[Omawiane] Linki w grze

  • Rozpoczynający wątek StYlizZeD
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Niektórzy wsadzają linki do gry, ale nie widać "linku" np http\\:www, tylko jakiś napis np: ZUPA JASIA, a jak się w niego kliknie to działą jak link, jestem ciekaw jak takie coś zrobić.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Linki w grze

Prosimy bardzo:) Jak jeszcze jakieś pytania masz, to śmiało pytaj :)
Don, najlepiej wszędzie pisać małymi literami te znaczniki a jeśli o grepo chodzi to wszędzie zostaną przyjęte:)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Mnie osobiście nie nie chce się wpisywać bbcode i jak wstawiam linki, to klikam sobie w menu przycisk dla linków i samo się generuje...tylko trzeba zmienić później tekst, jaki chcę wyświetlić sobie zamiast często długiego linku. A jak wrzucam obrazki, to biorę od razu wygenerowany link do niego z bbcode i znowu nie trzeba go pisać. Jednak na stronach podają wielkimi literami i tutaj jest to dopuszczalne, natomiast w grze już trzeba uważać na to i zmieniać na małe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Linki w grze

To mam jeszcze kilk pytań:
1 - Czemu nie da się wpisywać znaków UTF-8 w grze, a tylko je kopiować i wklejać?
2 - Czy jest skrypt trzymujący liczbe jednostek w mieście? Np: tobię miasto off ląd i chce aby w nim cały czas było 40 ogni, 100 szybkich transow, 1000 procarzy i kilku kawalerzystów, miałem takie wojsko, ale zaatakowałem kogoś i straciłem trochę, czy jest skrypt który odbuduje mi do tej równej liczby?? Narazie traci się b. dużo czasu aby mieć pewność że transporterów staczy na pakiet lądu.
3 - Czy da się ominąć samouczek na nowym świecie nie tracąc nagród surowcowych za wykonane misje?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Co do pierwszego pytania, to ciężko jest mi cokolwiek powiedzieć, gdyż nie mam wiedzy na ten temat.

Co do drugiego pytania, to w jakimś stopniu można wykorzystać do tego celu ABH z GRCRT, dzięki któremu możesz sobie przesłać surkę z innych miast na określoną ilość wojsk. Ustawiasz sobie, że chcesz przesyłkę na 1000 procków i podczas słania licznik Ci odmierza, ile jeszcze musisz przesłać surki na to wojsko. Bardziej rozszerzonej opcji nie ma aktualnie...ale może się pojawi:) A co do stosunku ilość wojsk/ilość transów, to trzeba to robić na oko niestety...

Co do trzeciego pytania, to raczej nie da się ominąć samouczka i dostać nagrody z niego:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Linki w grze

Myślicie że przeszłaby propozycja ominięcia samouczka i np: taka skrzyneczka w rogu w której byłyby wszystkie nagrody możliwe do zdobycia w samouczku i każdy kto ominął samouczka miałby taką skrzynke z nagrodami do odebrania w dowolnym czasie? Mi szczerze nie chce się wypełniać tych misji..
Tak samo przeszłaby propozycja z wymiernikiem wojsk? Żeby można ustawić liczbę wszystkich wojsk na miasto i system sam dorabiałby wojska, nawet jeśliby miała to być opcja premium..?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Co do pierwszego pytania, to jak dla mnie, nie miałoby to racji bytu. Nie może być tak, że ktoś jest nagradzany za coś, czego nie zrobił...żeby wykonać te misje trzeba się trochę napracować, a tak z góry ktoś dawałby nagrody za nic.

A co do drugiego pomysłu, to jak dla mnie pomysł na 99% by nie przeszedł. Jak dla mnie, to coś takiego podobałoby mi się, bo bym sobie ustawił, co ma być budowane i by się budowało. Jednak ułatwiłoby to mocno grę, nawet za bardzo. Teraz trzeba trochę się napracować i to dobre jest:) Jakby było za łatwo, to nuda by się zaczęła.

PS: Z tego co wiem, to trwają pracę nad skryptem, który w jakimś stopniu ułatwi sprawę, ale nie uczyni z tego automatycznej rekrutacji, a raczej wspomoże przesyłanie surki z miasta do miasta na konkretne jednostki...więc może coś z tego dobrego wyjdzie.
 

DeletedUser22881

Guest
Odp: Linki w grze

PS: Z tego co wiem, to trwają pracę nad skryptem, który w jakimś stopniu ułatwi sprawę, ale nie uczyni z tego automatycznej rekrutacji, a raczej wspomoże przesyłanie surki z miasta do miasta na konkretne jednostki...więc może coś z tego dobrego wyjdzie.

