[Nowość] kolejny bóg - Ares

  • Rozpoczynający wątek spartan.17
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś wdrążyć ten pomysł w życie?

  • tak

    Głosy: 10 40,0%
  • nie

    Głosy: 13 52,0%
  • obojętne

    Głosy: 2 8,0%

  • W sumie głosujących
    25

DeletedUser

Guest
od jakiegoś czasu myślałem o nowym bogu i wiem ze teraz jest ich 6 jednak sądzę ze ten 7 też by był pomocny.
tak jak każdy bóg miałby 4 czar. proponuje:
1. kradnie (np) czterdziestą część zasobów (z każdego po 2,5%) z wybranego miasta innego gracza do wybranego swojego (koszt np. 50 pktów łaski)
2. szybkość ruch jednostek zwiększa sie o 10% (koszt 130 pktów łaski)
3. podbój trwa o 10% krócej (koszt np. 450 pktów łaski)
4. przydziela 2 kawalerzystów do wybranego miasta (koszt np. 75 pktów łaski)

a jednostki mityczne to proponuje:
-chimera:
atak z dystansu 1900 obrażeń obrona:540 obuch. 150 tnąca 760 dyst. SPD: 39 zajmowałaby np.50 jednostek
koszt 320 łaski 7100 drewna 4900 kamieni 6500 srebra i można by było je rekrutować od 20 lv świątyni jednostka latająca
- tytan:
atak obuchowy 3800 obrażeń obrona: 2100 obuch. 1300 tnąca. 2200 dyst. SPD: 22 zajmowałby 140 jednostek koszt 480 łaski 12000 drewna 14000 kamieni 11000 srebra można by ich rekrutować od 25 lv świątyni jednostka lądowa (sądzę że to w miarę rozsądne warunki bo byłaby dość op jednostką)

co o tym sądzicie?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

Jak dla mnie, kolejny bóg nie jest potrzebny...ja na przykład nie mogę się przyzwyczaić do Artemidy, a co dopiero dodawać kolejnego. Ale to szczegół. Tak na poważnie, to nawet jakby mieli wprowadzić kolejnego boga, to Ares jest dobrym wyborem, jednak Twoja propozycja jest jak dla mnie mocno niedopracowana. Czary takie trochę "nijakie" i jak dla mnie średnio zbilansowane w wydawanych na nie łaskach. A jeśli mowa o jednostkach mitycznych, to mocno przesadziłeś...mało kto w ogóle buduje świątynie na taki wysoki poziom przed cudami, bo szkoda na to wolnych mieszkańców. Już nie mówiąc, że jednostka zajmująca 140 wolnych mieszkańców nie mieści mi się w głowie:)


PS: A od kiedy to chimery w ogóle potrafią latać?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ankietę widzę dodałeś, ale i tak brakuje w niej opcji "obojętne"...
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

od jakiegoś czasu myślałem o nowym bogu i wiem ze teraz jest ich 6 jednak sądzę ze ten 7 też by był pomocny.
tak jak każdy bóg miałby 4 czar. proponuje:
1. kradnie (np) czterdziestą część zasobów (z każdego po 2,5%) z wybranego miasta innego gracza do wybranego swojego (koszt np. 50 pktów łaski)
2. szybkość ruch jednostek zwiększa sie o 10% (koszt 130 pktów łaski)
3. podbój trwa o 10% krócej (koszt np. 450 pktów łaski)
4. przydziela 2 kawalerzystów do wybranego miasta (koszt np. 75 pktów łaski)

a jednostki mityczne to proponuje:
-chimera:
atak z dystansu 1900 obrażeń obrona:540 obuch. 150 tnąca 760 dyst. SPD: 39 zajmowałaby np.50 jednostek
koszt 320 łaski 7100 drewna 4900 kamieni 6500 srebra i można by było je rekrutować od 20 lv świątyni jednostka latająca
- tytan:
atak obuchowy 3800 obrażeń obrona: 2100 obuch. 1300 tnąca. 2200 dyst. SPD: 22 zajmowałby 140 jednostek koszt 480 łaski 12000 drewna 14000 kamieni 11000 srebra można by ich rekrutować od 25 lv świątyni jednostka lądowa (sądzę że to w miarę rozsądne warunki bo byłaby dość op jednostką)

co o tym sądzicie?

