[Omawiane] Kompozycja ataku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24560
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser24560

Guest
Cześć,
Jak według was najlepiej wyspecjalizować miasta off?

2000 procarzy + 100 kawalerzystów
1000 procarzy + 300 kawalerzystów
500 kawalerzystów + 20 katapult

A może macie jakieś inne sposoby?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kompozycja ataku

zależy co masz do zaatakowaniu
generalnie to najlepiej mieć jeden rodzja jednostek

ale w każdym zestawie warto mieć w zestawie kilka katapult reszta to kwestia gustu
ja np. czasem mam całkowitą mieszanke

ale patrząc czego głównie brakuje w obronie to hopków wiec warto robić wiecej kawalerii i hopków(bo sporo sie robi szermierzy w obronie)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kompozycja ataku

generalnie to najlepiej mieć jeden rodzja jednostek

nie pisz ludziom głupot.

na takie pytania ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Bo to zależy od kilku czynników.
Ważne jest jaki system podboju. Bo jak to system stary to raczej nie rozwala się murków chyba że rozwalamy bunkier.

To co pisze Spartaker miało by sens jak by w obronie była też tylko jedna jednostka. Ale tak nie jest praktycznie nigdy.

Ja zawsze piszę że najsilniejszy ofik to taki którego: jest bardzo dużo, jest super dopasowany do obrony i jest na dopalaczach.

reasumując na różnorodną obronę dajesz różnorodne ofy. I pamiętaj to, że wyślesz 2000 procarzy to nie znaczy, że będziesz mocarz.
Akurat procarze są najgorszymi jednostkami ofensywnymi - jedyny ich plus to cena.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Kompozycja ataku

I pamiętaj to, że wyślesz 2000 procarzy to nie znaczy, że będziesz mocarz.
Akurat procarze są najgorszymi jednostkami ofensywnymi - jedyny ich plus to cena.

Nie zgodzę się z tym gdyż ich siła ataku jest największa ze wszystkich dostepnych jednostek (nie licząc mityków).
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Problem w tym, że wielu obrońców stawia na początek spore ilości szermierzy...a tu procki już się za bardzo nie sprawdzają zbytnio.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kompozycja ataku

i mi się usunął mój monolg nie będe go pisał drugi raz

procki sprawdzają się do rozbijania bunkrów w których nie ma luk

warto mieć formacje bojowe złożone z jednostek o tej samej broni, ale i tak wielu graczy robi mieszane offy

tak własciwie nie ma idealnego offa którym możemy atakować jeśli nie wiemy co w mieście jest

każda jednostak jest dobra ale przeciwko konkretnej bronie
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Problem w tym, że wielu obrońców stawia na początek spore ilości szermierzy...a tu procki już się za bardzo nie sprawdzają zbytnio.

tak jak i to że coraz więcej osób gra bez murku :p kompozycja ofa powinna być różna, dostosowana do jednostek broniących miasto


jednolity off w postaci procarzy jest czasem mało skutecznym zestawem ale bardzo tanim i bardzo szybko można to odbudować tak samo jak hoplitów z pomocą chirona
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Nie no, ja się z Tobą jak najbardziej zgadzam...sam używam mieszanek wszelakich offa.

A co do waszego "dostosowywania offa pod obrońce", to oczywiście jest to prawda i w teorii ideał. Jednak w praktyce ciężko to ogarnąć...nie ma czasu, aby kogoś szpiegować i pod ten raport budować dopiero off. W międzyczasie ktoś inny może zaatakować to miasto, a obrońca odbuduje def w innych proporcjach i zostajemy z ręką w nocniku :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Zgadza się , wszystko zależy od deffa przeciwnika i jaki ma murek (jaki podbój). Tylko dopiszę, że po tych wszystkich zmianach jeżeli murek jest max, warto zrobić sporo kat + jakiś off. Jedzie to tak murek, że potem już resztę wycina się na zerowym lub mniejszym.
Dodatkowo teraz dobrze sprawdzają się mityki : erynie, meduzy, manty. No i na początek gry niedoceniony boski wysłannik ;-). Mając takie miasto idzie wiele zdziałać :).
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Nie zgodzę się z tym gdyż ich siła ataku jest największa ze wszystkich dostepnych jednostek (nie licząc mityków).

powiem tak. Moja teoria wiąże się z tym że procek jest dobry tak naprawdę tylko na hoplite i milicje :). A z doświadczenia wiemy że hoplitów zazwyczaj w obronie jest najmniej a najwięcej jest szermierzy i łuków. Czyli jak jest najwięcej szermierzy i łuków to sprawdź sobie jak padają szermierze i łuki waląc nimi procami a waląc to samo kawalerzystami. Juz po takich testach widac że procki są beznadziejne.

