Kontynuacja!!!

  • Rozpoczynający wątek lamus
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Niestety kolejny raz temat niewygodny dla adminów został zamknięty i ktoś myśli że w ten sposób rozwiąże problem... sorki ale chyba nie tędy droga!!! zapewne za chwilę i ten wątek zostanie zamknięty a ja zbanowany - ale trudno;)

Także.

I krótki komunikat dla właściciela gry: ja sobie nie przypominam aby czyniła dla InnoGames darowiznę, dokonałam zakupu usługi. I jako że za nią zapłaciłam oczekuję że będę mogła z tej usługi na przyzwoitych warunkach korzystać.

Miejcie zatem na tyle przyzwoitości aby zamiast otwierać kolejne światy w poszukiwaniu kolejnych darczyńców (czytaj jeleni którzy zapłacą za złoto) zrobić porządek z tym co jest.

Jeśli Wam się wydaje że możecie mnie spławić odpowiedzią że nikt mi nie kazał wydawać na tę grę pieniędzy to się mylicie. Zgodnie z prawem polskim na szczęście jest tak że to Wy mi coś zaoferowaliście i macie OBOWIĄZEK zapewnić mi dobrą jakość gry tak abym mogła z tego za co zapłaciłam skorzystać.

I nie interesuje mnie odpowiedź wkrótce się to poprawi bo to wkrótce trwa już czas jakiś.

Większość graczy w tę grę ma lat więcej niż 7 żeby bezkarnie dawać robić z siebie idiotów.

I czekam na bana ze tę wypowiedź. Zwracam tylko uwagę na fakt że nikogo nie obraziłam :)

wreszcie ktoś kto ma takie samo zdanie jak i ja:)
również uważam, że jeżeli ktoś wykupuje konto premium ma prawo wymagać... jeżeli z przyczyn technicznych uniemożliwia się mu korzystanie z usługi to powinien on dostać gratyfikację!!! i tutaj nikt łaski nie robi!!! skoro płacę to wymagam i mam pełne do tego prawo!!! normalne prawo rynku i tyle.

to my "zwykli gracze" napędzamy tą grę - więc zacznijcie traktować nas poważnie i z szacunkiem!!!
 

DeletedUser462

Guest
Błąd 500

Nowy wątek skoro poprzedni został zamknięty.

Błąd 500. Świat Alfa.

Przy każdej czynności - klikanie na mapę, próba czytania raportu, wiadomości wysłania ataku.

Błąd zdarzający się wielokrotnie kilkadziesiąt razy każdego dnia.

Błąd sygnalizowany przez wielu graczy na tym forum. Od wielu tygodni.

Pytanie do przedstawicieli teamu grepolis na tym forum:
1. czy Wy naprawdę oczekujecie że wszyscy gracze będą zgłaszać ten błąd w tickecie? Jeśli tak, tylko ode mnie będziecie otrzymywać ich kilkadziesiąt każdego dnia;
2. kiedy zamierzacie robić coś żeby zapewnić nam przyzwoitą jakość gry?

Nikt nie ma chyba wątpliwości że wysyłanie ataku trwające z powodu ww. błędu 10 minut to nie są normalne warunki gry.

I wreszcie - jeśli nie jesteście w stanie nic z tym zrobić (pomimo Waszych zapewnień poprawa jest raczej mało widoczna) czy zamierzacie zwrócić nam kasę wydaną na zakup złota (skoro nie mogę z tego złota w normalnych warunkach skorzystać).

Oczekuję konkretnej odpowiedzi.
 

DeletedUser4

Guest
O problemach wiemy, monitorujemy to na bieżąco. Serwery nie wytrzymują po prostu takiej ilości jednocześnie logujących się graczy.
Rejestracja została chwilowo wyłączona na świecie Alfa, by go odciążyć.

Temat zamknąłem ze względu na łamanie regulaminu, a 2 które były połączyłem w jeden.
 

DeletedUser462

Guest
Czy ja mogłabym uzyskać konkretną odpowiedź na choćby jedno z moich pytań?

Wybacz, ale Wasze będzie dobrze przestało mi już wystarczać.

Albo inaczej:

Co firma INNOGAMES zamierza z tym problemem zrobić? Jaka forma rekompensaty dla graczy świata alfa?

Przypominam tylko że były na tym forum już Wasze zapewnienia że wkrótce wszystko będzie ok. To wkrótce minęło już trzy razy a nadal jest bardzo nie ok.

Czy jest w teamie grepolis ktoś kto byłby łaskaw udzielić konkretnych odpowiedzi na moje pytania?
 

DeletedUser

Guest
jeżeli ktoś łamie regulamin to niech ponosi za to konsekwencje... chyba ktoś kto założył temat nie może odpowiadać za poczynania innego gracza...

w pełni popieram luzdelsur... tych zapewnień o poprawie jest zbyt dużo a w zasadzie nic się nie zmienia...
oczekuję również że ktoś kompetentny wypowie się na bulwersujące nas problemy wielokrotnie poruszane na forum!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja sie podpisuje - wydalem na PREMIUM 50 funtów. Codziennie miedzy godzina 17 polskiego czasu a 21 pprostu grac sie nie da - jedyne co firma moze zrobic to postawic serwer na lepszym laczu synchronicznym a nie na jakims DSL....
 

DeletedUser4

Guest
Z tym DSL to przesadzasz ;) DSL by nie uciągnał tysiąca kont.. Zanim zaczniesz coś pisać, to pomyśl..
Serwery Inno stoją w porządnej serwerowni w Hamburgu, a ruch wychodzący samych serwerów Inno w godzinach szczytu nie liczby sie w megabitach na sekundę, a w gigabitach na sekundę..
Kwestią nie jest łącze, które ma zapasy. Kwestią jest sama maszyna - każda z nich ma pewne ograniczenia, nie stworzono maszyny z nieograniczoną mocą obliczeniową.
 

DeletedUser8

Guest
Pozwolę sobie przytoczyć fragment ogólnych warunków handlowych:

§ 5 Gwarancja

1. Użytkownik ma świadomość, że gry oferowane przez InnoGames – jak każde oprogramowanie - nigdy nie mogą być całkowicie wolne od błędów. Dlatego grę można uznać za posiadającą wadę wyłącznie w przypadku poważnej i długotrwałej usterki.
2. InnoGames gwarantuje jednakże średnią roczną dostępność gier rzędu 97%. Powyższa gwarancja nie obejmuje regularnej konserwacji gier, która jest możliwa wyłącznie w trybie offline, przypadków siły wyższej lub braku dostępności w wyniku manipulacji zewnętrznej.

Na razie osiągalność świata Alfa mieści się w gwarantowanej przez nas wartości, wiec wszelkie dyskusje na temat refundacji premium są marnowaniem czasu. Moim celem jest dbanie o Wasze dobro i jeżeli przekroczymy barierę 97 procent - obiecuję, że zainterweniuję.

Zamykam temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry