idealny deff -

  • Rozpoczynający wątek gerd
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,
moglibyscie podpowiedziec co powinno byc w wiosce 100% nastawionej na deff / wojo, budowle, badania i jakie statki/ i ktora bedzie broniona do konca? licze na osoby z praktyka
dziekuje
 

DeletedUser

Guest
nie ma czegoś takiego jak idealny deff

idealny def to taki dopasowany do ataku. czyli jeśli przeciwnik atakowałby samymi rydwanami najlepiej bronić się samymi łucznikami. przed procarzami - szermierzami a przeciwko kawalerii najlepsze są rydwany

wiadomo że raczej nikt nie atakuje jednym rodzajem broni, więc należy mieć trochę mieczy trochę łuków i trochę rydwanów. w jakich proporcjach to już nikt ci nie pomoże, bo jak wspomniałem wszystko zalezy od tego czym atakuje przeciwnik.

flota: najlepsze w ataku są ogniowe, najlepsze w obronie biremy i brandery.
budynki: ja prawie wszystko daję na max, ale wybór nalezy do ciebie
badania: to twój indywidualny wybór. nie ma jednej recepty

i za to tę grę lubię:D
 

DeletedUser

Guest
idealny def = równa się okolica szczyszczona na przynajmniej 2 godziny drogi :)
 

DeletedUser

Guest
Skorpion wszyscy w sojuszu to złe rozwiązanie mi wydaje się że na wyspie powinno być z 3 sojuszników bo później nie będzie co farmić.
 

DeletedUser

Guest
Skorpion wszyscy w sojuszu to złe rozwiązanie mi wydaje się że na wyspie powinno być z 3 sojuszników bo później nie będzie co farmić.

Na szczęście w tej grze są stateczki i kopsnięcie się na następną nie jest problemem więc masz co farmić :p
 

DeletedUser

Guest
no tak ale to mnie i tak nie przekonuje bo wole panować nad wyspą i pobliskimi 2 in 1:D:D
 

DeletedUser

Guest
Panie i Panowie,
prosze wrocmy do tematu. Sprobujmy okreslic miaston nastawione tylko na deff - mysle ze przyda sie wszytkim ta dyskusja
 

DeletedUser

Guest
Ja myślę, że idealny deff to będzie 45% szermierzy, 45% łuczników a pozostałe 10% to rydwany. Uzasadnienie jest proste zarówno szermierze jak i łucznicy są tanimi jednostkami a działają na różne typy broni (dystansowo - obuchowa szermierz i tnąca łucznik), a te 10% rydwanów to ze względu na ich siłę.
Ale to tylko moje skromne zdanie i tak nastawiam się na Offa :)
 

DeletedUser

Guest
Najlepiej wziąć sobie kalkulator do łapki, symulator na 2 kartach (web) i liczyć:).

Podstawową rodzajem ataku będzie broń tnąca, mam na myśli meduzy oraz mantykory. Są to najsilniejsze jednostki w grepolis, ale i najdroższe więc wyprodukowanie armii takich stworków troszkę zajmie. Wioski defensywne można podzielić, według mojego uznania na:
- def obuchowo+tnący
Pegaz defa obuchowa najwyższa z jednostek (pomijamy cyklopów - off) lecz słabym punktem jest broń tnąca, więc łuczniczy świetnie ją nadrobią. Dobra na początku gry, gdy gracze posiadają zazwyczaj mnóstwo kawalerii (broń obuchowa)
- defa tnąco-dystansowy
Centaur, który posiada aż 450 obrony przed bronią tnącą, jednak słaby punkt to obrona przeciwko obuchowej i dystansowej. Nadrobimy to szermierzami
- defa przeciwko broni dystansowej
Szczerze nie mam pomysłu na to wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest budowa minotaura oraz łuczników.
- def morski
Biremy ok. 70%, a brandery 30% floty. Dlaczego, brandery nie zatrzymają statków transportowych. Jako pierwsze do walki stają Biremy jak one zostaną zniszczone dopiero brandery idą w ruch.:p

Takie moje zadnia, myślę że na początku gry gdy posiadamy kilkanaście wiosek, posiadanie pełnych off jednostek mitycznych jest mało prawdopodobne, chyba że by się ktoś uwziął:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a jak klasyfikujemy hoplitow? mysle ze oni tez sa przydatni w wiosce deffowej
 

DeletedUser

Guest
Idealny def - to taki który jest no i który będzie we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Dyskutowanie co lepiej robic wielkiego sensu nie ma - bo to i tak atakujący dobiera sobie offa w stosunku do defa a nie odwrotnie.
Zrób pełne gospodarstwo defa i będzie idealnie :D
 

DeletedUser2352

Guest
czy ja wiem czy taki off... wolni są strasznie i na atak z zaskoczenia się nie nadają.. a w obronie to wśród piechoty są najlepsi przeciw kawalerii
 

DeletedUser

Guest
czy ja wiem czy taki off... wolni są strasznie i na atak z zaskoczenia się nie nadają.. a w obronie to wśród piechoty są najlepsi przeciw kawalerii

prędkość i koszta są ich wadą. są jednak silniejsze od rydwanów w ataku.

najlepsze przeciwko kawalerii są rydwany niestety:)

zaatakuj 500 kawalerii 400 rydwanów (1600 msc w gospodarstwie) i porównaj ze stratami u 1600 hoplitów (1600 msc w gospodarstwie). 1420 miejsca w zagrodzie tracimy przy rydwanach, 1513 przy hopkach.
 

DeletedUser2352

Guest
ja mówiłam o piechocie :p bo zanim do rydwanów(16lvl akademia i 15lvl koszary) się dojdzie to trochę minie a hopki są dostępne gdzieś na początku (4lvl akademia)
 

DeletedUser

Guest
no ze zwykłej piechoty owszem... ale z doświadczeń na niemieckim serwerze nie wyrzucam srebra w błoto:) jest zbyt cennym skarbem :D

poza tym czasem trzeba być cierpliwym i poczekać te pare lvl'i akademii i koszar by dostać się do rydwanów:)
 

DeletedUser

Guest
Powtarzam moje pytanie, bo ciagle schodzzimy na wojsko
jakie budynki
jakie badania
jaki bog
o to mi chodzi - mamy zamysl zrobic taki bunkierek
 

DeletedUser

Guest
Powtarzam moje pytanie, bo ciagle schodzzimy na wojsko
jakie budynki
jakie badania
jaki bog
o to mi chodzi - mamy zamysl zrobic taki bunkierek
Budynki: murek+gospodartwo
Badania: wszystkie dające + do walki, milicja (teraz jest masakryczna)
Bóg: IMO przy defensywie Zeus - zabić 10-30% tuptających chłopaków - to cud mniód i orzeszki...
 
Status
Zamknięty.
Do góry