[To nie błąd] kalkulacja obrażeń, błąd symulatora?

DeletedUser

Guest
witam,

nie jestem pewien czy to poprawne miejsce jak i treść samego zgłoszenia, jednak pozwolę sobie opisać co mnie męczy.

chodzi o raport
[report]00688a673f09a4616e7cd1669bcadc88[/report]

208 ogni kontra 192 biremy

szczęście +21%
Korzystny Wiatr
zbadany taran
+30% ataku z bonusu wyspowego (to rozumiem, że nie działa na ognie i akceptuję taki stan rzeczy, jednak bonus był w trakcie ataku, więc może jest istotny
Kapitan

zakładam, że przeciwnik również ma taran i kapitana. według symulatora w takich okolicznościach przy szczęściu +21% powinienem pokonać wszystkie biremy przy stratach 105 ogni. straciłem ich 125.

nie boli mnie to, jednak gdzieś leży błąd - albo w symulatorze, albo w modyfikatorze ataków z bonusu wyspowego, który jakoś wpływa na ognie (niezbyt pozytywnie), albo gdzieś w mechanice, albo w moim rozumowaniu. byłbym wdzięczny za sugestie, może coś pominąłem, co powoduje, że kalkulacje są nieprawidłowe.

aha - kalkulacje zgadzają się PRAWIE w przypadku, kiedy odejmiemy mi kapitana. według symulatora tracę wtedy 127 ogni. ręczę jednak, że kapitan w moim posiadaniu jest.

pozdrawiam,
Łukasz
 
Odp: kalkulacja obrażeń, błąd symulatora?

Sprawdziłam ten raport i wszystko jest poprawnie. Zastanów się proszę, co jeszcze przeciwnik mógł mieć w mieście, a czego nie wziąłeś pod uwagę.
Obecnie nie wszystkie bonusy są widoczne w raporcie dla obu stron i tak właśnie jest w przypadku ulepszonej obrony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: kalkulacja obrażeń, błąd symulatora?

inne bonusy obronne są widoczne:

[report]341d4310ea7cdea14198235f601de5c5[/report]

czy jesteś w stanie zapewnić dowód tego, że rzeczywiście jest tak jak mówisz? ten sam raport z dwóch różnych źródeł - atakującego i broniącego, gdzie w jednym dodatkowej obrony nie widać, a w drugim widać?

sprawę utrudnia fakt, że bonusów tych nie ma jeszcze w symulatorze, więc trudno wróżyć z fusów i domyślać się, że jednak ta obrona widoczna nie będzie;)

edit:
ponadto wartość jest bliższa 20% - czyli bonusu, jaki daje Kapitan, a nie 30% - bonusu, który do obrony daje bonus wyspowy. chyba, że przeceniłem swojego przeciwnika i wcale nie ma on zbadanego taranu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: kalkulacja obrażeń, błąd symulatora?

Administrator widząc raport ma możliwość sprawdzenia wszystkich bonusów jakie mają obydwie strony konfliktu. Do wiadomości gracza nie można podawać jakie bonusy posiada przeciwnik, skoro po sprawdzeniu admin informuje Cię, że sprawdził i wszystko jest OK to tak właśnie jest, a sam musisz domyślić się jakie bonusy może mieć obrońca.
 

DeletedUser

Guest
Odp: kalkulacja obrażeń, błąd symulatora?

rozumiem, dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry