[Wyjaśnione] Jak obronić się przed ciągłymi atakami?

  • Rozpoczynający wątek kurvix69
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Cały czas mnie atakują nawet ci z sojusz nie wiem co robić może wy mi coś doradzicie pomożecie nie wiem co kolwiek proszę o szybką odpowiedz
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: co robić

1.powołaj oddział obywatelski w gospodarstwie wiejskim kilka minut przed atakiem!!!
2. Znajdź sobie jakiś dobry sojusz który ci pomoże
3. Może pogadaj z tym graczem co cię atakuje
4.rób wojsko szermieżyi i plądruj wioski
 

DeletedUser

Guest
Odp: co robić

Stawiaj straż
Buduj murek jak najwyżej
I buduj def i rób nim uniki do puki nie zrobisz ładnego murka przynajmniej 15 poziom
Chyba że płynie kolon to staraj się wstawić go tuż przed kolonem.

A jeśli atakuje Cie sojusz to odejdź od niego i poszukaj innego blisko Ciebie

- - - Automatycznie połączono posty - - -

1.powołaj oddział obywatelski w gospodarstwie wiejskim kilka minut przed atakiem!!!
2. Znajdź sobie jakiś dobry sojusz który ci pomoże
3. Może pogadaj z tym graczem co cię atakuje
4.rób wojsko szermieżyi i plądruj wioski

Tu miał bym uwagi do trzech pkt
1 jeśli idzie atak poniżej 3 h powołaj straż jak najszybciej , a jeśli powyżej 3 h to poczekaj aż czas podróży ataku będzie mniejszy niż 3 h

3 czy jeśli ktoś Cie atakuje to piszesz do niego aby przestał ? To jest raczej zbędne.
4 wojsko najlepiej robić mieszane
Szermierz łucznik hoplita
Robiąc jeden typ jednostki stajesz się łatwym celem

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ps. Wydawaj surowce na budowę wojska lub budynków aby agresor Ci nic noe zabrał
Możesz też schować na targowisku
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: co robić

Cały czas mnie atakują nawet ci z sojusz nie wiem co robić może wy mi coś doradzicie pomożecie nie wiem co kolwiek proszę o szybką odpowiedz

jak mogą Ciebie atakować ludzie z sojuszu??
najprawdopodobniej nie jesteś za bardzo aktywny i ktoś zrobił z Ciebie farmę.

O ile naprawdę chcesz grac w grepolis proponuje:

po pierwsze zacząć regularnie się logować i to w miarę często

po drugie za każdym razem jak się będziesz wylogowywał to wydaj surowce wszystkie jakie masz a co zostanie wstaw na targ o ile go masz z wysokim kursem. Wojsko wyślij w daleką podróż. Powołaj straż (robi się to w gospodarstwie klikając na nie i potem już dojdziesz gdzie dalej)


Pamiętaj agresor który do Ciebie wysyła wojsko wysyła je w jakimś konkretnym celu i są pewnie trzy sprawy: surowce jakie masz, wojsko żeby Ci je rozwalic, albo po prostu ukrywa swoje własne wojsko a wie że u Ciebie nie padnie.

dla tego musisz zrobisz wszystko by nie dostał tego czego chce.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: co robić

Albo postawić wieżę, lecz to zależy od rozbudowy miasta.
 

DeletedUser

Guest
Odp: co robić

1. Buduj jak najwięcej szermierzy i łuczników.
2. Porozmawiaj z tym graczem co cie atakuje.
3. Znajdź sojusz w których znajdziesz osoby które ci pomogą, lecz nie proś od razu po przyjęciu o wsparcie bo będzie że tylko po to chciałeś dojść.
4. Zbuduj murek min. na 20 poziom i zbuduj wieże jeśli masz taką możliwość w mieście.

Jeśli pomogłem to proszę o danie pkt. reputacji.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: co robić

Więc czas na dłuuugi wykład.

mamy 3 opcje ,dlaczego możesz być atakowany:
-ktoś ma cię za farmę
-robisz jednostki ,które przyjemnie się wybija
-masz rozbudowane miasto,które nadawałoby się do przejęcia

Niezależnie od powodu ,stawiaj straż ,najlepiej na 2h59min przed atakiem ,coby po ataku natychmiast się zregenerowała, oraz przelewaj wszystkie surowce na wojsko,budynki lub w ostateczności wioski. Radzę ci również przemienić boga w mieście na hadesa i robić cerbery i łuczników, miasto będzie wtedy ciężkie do zajęcia. Jednakże ukrywaj jednostki ,które robisz u kogoś innego (jeśli grasz na świecie z morale, to wsadzaj do jakiegoś miasta 175pkt, będą niezniszczalne) i najlepiej sprowadź z powrotem ,albo gdy będziesz miał wysoki murek (minimum 10) ,albo gdy będzie szedł atak z kolonem (łatwo rozpoznać ,bo idzie straszliwie długo i nierzadko jest poprzedzany innymi atakami). Po drugie ,rób kawalerię i chowaj ją razem z defem (cerbery+łucznicy) w innym mieście, po ataku wroga cofaj kawalerię i staraj się nią zaatakować wroga tak, aby trafić na jego offa wracającego z wyprawy. Po kilku takich numerach ,na pewno przestaną cię atakować ci ,którzy mają powód w pkt 1 lub 2. Jeśli zmagasz się z atakami skoordynowanymi od wielu osób ,to natychmiast poszukaj sojuszu. Jeśli nie znajdziesz, ostatni ratunek leży w biremach, wyprodukuj ich z 80 i chowaj w sąsiedztwie, gdy będzie szedł kolon zrób nimi klina, po kilku takich sytuacjach ,możliwe ,że wrogowie się zdenerwują i cię zostawią.
Zatem ,chwilowo dali ci spokój. Co zrobić ,aby nie odpaść kompletnie z gry? Załóż miasto na wyspie bez wiosek, ich nikt nie chce podbijać, tam dojdź do kolonizacji ,po czym wyślij kolony w inne miejsca i załóż sobie kolejne miasta, tam już się rozbuduj pod atak i możesz zacząć zemstę ;)

Wszystko ,co potrzeba to przyzwoita aktywność ,rozumiem,że nie stać cię na siedzenie cały dzień ,tak jak niektórych ,ale wchodź przynajmniej rano i wieczorem.
 
Do góry