Takie skrypty już są :) chociażby w GRCRTools masz taką możliwość.

przykladJ_wrqwehp.jpg


Bodajże DIO-Tools też ma taką opcje :) - ale tu pewności nie mam, ponieważ tego skryptu nie używam od pewnego czasu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Przecież o tym pisałem:) A w PS chodziło mi o udoskonalenie tego narzędzia, które na chwilę obecną jest trochę ograniczone...

Pozwól, że zacytuję siebie:
w jakimś stopniu można wykorzystać do tego celu ABH z GRCRT, dzięki któremu możesz sobie przesłać surkę z innych miast na określoną ilość wojsk. Ustawiasz sobie, że chcesz przesyłkę na 1000 procków i podczas słania licznik Ci odmierza, ile jeszcze musisz przesłać surki na to wojsko. Bardziej rozszerzonej opcji nie ma aktualnie...ale może się pojawi:) A co do stosunku ilość wojsk/ilość transów, to trzeba to robić na oko niestety...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Linki w grze

A gdyby taka mozliwość byłą od 50 miast i z Premium, jak ma się 40 miast to ogarnięcie wojsk już jest trudne, ale jak się ma 70-200 miast to jest to niemożliwe... Jakby była opcja autobudowania np takiego rozpisu koszar i portu to nawet ogarnięcie 400 miast raczej nie byłoby problemem bo wszystko samo by się robiło.. Np za 200 złota na tydzień. (a potem się zapisująte właściwości i w następnym kupieniu tej opcji byłyby od razu ustawione)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Do cudów zbiera się do 100-120 miast maks. A po cudach, to już wszystko jakoś idzie i nie trzeba specjalnie wojsk stawiać...a miast po cudach też nie zrobisz więcej niż 250. Sam mam 213 i kilka slotów, ale to już się nawet nie chce grać i tylko klika rekrutacje od czasu do czasu, bo światy na takim etapie już są na wymarciu...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Linki w grze

Dobra cyferki, nie muszą być idealne, chodziczy takie coś przejdzie.. :?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

Taki "bot", który sam zleca rekrutacje wybranych jednostek nie przejdzie. Co najwyżej dodatek, jak podany powyżej, tylko rozbudowany bardziej, gdzie będzie można słać sobie surkę do miasta na cały oddział, a nie jego część...tak jak teraz jest to możliwe wykorzystują ABH z GRCRT.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Linki w grze

Jeszcze pytanko, czy u nas na polskich światach działą zasada że miasta poniżej 400 pkt znikają w ciągu 4 dni gdy nie są rozbudowywane? Na angielskim świecie tak jest i nawet nie wiecie ile to pomaga, bo zwalniają się miejsca obok i można zaprosić znajomego, co u nas jest niemożliwe na początku praktycznie, bo już 1h po wbiciu na świat wszystkie miejsca na wyspie są zajęte.

Czy ktoś wyjaśni mi czemu nie można wpiswać wszystkich znaków UTF-8 z klawiatury w grze (można wpisywać tylko te z podstawowego unicode polskiego), a da się je wklejać?

znaki utf-8 to wszystkie jakie można wpisać z klawiatury qwerty np: ↓↑☻→§♂♪♫¶śÇn∟∟ itd.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Linki w grze

U nas wygląda to tak

A co do tych znaków, to już niech ktoś mądrzejszy się wypowie:)
 

DeletedUser15560

Guest
Odp: Linki w grze

To mam jeszcze kilk pytań:
1 - Czemu nie da się wpisywać znaków UTF-8 w grze, a tylko je kopiować i wklejać?
2 - Czy jest skrypt trzymujący liczbe jednostek w mieście? Np: tobię miasto off ląd i chce aby w nim cały czas było 40 ogni, 100 szybkich transow, 1000 procarzy i kilku kawalerzystów, miałem takie wojsko, ale zaatakowałem kogoś i straciłem trochę, czy jest skrypt który odbuduje mi do tej równej liczby?? Narazie traci się b. dużo czasu aby mieć pewność że transporterów staczy na pakiet lądu.
3 - Czy da się ominąć samouczek na nowym świecie nie tracąc nagród surowcowych za wykonane misje?

jezeli dobrze rozumiem, to chodzi Tobie o takie coś automatyzacja rekrutacji, tak jest to możliwe i nie jest potrzebny skrypt... a zarzadca. juz kiedys na heraklionie to pokazywałem, więc i tutaj to przedstawie, mimo starego interfejsu jest to banalne.
wchodzisz w pole zarzadcy i wybierasz grupy

gr2.JPG

dodajesz nowa grupe i nazywasz ja np ognie/biremy/off

gr3.JPG

z pola zarzadcy wchodzisz w rekrutacja i ustalasz dla danej grupy miast jakie jednostki maja byc robione z automatu-po ustawieniu klikasz dodaj wojska->rekrutuj

gr2.5.JPG

a tak to wyglada potem w spisie miast

gr1.JPG
 
Do góry