Nie jestem zgodny co to 3 zaklęcia.Od szybszych podbojów jest Helena.Mam nadzieję że ktoś mnie przekona do tej propozycji bo jeszcze nie zagłosowałem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

czasami chimery są przedstawiane ze skrzydłami smoka chociaż wydaje mi sie ze to ze wzgledu na to że myli je sie z mantykorami a co do tytanów to właśnie na tym by polegała ta wygórowana postać a te czary to podałem przypadkowe liczby. zawsze można by je zwiększyć
a co do ankiety to sorki następnym razem tak zrobie

- - - Automatycznie połączono posty - - -

ale Ferkion (chyba dobrze napisałem) jest od rekrutacji a Hera ma czar na nią (rekrutacje)
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

no mi się propozycja podoba ale trzeba ją mocno dopracować. Czary są nie potrzebne a na jednostki jest potrzebny za duży poziom świątyni. A ten tytan i 140 mieszkańców to jest przesada
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

rozumiem podałem tylko propozycje ale ciesze sięze komuś sie to podoba czary by sie troche pozmieniało a wymogi zmniejszyło i rzeczywiście przesadziłem z tą świątynia z tytanami i w sumie z chimerami też. a surowce to też przesada czy nie?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

My też rozumiemy i cieszymy się, że komuś jeszcze chce się propozycje dawać tutaj. A jak by się je doprecyzowało, to nawet można by je przedstawić dalej.

Spróbuj trochę bardziej wyregulować te jednostki mityczne i wtedy pomyślimy co dalej. Aktualnie Erynia zajmuje najwięcej wolnych mieszkańców (55) i to jest już dla mnie maksimum. Po wyspie jeszcze można się tym poruszać, ale na morskie wyprawy już ciężko je zabrać. A jak jednostka będzie zajmować 140 mieszkańców, to zbudujesz ich może 10 w mieście i więcej się nie zmieści, aby puścić je w ataku morskim (ognie + transy i jakieś katapulty by się przydały)...chyba, że przystopujesz z budową miasta na 6000-7000 punktów. Co do surowców potrzebnych na te jednostki bym musiał przysiąść i przeanalizować aktualne, a potem według tego doprecyzować Twoje...a aktualnie nie mam zbytnio czasu przy niedzieli:) Ważne jest tutaj dobre zrównoważenie rozgrywki

PS: Choć nie wiem, czy Inno ma w ogóle jakiegoś nowego boga w planach?!
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

rozumiem podałem tylko propozycje ale ciesze sięze komuś sie to podoba czary by sie troche pozmieniało a wymogi zmniejszyło i rzeczywiście przesadziłem z tą świątynia z tytanami i w sumie z chimerami też. a surowce to też przesada czy nie?

Z surowcami trochę jest przesada.
PS: Choć bym nie wiem jaką propozycje byś opublikował to i tak znajdzie się ktoś kto będzie za
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

Propozycja nie jest zbyt fajna, niestety.

Z kolei jeśli chodzi o bogów, to propozycje mają małe szanse na wprowadzenie w życie :(

Trochę mnie dziwią jednostki mityczne, dla mnie jakby miały za duże wymagania. :confused:
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

a gdzie bym miał przedstawić te sprecyzowane jednostki? i sądze ze czary też w sumie by były do zmiany
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

Możesz zrobić nową propozycję, a jakiegoś moda odpowiedzialnego za ten dział poprosić o usunięcie tego tematu. Jak będziesz tutaj wprowadzał jakieś zmiany, to źle nie będzie, jednak głosów w ankiecie nie da się zmienić i byłaby ona trochę myląca.
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

ok to zajmę sie tym jak bd miał w miarę dobre pomysły
 

DeletedUser

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

jestem na TAK
tylko że jak już to co najmniej 2 bogów np: Ares i Nemezis
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

To juz lepszy ares i jakiś np. Hermes czy tam apollo
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

Musiałaby być jakaś bogini, na grepo jest równouprawnienie :)
Kiedyś było 4 bogów - Hera, Atena, Posejdon i Zeus
dodali Hadesa a potem musieli Artemidę dla równowagi :)
Więc jak już mieliby wprowadzić Aresa... :p
 

DeletedUser20384

Guest
Odp: kolejny bóg - Ares

ogólnie to bym nie chciał, bo jakie beznadziejne czary by wymyślili to nie chce nawet wiedzieć..
 
Do góry