[Wyjaśnione] Kod

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7800
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7800

Guest
Co jakiś czas wyskakuje nam kod w którym mamy wpisać literki pokazane na obrazku. Wie ktoś czemu to na 100% ma służyć? Bo słyszałem ciekawe wyjaśnienie:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kod

Kod jest po to, aby sprawdzić czy nie jesteś botem :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19917

Guest
Odp: Kod

Co jakiś czas wyskakuje nam kod w którym mamy wpisać literki pokazane na obrazku. Wie ktoś czemu to na 100% ma służyć? Bo słyszałem ciekawe wyjaśnienie:D

Ma wykrywać boty czy coś w tym stylu, jeżeli jesteś bardzo aktywnym graczem to kod dostajesz co 2-3h ja tak miałem na Juktasie :) Ponadto kod sprawdza twój wzrok :p
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Kod

ropap ja Cię proszę... nie wypowiadaj się jak nie wiesz o co chodzi :)

Kod CAPTCHA stosuje się w celu wyeliminowania działania botów. Jest pisany w ten sposób, by musiał zadziałać człowiek, a nie program komputerowy.

Edit:
k-hightmare rozbawiłeś mnie, ale coś w tym jest. Ja mam go bardzo często i czasami się wkurzam, że kolejny raz przeładowany jest a nadal nie potrafię odczytać :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kod

Potrzebne jest po to, aby udowodnić tak dla siebie :) Tak czasami jest, to chyba jakiś bezpieczny kod, bo jest coś np. napisane bez sensu i wtedy działa kod :D

Nie bardzo wiem co masz na myśli, Twoja wypowiedź jest niezwykle chaotyczna.

Kod Captach jest po to, aby sprawdzać nie tylko Twój wzrok, ale Twoją aktywnośc w grze, Twoją - nie botów :)
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Kod

Nie bardzo wiem co masz na myśli, Twoja wypowiedź jest niezwykle chaotyczna.

Kod Captach jest po to, aby sprawdzać nie tylko Twój wzrok, ale Twoją aktywnośc w grze, Twoją - nie botów :)

Czasem robi to zbyt często :)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kod

może dodam dla pełności, że jest jeszcze jeden cel w tym kodzie. To znaczy cel dla INNO jest jak najbardziej ten co napisali powyżej. Ale ktoś kiedyś miał problem z odczytywaniem trudnych listów starych i książek i różnych tekstów. Na tyle był to problem że niektórzy odczytywali coś jako ALA inny jako OLA a dla kolejnego KOT. A wiec kilku zdolnych ludzi wpadło na pomysł by wykorzystać te hieroglify do masowego projektu jakim jest kod CAPTCHA. Co im się udało bo bardzo dużo tekstów zostało odczytanych.

Bo jak kilka milionów osób odczytuje coś i większośc jednak jest za tym że to jednak KOT to znaczy że to jest KOT :)

woli małej historii :)) buuu
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Kod

Tak cczy siak te kody czasami są tak wkurzające że nie da się ichh odczytać nawet po zmianie obrazka.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Kod

Wielkie dzięki jak wrócę z urlopu porozdaję plusy:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kod

mnie np zastanawia cos takiego
skoro od roku ponad mam te kody 3-4 razy dziennie i nie uzywam bota to po co kolejny raz mi te kody wyskakuja skoro juz wiedza ze nie uzywam bota to powinni sobie odposcic sprawdzanie
czasem te literki sa tak nie wyrazne ze mam problemy z wpisaniem kodu co bardzo utrudnia gre
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kod

mnie np zastanawia cos takiego
skoro od roku ponad mam te kody 3-4 razy dziennie i nie uzywam bota to po co kolejny raz mi te kody wyskakuja skoro juz wiedza ze nie uzywam bota to powinni sobie odposcic sprawdzanie

No właśnie po to byś po roku nie zaczął uzywac bota bo już oni sobie odpuścili

czasem te literki sa tak nie wyrazne ze mam problemy z wpisaniem kodu co bardzo utrudnia gre
No właśnie one są tak nie wyraźnie i dla tego kluczem jest je odczytanie przez miliony ludzi.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Kod

Ja tam sobie wynegocjowałem proste kody. Wystarczy codziennie pisać ticketa ze skargą :rolleyes:

pc-szrajteubgklywcupfmj.jpg
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kod

U mnie pojawiają się ostatnio podobne, choć "dwuczłonowe", czyli dwa ciągi cyfr. Jest to zdecydowanie łatwiej przyswajalne i możliwe do wpisania niż dwa nieźle zakręcone słowa...
 
Do góry