Magazyn sojuszu i obóz warowny

  • Rozpoczynający wątek nirlemus
  • Data rozpoczęcia

Magazyn sojuszu

  • Za (magazyn sojuszu)

    Głosy: 59 66,3%
  • Przeciw (magazyn sojuszu)

    Głosy: 9 10,1%
  • Za (obóz warowny)

    Głosy: 14 15,7%
  • Przeciw (obóz warowny)

    Głosy: 7 7,9%

  • W sumie głosujących
    89
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem przydałby się magazyn sojuszu dzięki niemu jego członkowie mogliby płacić składki bądź kary w postaci ustalanej przez sojusz ilości surowców i np można by je wykorzystywać do udzielenia pomocy graczom którzy najbardziej by tej pomocy w danej chwili potrzebowali np spowodowanymi przez wojnę stratami
Druga rzecz to tworzenie obozów warownych można byłoby je zakładać w pobliżu wroga a do tego członkowie sojuszu mogliby przesyłać do niego wojsko którym zarządzała by osoba która założyła dany obóz to na tyle chyba dobrze się wysłowiłem zważywszy na godzinę :D
 

DeletedUser345

Guest
Hmm.Ten pomysł odnośnie tego magazynu sojusznicze to muszę przyznać, że mi sie bardzo podoba :)
Miejmy nadzieje, że wprowadzą to przy jakimś update.
 

DeletedUser

Guest
Hmm, magazyn sojuszu... fajne, to mogło by się sprawdzić, ale żeby była możliwość atakowania go i zabezpieczania go
 

DeletedUser

Guest
magazyn brzmi ciekawe :)
andrev1
Junior Member
Domyślnie
Hmm, magazyn sojuszu... fajne, to mogło by się sprawdzić, ale żeby była możliwość atakowania go i zabezpieczania go
zgadzam sie , zobaczymy zeby sie zastanowili czy wprowadzic takie pomysky trza zeby sporo ludzie sie wypowiedzialo :) ps. w tek ankiecie nie mozna zakreslic 2 odp:p moze w zwiazku z obozem zrobic 2 ankiete ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Uważam, że zaufanie ludzi w sojuszu może sprawić że taki magazyn się utworzy i nie potrzeba nowych opcji w grze. To samo moim zdaniem dotyczy utworzenia warowni w pobliżu wroga.
 

DeletedUser

Guest
Obóz warowny, to chcecie wprowadzić z plemion? ( bo tam właśnie takie będą na nowych światach). Jestem na nie...

Jeśli natomiast chodzi o te magazyny sojusznicze, to jestem na tak.
 

DeletedUser

Guest
Super pomysł podobnie jest w the-west. Pomogło by to graczom w potrzebie. Ale też trzeba polegać na innych bo w końcu to ma też być prywatna pomoc.
 

DeletedUser

Guest
Fajne pomysły ale czemu takie małe chęci lepiej zrobić całą wioskę sojuszu! Wiecie biblioteka i takie rzeczy. trzymałoby się tam wojska sojuszu i tylko wyznaczone osoby mogły by rozbudować wioskę sojuszu!
 

DeletedUser

Guest
Widzę prawie same pozytywne wypowiedzi. Ja bym doprecyzował ten pomysł :)

Magazyn sojuszu:
W nim przechowywanoby surowce. Za te surowce w sojuszu kupowanoby:

+ Mur (10 poziomów, jeden poziom to y=x*10% większa siła podczas obrony; x to lvl muru a y lvl muru gracza który jest atakowany)
+ Pałac (3 poziomy, 1 lvl - 15 % szybsza budowa, 2lvl 30% szybsza budowa, 3lvl 50% szybsza budowa budynków w wioskach)
+ Ambasada (3lvl, 0-25 członków w plemieniu, 1-50członków, 2-100członków, 3-200członków)
+ Sklep (20lvl, co 1lvl produkcja surowców w wioskach rośnie o 5%)
+ Szkoła (25lvl, co 1lvl liczba mieszkańców w wioskach rośnie 1% oraz rośnie szybkość odkrywania technologi)
+ Droga (5lvl, każdy lvl zwiększa szybkość poruszania się jednostek)

Można dodać jeszcze coś :) Ale akurat nie mam weny :)
 

DeletedUser

Guest
...
Można dodać jeszcze coś :) Ale akurat nie mam weny :)

Może jeszcze by dodać
+ "Gwiezdne wrota" (widząc okręt kolonizacyjny przenosisz swoja wioskę o 3 wyspy w losowym kierunku)
+ "Stonehenge" (5lvl, za każdy lvl jestes w stanie wezwać jeden dodatkowy statek UFO który natychmiast przeniesie twoje jednostki na wyspę wroga)

a tak na poważnie wracając do początkowych propozycji: 2 x NIE

Magazyn sojuszu: Koniec farmienia... każdy noob widząc ataki lub zabezpieczając się na noc chowałby surowce do magazynu sojuszu a potem se je wyjmował gdy uzbiera wystarczającą ilość...