Sam atak na jednego mieszkańca w tym wypadku to nie wszystko.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Procek jest spoko.W zasadzie najszybciej się produkuje i najtaniej jako jednostka ofensywna a do tego kombinacja z kawaleria + 40 katek wypada całkiem nieźle na atak, a off bez dopalaczy szybko idzie odbudować,chyba najszybciej z kombinacji offów.
Procek sam w sobie jest słaby ale w połączeniu sprawuje się całkiem nieźle,samemu jest już gorzej.
smiley_emoticons_freddus_pacman.gif


No ale co do offów to tak jak poprzednicy pisali,same kombinacje najlepsze są,nigdy nie wiadomo co stoi w mieście przeciwnika,tak jak don pisze że czasami nie ma czasu na skany i trzeba atakować w ciemno.

Dlatego...
Procek+kawaleria+katki
Rydle+kawaleria +Katki
Procek+rydle+katki
Hopek+procek+katki
Katek do max 40 robimy a jeśli latamy z wyspy na wroga to do max 60 najlepiej,wtedy ograniczymy straty w kolejnych atakach.

To też zależy jak z surowcami się układa ,jaka kombinacja, co bierze więcej w tej samej ilości co druga jednostka.

PS:Kiedyś była taka moda na pełne offy bez katek,które wchodziły zaraz po katkach,ale rzadko widuję u doświadczonych graczy takie akcje ,raczej u tych co testują grepo :p


W sumie skoro jesteśmy przy temacie jednostek to szkoda że nie ma jednostki na samo drewno i kamień ^^
Wtedy wpada nam kombinacja dosyć tania na hopki + coś tam z przewagą drewna w produkcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Dyskusja z gatunku - co mocniejsze: kamień, nożyce czy papier? :p
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Kompozycja ataku

powiem tak. Moja teoria wiąże się z tym że procek jest dobry tak naprawdę tylko na hoplite i milicje :). A z doświadczenia wiemy że hoplitów zazwyczaj w obronie jest najmniej a najwięcej jest szermierzy i łuków. Czyli jak jest najwięcej szermierzy i łuków to sprawdź sobie jak padają szermierze i łuki waląc nimi procami a waląc to samo kawalerzystami. Juz po takich testach widac że procki są beznadziejne.

Sam atak na jednego mieszkańca w tym wypadku to nie wszystko.

A ja z doświadczenia wiem, że mur na starym systemie buduje coraz mniej osób co sprawia że nikt lądem się nie broni. Co do łuczników to procarz także z nimi sobie radzi, może nie tak jak kawaleria ale przyzwoicie co sprawia że aż taki beznadziejny nie jest jak myślisz, wystarczy do nich dorzucić hoplitów i katapulty i taki mieszany def też padnie. Różnica że my poniesiemy niższy koszt bo jednak kawaleria jest droższa niż proce i hopki. Ale każdy gra tak jak lubi i jak pasuje:)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dyskusja z gatunku - co mocniejsze: kamień, nożyce czy papier? :p

tak ;) wszystko wpada do studni:p
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Kompozycja ataku

A ja z doświadczenia wiem, że mur na starym systemie buduje coraz mniej osób co sprawia że nikt lądem się nie broni. Co do łuczników to procarz także z nimi sobie radzi, może nie tak jak kawaleria ale przyzwoicie co sprawia że aż taki beznadziejny nie jest jak myślisz, wystarczy do nich dorzucić hoplitów i katapulty i taki mieszany def też padnie. Różnica że my poniesiemy niższy koszt bo jednak kawaleria jest droższa niż proce i hopki. Ale każdy gra tak jak lubi i jak pasuje:)

- - - Automatycznie połączono posty - - -



tak ;) wszystko wpada do studni:p


czyli Twoje rozumowanie jest takie:

Mało ludzi broni się lądem to można robic kiepskie ofy?

może i masz racje że mało ludzi broni się lądem a może i nie bo zawsze ktoś tam robi bunkier.

Ja pisałem że procarz jest tanią jednostką ofensywną ale w ataku wypada marnie w porównaniu do innej super jednostki wg mnie najlepszej jaka jest w tej grze nie liczac mitycznych. I nie jest to dla tego że ma największy atak na mieszkańca a dla tego że po prostu wali lepiej wojsko które najczęściej jest we wioskach defensywnych.

w moich ofach zazwyczaj jest i procarz i hoplita i kawalerzysta i jak trzeba to katapulta. A to tylko i wyłącznie dla tego że lubię robić mieszane ofy. Ale zawsze najwięcej rozwalają kawalerzyści.

ps. nikt tu nie pisał o systemie podboju

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Dyskusja z gatunku - co mocniejsze: kamień, nożyce czy papier? :p


świetnie porównanie. Choć jak będziesz wiedział że częściej przeciwnik będzie wybierał kamień to co Ty zrobisz? pewnie dasz nożyczki :) jak Adasko bo tanie i najwięcej mają ataku i fajnie mieć 2k nożyczek :) a no i co najważniejsze w starym nikt się nie broni
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Kompozycja ataku

czyli Twoje rozumowanie jest takie:

Mało ludzi broni się lądem to można robic kiepskie ofy?

może i masz racje że mało ludzi broni się lądem a może i nie bo zawsze ktoś tam robi bunkier.

