Kilka pytań bunt - kolonizacja

  • Rozpoczynający wątek janexxx1980
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie robię sobie z nikogo jaj, po prostu nie znalazłem na tego typu pytania dokładnej pomocy w tym dziale wertując inne tematy i stąd one padają. Nie mam oparcia na plemionach, gra się zdecydowanie różni od ika i wiele kwestii zwyczajnie nie rozumiem. Mam zasadę, że wolę spytać i 100 razy doświadczonych graczy upewniając się przy tym dokładnie jak należy postępować, niż zrobić raz głupi błąd w grze i stracić dorobek czasem i kilku tygodni poświęconego czasu. Zdecydowanie lepiej uczyć się na błędach innych osób, niż swoich - prawda? Najzwyczajniej dalej się nie możemy zrozumieć, być może ja trochę mieszam i zawile pisze nie rozumiejąc tematu, ale proszę mi to wybaczyć, bo dopiero poznaję grę. Brnąc dalej:

"Jeżeli pomoc Twojemu okupantowi będzie płynąć z innych wysp to musisz się najpierw rozjechać z blokadą ich statków by dostać się do lądu."

Dlaczego to ja mam się z czymkolwiek "rozjeżdżać", skoro już podburzyłem do buntu dane miasto, więc i ląd oraz flota tam moja siedzi? Chyba że zaraz po wywołaniu buntu zarówno moja flota jak i ląd wraca do miasta z którego zostały wysłane, więc wtedy to co innego.

"Jeżeli posłałeś max swojego woja off, i miasto mam w tym momencie puste bez woja, to gdzie masz swojego def-a?
I jeżeli wiesz że Twój off już nie wróci, to po co się w ogóle rzucasz na głęboką wodę"

Tu się kompletnie nie rozumiemy, albo ja już naprawdę mam takie idiotyczne ograniczenia z innych gier, że prostych rzeczy pojąć nie mogę.
Zacznę "od tyłu". Nie wiem, czy ten off już nie wróci, bo wciąż usiłuję uzyskać na to odpowiedź, czy moje wojska siedzą w mieście które podburzam do buntu do oporu przez te kilkanaście godzin i potem same wracają, czy może cofają się od razu. Nie wiem jak wojska i flota zachowuje się w danym momencie, stąd właśnie moje pytania na forum - wydawało mi się, że jednak klarowne i konkretne, bo staram się zawsze wytłumaczyć co mam na myśli.
Odpowiadając dalej - nie mam żadnego swojego defa, miasto tylko i wyłącznie off i również takie jednostki. Stąd gdy wyślę od razu do podburzania max swojego wojska ląd/morze to pustka w mieście zostanie, a jeszcze trzeba kolonizatora obstawić i jak wiki podaje "wygrać walkę" to moje pytania były - z kim ta walka skoro miasto wyczyszczone i w takim razie w jakich proporcjach wysyłać jednostki jeżeli po podburzaniu nie wracają one do miasta?
Proszę wybaczyć, ale prościej nie mam pojęcia jak to już bardziej napisać aby było wiadome o co mi chodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja już nie mogę... <beka> :D

Aha, no i chyba pomyliłeś gry, jak tutaj twierdzisz że grasz w plemiona (Grepolis? ;-)) i jest troszku inne od ika :)

"rozjeżdżać" (Twoje słówko)... Gościu... Co z tego że zrobiłeś bunt? Jak do tego miasta co zrobiłeś bunt, może w każdej chwili wpłynąć wsparcie?...

Jeśli wygrasz walkę, off wróci!!! Jeśli nie wygrasz, to chyba wiadomo...? Jak myślisz czy wojo wróci do miasta jak przegra walkę???

A jeśli o proporcje woja Ci chodzi, to załóżmy że off do tego miasta płynie 4h, z kolonem 8h, to wyślij sobie cały off do wznieceniu buntu bez kolona, po 4h ten off wróci, a następnie możesz sobie od razu wysłać atak z kolonem i tym wojem co wróciło i ono wejdzie zaraz po rozpoczęciu buntu... Kombinować można na różne sposoby. Czasem tak wyjdzie że trzeba kolona wysłać wcześniej, nawet przed atakiem który wznieci buntem, ale to inna bajka.
 

DeletedUser

Guest
Właśnie mniej więcej o taką odpowiedź mi chodziło, dziękuję. Zdecydowana większość pytań (bunt w czasie bonusa, mury itd.) została bez odpowiedzi, ale wychodzi na to, że chyba trzeba to samemu zbadać metodą prób i błędów. Beka może i dla Ciebie duża kolego, ale ja wolę jednak lepiej pytać o wszystko na forum niż potem robić idiotyczne rzeczy w grze:) Zdecydowanie jestem zwolennikiem zadawania głębszych pytań z wyjaśnieniem i rozwijaniem tematu co mam dokładnie na myśli, niż infantylne pytania typu "cze jak wejść do soja" czy "czemu zabili mi szermierzy w ataku" itd. których jest tu dość sporo. Mimo wszystko jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jesli chodzi o twoje pytania o mur to wylacznie twoja decyzja poniewaz z jednej strony jesli niszczysz mur tracisz mniej jednostek ale oslabiasz swoje nowe miasto i pozniej tracisz czas na rozbudowe muru ja osobiscie unikam niszczenia muru wole stracic pare jednostek i przejac silniejsze miasto
 
Status
Zamknięty.
Do góry