Jeden z dziesięciu

  • Rozpoczynający wątek Ariene
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Jeden z Dziesięciu

W grze udział bierze 10 zawodników. Każdy uczestnik zaczyna grę z dwoma "szansami". Prowadzący zadaje pytania z wiedzy ogólnej oraz Grepolis. Pytania będą tak konstruowane, by w jak największym stopniu uniemożliwić korzystanie z Internetu. Na odpowiedź zawodnik ma 12h (czas nie będzie liczony w godzinach 23-8 co daje czas na spokojny sen), błędna odpowiedź lub jej brak powoduje utratę jednej "szansy". Gra składa się z 2 etapów.


Etap I​
Prowadzący zadaje kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Błędna odpowiedź powoduje utratę jednej „szansy”, jednak jeśli gracz nie odpowie na żadne z dwóch pytań, odpada z gry. W kolejnej rundzie zadawanie pytań zaczyna się od pierwszego zawodnika – ten, który pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi, wyznacza kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowie błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazuje dalej. Jeśli odpowie poprawnie (otrzyma 10 punktów), przejmuje prawo do wyznaczania. Jeśli gracz wskaże do pytania sam siebie i odpowie, otrzyma o 50% większą liczbę punktów (15). W ten sposób gra się tak długo, aż trzech zawodników osiągnie 55 punktów, którzy przejdą do etapu II (finału).

Etap II​

W tym etapie do pierwszych pytań zawodnicy mogą się zgłaszać (jeśli nikt się nie zgłosi do odpowiedzi, to nikt nie traci szansy) do momentu, gdy jeden z graczy udzieli trzech poprawnych odpowiedzi i zdobędzie 30 punktów. Wyznacza on kolejnego pytanego. W tym etapie liczba zadanych pytań jest ograniczona do 15. Każdy gracz dostaje trzy nowe szanse. Ważną rolę odgrywają punkty, każdy zawodnik zaczyna z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostaje 10 punktów. Wraca tu reguła z etapu I z tym, że jeśli zawodnik wskaże do pytania sam siebie i odpowie, otrzyma podwojoną liczbę punktów (20). W wypadku pozostania jednego gracza, zasada podwajania punktów nie obowiązuje, gdyż do jego pytania nie wyznaczył siebie samego.
Gra kończy się gdy, zostanie zadane 15 pytań. Zawodnikom za każdą zachowaną szansę dolicza się 10 punktów, wygrywa gracz z największą liczbą punktów (nawet jeśli straci wszystkie "szanse"). Gdy w grze zostanie jeden gracz pyta się go tak długo, aż straci szansę lub skończą się pytania.

Nagrody​
podium_1_miejsce.png

250 sztuk złota oraz bonus w grze "Przyspieszona rekrutacja o 30% na 1 dzień"

podium_2_miejsce.png

150 sztuk złota oraz bonus w grze "Ulepszony atak o 10% na 12 godzin"

podium_3_miejsce.png

100 sztuk złota oraz bonus w grze "Ulepszony atak o 10% na 12 godzin"


* Na pytanie odpowiada gracz, który został wezwany do odpowiedzi. W przypadku odpowiedzi na pytanie przez innego gracza lub podpowiedzi zostaje mu odjęta jedna szansa.
* Gdy wybieramy innego gracza do odpowiedzi, podajemy jego numerek lub pełny nick.
* Gracz może wyznaczyć do odpowiedzi jedną osobę maksymalnie trzy razy pod rząd.

W czasie trwania zabawy obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
Zgłaszając się do konkursu każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.


ranking_zolta_wstega.png


Etap I
1.Kurczak w sosie własnym(szans)
2.spartaker (25 pkt) (## szanse)
3.manks(55 pkt)(## szanse)
4.maja2013 (25 pkt)(## szanse)
5.elektra40(55 pkt) (## szanse)
6.KanioKania(40 pkt)( szans)
7.londi(25 pkt)(## szanse)
8.SPORTgameRECORD (55 pkt) (## szanse)
9.-Achilles-- (10 pkt) (## szanse)
10.2005-Katrina(# szansa)

Etap II

1.manks (60 pkt) (### szanse)
2.elektra40 (140 pkt) (### szanse)
3.SPORTgameRECORD (140pkt) (## szansa)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17693

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

To ja sie zapisze :D
Najwyżej odpadne pierwsza :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

I ja spróbuję swoich sił :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

Pisze sie bo zaraz miejsca braknie.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

Ja mam 2 pytania
gdy jeden z graczy udzieli trzech poprawnych odpowiedzi i zdobędzie 20 punktów.
Jak to możliwe, że po 3 poprawnych odpowiedziach ktoś miałby mieć 20 pkt? Nie powinno tam być raczej 30?

I jak wygląda sprawa z braniem pytań na siebie? Bo w poprzedniej edycji był z tym duży problem, ktoś kto dostawał pytanie nie oddawał go aż do chwili kiedy zapewnił sobie kolejny etap co już nie było konkursem 1z10. Pytam bo nie ma ograniczenia brania pytań na siebie i czy ma to wyglądać jak poprzednio?
Bo ten kawałeczek o pytaniach na siebie nic nie mówi i wniosek może być tylko taki, że chodzi o inną osobę.
Gracz może wyznaczyć do odpowiedzi jedną osobę maksymalnie trzy razy pod rząd.
Poza tym 3 razy to wg mnie za dużo skoro każdy ma tylko 3 szanse, to można powiedzieć, że jest do wybieranie osoby do skutku - albo straci szanse, albo w końcu odpowie.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

Kolejne pytanie - kiedy zaczynami skoro miejsca już się skończyły?:D
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

10 minut się spóźniłem:(
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

Hehe przecież byłeś na forum od dawna:D Następnym razem patrz też wyżej a nie tylko na offtopa:D
Mam nadzieję, że pytania będą nie za łatwe i nie za trudne teraz:) Kibicować TObie Kamil pozostało ;)
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

wiem,wiem
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser22282

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

No nie.... miejsca mi zabraklo:(:(:(:(:(::(:(:(:(:(:(:(:(:(:):):)(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

Zapisy: 2-7 grudnia (lub do uzyskania 10
graczy)


Pomyłka z miesiącem
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

W sumie to ja mam jeszcze jedno pytanko małe. Czemu w tej edycji nagrody dostają 3 osoby? Toć to konkurs 1z10, czyli jak nazwa wskazuje wygrana jest jedna:) Zawsze do tej pory była tylko i wyłącznie jedna nagroda :)
I co w przypadku jeśli w finale odpadną 2 osoby z taką samą liczbą punktów? Co będzie z nagrodą?:)
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Jeden z dziesięciu

A mozna pidzielic na dwa odcinki?;) odc 1 jedne 10 osob i odc 2 drugie 10 osob?;) no bo niektórzy nie zagraja sobie:(
 
Do góry