Kelenderis - rozmowy o świecie i nie tylko

a to nie jest tak, ze ludzi limituje problem z surowcami? Jak się wykończy obóz bandytów a jeszcze trwa ochronka to z samych wiosek ciężko wydolić. A kupować surkę za złoto to jakiś obłęd.
Myślę że jak zbierasz co 10minut i nie zlocisz budynków to surki starcza. Starcza tylko i wyłącznie z jednego powodu. Budynki się budują pół dnia, akurat tyle, ze zbierzesz sure na kolejny xD.
 
no tak, ale my tu mówimy o skracaniu budowy budynków. Jeszcze skracanie za złoto rozumiem (sam tak nie robię, korzystam z bonusów skracających) ale nawet zbierając co 10 minut nie wydoli się. Ja sam zbieram co 40 minut a do tego łupię połowę wyspy a i tak nie wyrabiam. Jestem bardzo zaskoczony tym światem. Tradycyjnie świat razy jeden to był świat taki dla niedzielnych graczy, gdzie nikt nie grał na spinie a tu proszę, nie nadążam za topką co bardzo dawno mi się nie zdarzyło.
 
Na eng wiki są czasy budowania podane:
https://wiki.en.grepolis.com/wiki/Farm

53:19:23
Ale z santem i badaniami pewnie 24h, nie wiem w sumie ile dokladnie skraca? Coś koło 60-65% chyba.
hust.gif
 
no tak, ale my tu mówimy o skracaniu budowy budynków. Jeszcze skracanie za złoto rozumiem (sam tak nie robię, korzystam z bonusów skracających) ale nawet zbierając co 10 minut nie wydoli się. Ja sam zbieram co 40 minut a do tego łupię połowę wyspy a i tak nie wyrabiam. Jestem bardzo zaskoczony tym światem. Tradycyjnie świat razy jeden to był świat taki dla niedzielnych graczy, gdzie nikt nie grał na spinie a tu proszę, nie nadążam za topką co bardzo dawno mi się nie zdarzyło.
Ale zasadniczo na takim świecie o prędkości 5 masz 5x więcej sury, ale też 5x krótsze budowy, więc sury powinno tak samo być pod dostatkiem jeśli tylko budujesz, jedynie musisz więcej czasu na zbieranie poświęcić.
 
no tak, ale my tu mówimy o skracaniu budowy budynków. Jeszcze skracanie za złoto rozumiem (sam tak nie robię, korzystam z bonusów skracających) ale nawet zbierając co 10 minut nie wydoli się. Ja sam zbieram co 40 minut a do tego łupię połowę wyspy a i tak nie wyrabiam. Jestem bardzo zaskoczony tym światem. Tradycyjnie świat razy jeden to był świat taki dla niedzielnych graczy, gdzie nikt nie grał na spinie a tu proszę, nie nadążam za topką co bardzo dawno mi się nie zdarzyło.
Od topki odstajesz, bo topka skraca za złoto, a surkę ma z giełdy, a niektórych czynników nie przeskoczysz.
 
Od topki odstajesz, bo topka skraca za złoto, a surkę ma z giełdy, a niektórych czynników nie przeskoczysz.
no tak, ale na świecie razy jeden tak nigdy nie było, by byli gracze tak zaangażowani aby aż tyle kasy/złota na grę wywalać. To na światach szybkich byli ci topowi gracze, mocne ekipy itd. Zreszta sam na grę wywaliłem kasę kupując pakiet szybkiego startu za 80 zł i mimo to ciężko jest.
 
Ostatnia edycja:
no tak, ale na świecie razy jeden tak nigdy nie było, by byli gracze tak zaangażowani aby aż tyle kasy/złota na grę wywalać. To na światach szybkich byli ci topowi gracze, mocne ekipy itd. Zreszta sam na grę wywaliłem kasę kupując pakiet szybkiego startu za 80 zł i mimo to ciężko jest.
Ludzie wchodzą i złocą. Pakiet za 320zł z topki ktoś w 1 dzień na pewno wydał, nie mówiąc o tym co jest w skali serwera od jego startu.
 
Ale zasadniczo na takim świecie o prędkości 5 masz 5x więcej sury, ale też 5x krótsze budowy, więc sury powinno tak samo być pod dostatkiem jeśli tylko budujesz, jedynie musisz więcej czasu na zbieranie poświęcić.
na x1 zbierasz 270 surki co 10 min na 5 lvl wioski.

Na predkosci 5 jest to w okoliach 1k. 1k vs 5k lekko daje roznice :D
 
no tak, ale na świecie razy jeden tak nigdy nie było, by byli gracze tak zaangażowani aby aż tyle kasy/złota na grę wywalać. To na światach szybkich byli ci topowi gracze, mocne ekipy itd. Zreszta sam na grę wywaliłem kasę kupując pakiet szybkiego startu za 80 zł i mimo to ciężko jest.
bo są gracze którzy dziennie wydają 1k zł na grę, takich nie przegonisz
ten serwer z tego co pamiętam jest strasznie wolny więc tutaj tą różnicę w wydanej kasie będzie bardziej widać niż na serwie 5-5-5
 
na x1 zbierasz 270 surki co 10 min na 5 lvl wioski.

Na predkosci 5 jest to w okoliach 1k. 1k vs 5k lekko daje roznice :D
Wioska na 5 poziomie na speedzie 5 daje 255 x 6 = 1350 -_- to też nie jest dużo, a alphie chodzi o to żeby kolejka była zapełniona bez skracania budowy złotem, co daj ten sam rezultat, tylko masz aka 20 nie 30
 
Fajnie, że na giełdzie można jeszcze zarobić, ciekawa ta złota jesień :)
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-10-30 193011.png
    Zrzut ekranu 2023-10-30 193011.png
    811,9 KB · Wyświetlenia: 57
Do góry