowce, później może to spowodować że duże liczby surowców np. około 10k srebra będą sprzedawana po bardzo niskiej cenie(np. 1 szt. złota) co osobie sprzedające uniemożliwi zysk. Obecny limit 10 szt. jest dobry chociaż myślę że można byłoby go trochę podwyższyć.
Dodaj ankietę wejdź w "narzędzia tematu" u góry po prawej stronie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

dziękuję za podpowiedź. wstawiłem ankietę.
 

DeletedUser

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Oczywiście że na nie by zmieniać kursy na niższe
chyba na głowę bym upadł żebym zagłosował na tak
wgl propozycja beznadziejna żeby dać możliwość handlem 1 złotówką to by totalnie zawaliło rynek handlu i co prawda koszta handlu by przeważały na stronę sprzedającego surowce

ale wgl wymiana złota to najgorsza porażka grepolis w całej historii istnienia tej gierki...
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Darthsid no no i prawda ale dojdę do rzeczy,co jest dobrze jak jest teraz , haha sprzedasz 10k surowca za 1 szt. złota powodzenia a tak na serio niech zostanie jak jest
 

DeletedUser23765

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Grepolis chce więcej kasy i nie da tak niskich cen... Mogli by ustawić 5 złota za 5000 surki +/- 5 golda
 

DeletedUser

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym mówisz :) Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie targowisko jest ZASYFIONE ofertami za złoto. Jakby była możliwość wystawienia 1 sztuki złota, to syfu byłoby JESZCZE WIĘCEJ. Dobrze jest jak jest.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym mówisz :) Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie targowisko jest ZASYFIONE ofertami za złoto. Jakby była możliwość wystawienia 1 sztuki złota, to syfu byłoby JESZCZE WIĘCEJ. Dobrze jest jak jest.

Dokładnie. W sumie, jeżeli inno by wprowadziło w ustawieniach konta "filtruj oferty ze złotem", czy coś takiego, to możecie i wprowadzić handel od 0,01 złota, ale dopóki muszę ten syf widzieć na targu, dopóty będę na nie.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Dla mnie to porazka sura za zloto.
Jeszcze dwa lata i tu juz sie nieda grac.
Zloto,zloto,zloto....
Wypuscie swiat bez zlota przekonacie sie jakie bedzie zainsteresowanie.
Swiat taki nie powstanie bo przeciez nie zarobi i to glupie tlumaczenie jest na starcie gry byly premki i bylo dobrze.
Z grepolis robi sie jeden wielki SYF!
 

DeletedUser

Guest
Odp: handel nawet 1 sztuką złota

Według mnie powinni w ogóle wycofać taką propozycję. Handel sztukami złota? To według mnie najbardziej wadliwa rzecz w Grepolis, dlatego jestem pewna, że na nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry