[Wyjaśnione] jednostki mityczne- stary system.

  • Rozpoczynający wątek -Twoja Stara-
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich. Zdecydowałam się zagrać na nowym świecie, a tam jest stary system i nie grałam na nim zbyt długo.

Pytanie brzmi czy jeśli podbijam czyjeś miasto i wysyłam na atak powiedzmy pegazy czy centaury to oni mi wchodzą czy są odsyłani z miasta i działa to na zasadzie wsparcia, czy jest to zależne od boga tak powiem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Jeżeli wysyłasz mityczne ze statkiem kolonizacyjnym to zostają w mieście i wspierają miasto przed atakami.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Jeśli okupujesz czyjeś miasto i wyślesz na wsparcie jakieś mistyczne jednostki to wejdą lub nie w zależności od Boga jaki jest czczony w mieście, a jeśli chodzi atak, o który pytasz i Twoje jednostki wejdą na Twoją okupację to pokaże się że Jednostki odwiedzają miasto w czasie pokoju, czyli po prostu zawrócą do miasta.

Chyba o to chodziło?:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

czyli jeśli z kolonem są mityczne to zostają, londi chodziło mi o wsparcia jednostek mitycznych w okupacji. Jeśli miasto jest okupowane i wyślę z 5 centaurów (z kolonem) to jak będę potem wysyłał np cerbery to też zostaną jak jest okupacja?
 
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Możesz okupacje wspierać tylko jednostkami takimi jakie jest bóstwo w mieście,ale może się zdarzyć, ze kolona poslesz z cerberami i w mieście jest Atena tak więc na okupacji mogą stać cerbery i pegazy/centaury jednak nie możesz dosyłać cerberów, bo bóstwo czczone w mieście na to nie pozwala.
 

DeletedUser

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Możesz okupacje wspierać tylko jednostkami takimi jakie jest bóstwo w mieście,ale może się zdarzyć, ze kolona poslesz z cerberami i w mieście jest Atena tak więc na okupacji mogą stać cerbery i pegazy/centaury jednak nie możesz dosyłać cerberów, bo bóstwo czczone w mieście na to nie pozwala.

Ok dzięki to już wszystko wiem.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

a jeśli chodzi atak, o który pytasz i Twoje jednostki wejdą na Twoją okupację to pokaże się że Jednostki odwiedzają miasto w czasie pokoju, czyli po prostu zawrócą do miasta.

i co wyślesz kolona z mitycznymi i kolon zostaje a mityczne wrócą bo jest inny bóg wybrany w mieście??? :)))
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Londi pisała o tym co się stanie jak zaatakujesz własną okupację :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Londi pisała o tym co się stanie jak zaatakujesz własną okupację :)

To to ja wiem. Źle mnie zrozumieliście :) gram 2 lata na nowym systemie i dopiero zaczynam na starym. W pytaniu chodziło mi o wsparcia do jednostek mitycznych do okupowanego miasta, ale koledzy powyżej mi już to wyjaśnili :)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

nie wiem czemu ustawiliście na temacie sprawe wyjaśnioną jak coś mi się zdaje że nie do końca została wyjaśniona lub została wyjaśniona źle.

bo jesli Manfred wysyła do SISI kolona gdzie SISI ma boga Here a manfred wysłał z kolonem manty -- co się stanie? wejdzie kolon wejdą manty? czy będę mógł dosyłac manty czy tylko harpie i meduzy? czy mogę zawrócic Manty później?

jeśli Manfred wysyła do SISI kolona a potem chce wspierać mitycznymi okupacje to jakimi? skąd ma wiedzieć jaki bóg jest obecnie? no jesli to takie ważne jest :) - przecież nie będę pytał SISI bo i tak zła jest na mnie za tą okupacje:) (dawno nie grałem i przydadzą mi się te informacje)

Pani SISI lub Londi - moje najulubieńsze Moderatorki proszę o pomoc.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Manfredzie dlaczego niby miałabym być zła na Ciebie? Przecież odpowiadasz (a raczej pytasz) teoretycznie i Twoje wstawianie mi kolona nie ma racji bytu. W sumie to nawet nie pamiętasz, że graliśmy kilka razy blisko siebie i jakoś nie znalazłam się na liście Twoich ofiar :)

bo jesli Manfred wysyła do SISI kolona gdzie SISI ma boga Here a manfred wysłał z kolonem manty -- co się stanie? wejdzie kolon wejdą manty? czy będę mógł dosyłac manty czy tylko harpie i meduzy? czy mogę zawrócic Manty później?

Manfredzie, zakładając, że Twoje manty rozwaliły moje wojsko lądowe (przyjmując, że jednostki morskie pokonałeś wcześniej) to kolon spokojnie zaparkuje, a manty zostaną w mieście wraz z kolonem. Nie, nie będziesz mógł dosyłać mant - będziesz mógł dosyłać tylko jednostki mityczne przypisane do boga, który jest czczony w moim mieście - zakładając, że jest to Hera to tak - możesz dosyłać tylko Harpie i Meduzy.
Co do zawrócenia mant, to jeśli pytasz, czy możesz je zawrócić później... Jeśli chodzi Ci o to, czy podczas okupacji, to owszem możesz i tu są już trzy możliwości. Zakładając, że manty były same w tej podróży to możesz wycofać część z nich, jeśli chcesz utrzymać okupację, jeśli chcesz wycofać wszystkie - musisz wycofać razem z kolonem. Jeśli zaś z mantami posłałeś jednostki lądowe i zakładając, że przetrwały atak, to możesz wycofać wszystkie swoje manty z okupacji, bez wycofywania kolona, bo te jednostki lądowe wystarczą do utrzymania okupacji. Oczywiście zakładając, że SISI nie rozwali Ci wszystkiego zaraz po wejściu kolona ;)

jeśli Manfred wysyła do SISI kolona a potem chce wspierać mitycznymi okupacje to jakimi? skąd ma wiedzieć jaki bóg jest obecnie? no jesli to takie ważne jest :) - przecież nie będę pytał SISI bo i tak zła jest na mnie za tą okupacje:) (dawno nie grałem i przydadzą mi się te informacje)

Na pierwszą pytanie z tego fragmentu masz odpowiedź powyżej. Skąd masz wiedzieć jaki bóg? Ano do końca to nigdy nie będziesz wiedzieć tak naprawdę. Bo boga mogę sobie zmienić nawet na chwilkę przed wejściem Twojego kolona do mojego miasta. Ale rozumiem, że chcesz, by była także informacja tutaj dla początkujących graczy. Więc zakładając, że gracz chce poznać jakiego mam boga w mieście może to zrobić na kilka sposobów:
- obserwować czy z tego miasta wyruszają na ataki lub wsparcie jakieś moje jednostki mityczne i w ten sposób domyślić się, którego boga czczą moim mieszkańcy w tym mieście,
- zeskanować miasto i zobaczyć czy w mieście stacjonują jakieś jednostki mityczne,
- spróbować wesprzeć różnymi jednostki mitycznymi moje miasto i zobaczyć, które się odbiją, a które wejdą (nie polecam, bo mogę się domyślić zamiarów i zmienić boga),
- skorzystać ze szpiega, który Ci przekaże informacje z forum sojuszu w którym jestem,
- po prostu mnie zapytać :D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Jak dla mnie, to takie rozwiązanie jest zupełnie bez sensu:) Wbijam z kolonem plus te przykładowe manty z offem i rozbijam jakiegoś pegaza. Czyli bóg czczony w mieście, to Atena i chcę wysłać na wsparcie swoje pegazy. Tutaj rodzi się moje pytanie, a mianowicie, czy właściciel miasta może zmieniać sobie czczonego boga przed wejściem każdego wsparcia? Czy jak już kolon stoi w mieście, to nie może zmienić boga czczonego w mieście?


Nigdy nie grałem na starym systemie podboju, ale mnie tu namawiają, więc przydałoby się dowiedzieć takie rzeczy:)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

DonBeker, ale pegazy możesz wysłać jeśli bóg czczony w mieście to Atena.
Jeśli miasto jest okupowane - nie ma możliwości zmiany boga.
Działa to na takiej zasadzie, że blokuje Ci wszystkie czynności jakie w danym mieście mógłbyś wykonać.
Jeśli masz kilka miast to luz - możesz jeszcze działać jako tako.
Jeśli jednak podbijają Ci pierwsze miasto to możesz tylko siedzieć, płakać i pisać na forum i PW o pomoc innych.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

No ja wiem, że mogłem wysyłać:) Chodziło mi tylko o to, czy boga można zmieniać kiedy się chce, czy jak kolon już jest w mieście, to możliwość zmiany boga została zablokowana. Także dziękuję za wyjaśnienie i będę się dalej zastanawiać, czy pograć trochę, czy jednak poczekać na jakiś nowy świat...mając nadzieję, że będzie nowy system podboju:p
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

Manfredzie dlaczego niby miałabym być zła na Ciebie?
nigdzie tego nie napisałem.

Twoje wstawianie mi kolona nie ma racji bytu. W sumie to nawet nie pamiętasz, że graliśmy kilka razy blisko siebie i jakoś nie znalazłam się na liście Twoich ofiar
ehhh to był tylko przykład :))
po prostu wyparzałem że błędnie informują ludzie gracza w miejscu gdzie nie powinno być błędów stąd też chciałem by to wszystko uściślić. Myślę że teraz nikt nie będzie miał wątpliwości.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

nigdzie tego nie napisałem.
Oj przepraszam, to chyba coś pokręciłam :(

ehhh to był tylko przykład :))
po prostu wyparzałem że błędnie informują ludzie gracza w miejscu gdzie nie powinno być błędów stąd też chciałem by to wszystko uściślić. Myślę że teraz nikt nie będzie miał wątpliwości.

Ale ja nie widzę błędów. Uświadomisz mnie? No wiesz, człowiek jest tylko człowiekiem, każdy ma prawo do błędów :)

A właśnie przypomniało mi się, że nie odpowiedziałam do końca o tym wycofywaniu. Odpowiedziałam mając na myśli trwającą okupację. Ale jeśli pytałeś co już po zakończeniu to nie odpowiedziałam - więc jeszcze raz przepraszam - moje niedopatrzenie... Jeśli już te manty stacjonują, mimo, że bóg inny był, to po okupacji zawróci całe wojo do miasta macierzystego. Całe co poszło na okupację, łacznie z innymi jednostkami lądowymi bądź morskimi.

Mam nadzieję, że teraz już w pełni odpowiedziałam. Jeśli jeszcze nie - pytaj śmiało :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3480

Guest
Odp: jednostki mityczne- stary system.

no teraz odpowiedziałaś mi i nie tylko mi w pełni. Co do błędu nie chodziło mi o Twoją wypowiedz a Londi dla tego chciałem by było wszystko wyjaśnione.
 
Do góry