Ja pisałem że procarz jest tanią jednostką ofensywną ale w ataku wypada marnie w porównaniu do innej super jednostki wg mnie najlepszej jaka jest w tej grze nie liczac mitycznych. I nie jest to dla tego że ma największy atak na mieszkańca a dla tego że po prostu wali lepiej wojsko które najczęściej jest we wioskach defensywnych.

w moich ofach zazwyczaj jest i procarz i hoplita i kawalerzysta i jak trzeba to katapulta. A to tylko i wyłącznie dla tego że lubię robić mieszane ofy. Ale zawsze najwięcej rozwalają kawalerzyści.

ps. nikt tu nie pisał o systemie podboju

- - - Automatycznie połączono posty - - -




świetnie porównanie. Choć jak będziesz wiedział że częściej przeciwnik będzie wybierał kamień to co Ty zrobisz? pewnie dasz nożyczki :) jak Adasko bo tanie i najwięcej mają ataku i fajnie mieć 2k nożyczek :) a no i co najważniejsze w starym nikt się nie broni

To że procarze są tani nie oznacza że są kiepscy i powtarzać tego nie będę. Każda jednostka ma swoje plusy i minusy:p To że powoli robisz sobie żarty nie oznacza że ja zmienię opinie. Nadal preferuje mieszany off (procki-hopki-katy) bez kawalerii gdyż ona jest mocna tylko na łuki a procarze aż tak źle na nich nie wypadają.
 

DeletedUser13230

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Mechanika walki jest tak stworzona, że najlepiej sprawdzają się offy jednolite, wykorzystujące luki w obronie. Dla obrony idealnie równej 1 łuk 1 szermierz 2 hoplici najlepiej sprawdzi się akurat właśnie atak jednolitych proc z tego tytułu, że mają najwięcej w ataku na obywatela.

Przykład z symulatora

400 szabli
400 łuków
800 hopków

idealnie równa obrona na murze 25

Atakuje 1500 proc zada 220/220/440
Atakuje 500 kawy zada 186/186/372
Atakuje 300 proc/300 hoplitów/300 kawalerii zada 182/182/364
Atakuje 1500 hoplitów zada 142/143/284


Warto zwrócić tu uwagę, że strata jednostek defensywnych nie ma nic wspólnego z typem broni ofensywnej. Giną proporcjonalnie do ich ilości. W powyższym przykładzie procki są najlepszym narzędziem.

Ponieważ jednak jak zostało wspomniane powyżej zdecydowana większość graczy ma w swoich deffach dziury, należy mieć odpowiednie narzędzia by je wykorzystać. Standardowo najwięcej jest luk broniących przed bronią obuchową (nadmiar łuków i szabel, niedobór hoplitów) i tu kawaleria sprawdza się najlepiej. Dlatego imo najbardziej uniwersalną i najlepszym offem będzie taki oparty w dużej mierze na kawalerii. Z drugiej strony długo trwa odbudowa oraz powstaje po niej nadmiar kamienia w surowcach.

Lukę opartą na deficycie łuczników świetnie się wykorzystuje czystymi hoplitami. We wszystkich innych przypadkach (deff zbilansowany oraz luka w szermierzach) procarze będą najlepszą jednostką pod względem kosztu, czasu odbudowy i siły rażenia. A należy pamiętać, że jeśli mamy eventowego bohatera Hektora efekt ten będzie wzmocniony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Tutaj jest ogromne pole do dyskusji...
Wprowadzenie bohaterów oraz zmiany siły jednostek dały wiele możliwości tworząć przy tym nowe pola manewru, dlatego przy większej ilości miast i odpowiednim poziomie bohatera w chwili obecnej bardzo opłacalne są mityki. Tym bardziej, że już na pakiet łask nie musimy czekać. Wystarczy pomyśleć.
Kwestia kto co lubi.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Ja się zgodzę z Manfredem. Osobiście to mało kiedy robię procki, no chyba, że mają być na sprawdzanie aktywności wroga i co ma w mieście. Czyli tam gdzie mi nie żal ich stracić. Są dla mnie takimi chłopcami do bicia.

Ale ja bardziej deffowiec, raczej robię deffa pod atakujące jednostki niż offa na broniące :D

Sin123 też ma wiele racji z tymi bohaterami, zaburzyły czy też zmieniły siłę pewnych jednostek, więc to też trzeba brać pod uwagę :)
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Narzekają na procki ci którzy i tak ich robią najwięcej :eek: Myślę ze ten temat został omówiony i dał jakieś informacje z których gracz skorzysta bądź nie;p
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Kompozycja ataku

Ten temat to rzeka nigdy nie zostanie omówiony do końca. Bo tyle ilu ludzi, każdy będzie miał inne spojrzenie na to. Autor tematu będzie po prostu musiał wyrobić swój styl w atakowaniu.

Co do procków - sprawdziłam u mnie na Akcjum, obecnie mam na 30 miast prawie 400 szt :D

Edit:
A pozycja w atakujących nie taka niska, bo 144 .
 
Do góry