[Wyjaśnione] Kolon - zasięg

  • Rozpoczynający wątek Dalalajka69
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam,
czy jest jakiś maksymalny zasięg kolona ? czy jest jakiś limit czasu ?
pozdrawiam.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Dokładnie jak pisze spartaker kolon max możę płynąć 48h. dodam że na każdej prędkości świata/jednostek jest to samo ograniczenie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon - zasięg

i jeszcze jedno, jest możliwość kolonizacji się na szarym mieście bez zbadanego podboju ?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Na starym systemie musisz mieć zbadany podbój, na nowym nie musisz mieć jeśli się nie mylę zbadanego buntu by podbić szaraka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Na nowym nie trzeba mieć zbadanego podboju do podboju szaraka wystarczy że wplyniesz do miasta kolonem i pokonasz wszystkie jednostki
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Kolon może płynąć max 48h

czas można wydłużyć 3 rzeczami :) kartografia (badanie w akademii) latarnia( budynek specjalny) i bonus z misji wyspowej Przyspieszone ruchy wojsk

ktoś to kiedyś policzył ile h może przy tych bonusach kolon płynąć ale pamiętaj w grze zawsze będzie info że to 48h chociaż tak na prawdę może płynąć 60h:)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Kolon - zasięg

czas można wydłużyć 3 rzeczami :) kartografia (badanie w akademii) latarnia( budynek specjalny) i bonus z misji wyspowej Przyspieszone ruchy wojsk

ktoś to kiedyś policzył ile h może przy tych bonusach kolon płynąć ale pamiętaj w grze zawsze będzie info że to 48h chociaż tak na prawdę może płynąć 60h:)

Zapomniałeś o Atlancie w przypadku świata z bohaterami ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Na Achillesie nie ma bohaterów przecież. Ci tylko na Pelli dostępni są.

I jak już to nie o Atlantę chodzi, tylko co najwyżej o Atalantę...a tak swoją drogą ona nie zwiększa jedynie szybkości poruszania się wojsk lądowych? Działając podobnie do zbadanej meteorologii? Czy na statki też działa, bo opis tego nie rozstrzyga dokładnie, a nie mam przyjemności grać na tym świecie...
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Kolon - zasięg

nowy gracz to raczej dostepu do achillesa nie ma:) z czasem dowie sie reszty

Napisał przecież specjalnie "świat z bohaterami", a nie "świat bohaterów" :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Na Achillesie nie ma bohaterów przecież. Ci tylko na Pelli dostępni są.

I jak już to nie o Atlantę chodzi, tylko co najwyżej o Atalantę...a tak swoją drogą ona nie zwiększa jedynie szybkości poruszania się wojsk lądowych? Działając podobnie do zbadanej meteorologii? Czy na statki też działa, bo opis tego nie rozstrzyga dokładnie, a nie mam przyjemności grać na tym świecie...

Fakt, mój błąd. Atalanta. Nie wiem z czym mi się skojarzyło. Jeszcze jej nie mam, aczkolwiek słabo by było, jakby tylko na jednostki lądowe działała. Właśnie w tym, że przyśpieszy kolona widziałem jej główną zaletę...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon - zasięg

czas można wydłużyć 3 rzeczami :) kartografia (badanie w akademii) latarnia( budynek specjalny) i bonus z misji wyspowej Przyspieszone ruchy wojsk

ktoś to kiedyś policzył ile h może przy tych bonusach kolon płynąć ale pamiętaj w grze zawsze będzie info że to 48h chociaż tak na prawdę może płynąć 60h:)

Na samym przyspieszeniu może płynąć chyba 63 h
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Napisał przecież specjalnie "świat z bohaterami", a nie "świat bohaterów" :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -



Fakt, mój błąd. Atalanta. Nie wiem z czym mi się skojarzyło. Jeszcze jej nie mam, aczkolwiek słabo by było, jakby tylko na jednostki lądowe działała. Właśnie w tym, że przyśpieszy kolona widziałem jej główną zaletę...

Nawet mnie wprowadziłeś w błąd ;p późna pora była ;p wybaczam xD
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Kolon - zasięg

63h? spróbujcie wysłać kolona w drogę 48:00:01 a pokaże się że za daleko, droga płynięcia z tymi dopalaczami wszystkimi się wydłuży ale czasu nie oszukacie.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kolon - zasięg

63h? spróbujcie wysłać kolona w drogę 48:00:01 a pokaże się że za daleko, droga płynięcia z tymi dopalaczami wszystkimi się wydłuży ale czasu nie oszukacie.

tu chodziło raczej o to że jak kolon idzie normalnie 63h a my poodpalamy wszystkie dodatki to zejdzie do poniżej 48h i wtedy damy radę go wysłać.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Kolon - zasięg

63h? spróbujcie wysłać kolona w drogę 48:00:01 a pokaże się że za daleko, droga płynięcia z tymi dopalaczami wszystkimi się wydłuży ale czasu nie oszukacie.

londi wytłumacze Ci o co biega
masz kolona i te wszystkie bonusy czas kolona wyświetla się np 47h, zdejmujesz te bonusy i wtedy pojawia Ci sie te 60-70h ;) teraz rozumiesz o co chodzi ?
mimo ze droga jest taka sama to czas się tylko zmienił a z jakiego powodu to wiesz:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Londi doskonale wie, o co Wam chodzi, ale się z Was trochę "ironicznie nabija". Jakby nie patrzeć, to kolon dłużej niż te 48h nie popłynie:) Po odpaleniu bonusów nadal maksymalny czas kolona to 48h...a że droga możliwa do przebycia przez niego się wydłużyła, to już inna sprawa...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kolon - zasięg

Londi doskonale wie, o co Wam chodzi, ale się z Was trochę "ironicznie nabija". Jakby nie patrzeć, to kolon dłużej niż te 48h nie popłynie:) Po odpaleniu bonusów nadal maksymalny czas kolona to 48h...a że droga możliwa do przebycia przez niego się wydłużyła, to już inna sprawa...
W rzeczy samej.
 
Do góry