Obóz warowny: Wojny między sojuszami wyglądałyby lakonicznie, zero akcji ze strony pojedynczych graczy, bo przecie jeden gracz nie będzie w stanie okupować wyspy przez 24 godziny, gdy odbijać wyspę będzie armia z obozu warownego od wszystkich sojuszników atakowanego. Więc skończyłoby sie na walkach w stylu: Jeden obóz warowny kontra drugi = zero strategii...
 

DeletedUser

Guest
Ale surowców z magazynu nie możnaby wyjąć. W magazynie za surowce rozwijanoby sojusz, albo budowało wojsko które mogłoby być wysłane tylko przez założycielów.

Coś tego typu :)

Mam też pomysł aby dodać możliwość przenoszenia wojsk między wioskami, np. wysłać do innej wioski wojska a te mogłyby być kierowane dalej z tej wioski.
 

DeletedUser

Guest
Magazyn jest ciekawą propozycja, tylko jest problem gdzie go można umiecić na tych drobnych wyspach :)
 

DeletedUser

Guest
Jestem za wioską sojuszu to jest super taka koncepcja jest w http://www.gladiatus.pl

Gladiatus t bodajże gra RPG, a więc porównywanie jej do strategii jest głupim pomysłem.
Co do 'wioski' sojuszu - to głupi pomysł, co by taka wioska miałaby dawać? I jak by to wyglądało? Każdy gracz ma już osadę, więc po kiego wioska sojuszu?
Pomyślcie czasami...

Magazyn to całkiem, całkiem pomysł - ale wymaga wielu dopracowań i raczej nie pasuje do obecnej wersji gry. By zapraszać członków do sojuszu nie potrzeba ani ambasady, ani innego budynku, który by wymagał rozbudowy... a więc prosto wywnioskować że założyciel nie potrzebuje 'wspólnych dóbr'.
 

DeletedUser

Guest
Magazyn sojuszu - Nie.
- gdzie by taki magazyn się znajdował?
- w jaki sposób transportowane były surowce? Teleport? ==
- skoro nie mogę ich wyjąć z tego magazynu, to w jaki sposób mam rozbudować własne wojsko/budynek??
- w jaki sposób mam udowodnić, że ponoszę większe straty i że potrzebuje tej "wspólnej" surki bardziej niż reszta moich sojuszników?
Myślałam, że uczestnictwo w sojuszach jest dobrowolne... zmuszanie do wpłacania... oj proszę Was.
Ogólnie kojarzy mi się to z "kopalniami" z ikariamu, gdzie sąsiedzi z wyspy muszą wpłacać na rozwój wspólnego dobra.

skala91, imponujące liczby, ale gdzie byś budował te wspaniałości? :> Rozumiem, że w tej sojuszowej wiosce.. Twój pomysł pachnie jak premium, zbyt ładne bonusy zbyt łatwo osiągalne, chyba że proponowane budynki są niebotycznie drogie. Aaaa, to ja chcę należeć do masówki :D

Warownia - Nie.
Taaaak i niech wszyscy prześlą do mojego obozu swoje wojska i będę panować nad światem... Qnops napisał wszystko co można było powiedzieć w tym temacie i zgadzam się z nim w 200%.

Reasumując, to nie są pomysły, to są marzenia, na dodatek bardzo ułatwiające grę. Fajnie jest tak czasem oderwać się od rzeczywistości, ale na przyszłość proponuję inny dział.

Ugh, ależ ja dzisiaj jestem złośliwa..


Btw. Co mam zrobić, żeby zagłosować dwa razy na "przeciw"??
 

DeletedUser

Guest
to mi pachnie TRAWIANEM
ale tu niema Cudu nie budujesz go całym plemieniem --- nie bronisz go
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli chodzi o magazyn, to pomysł dobry, sprawdza się w grze Desert Operations. Z tym, że tam dowódca sojuszu ustala podatek i surowce automatycznie są pobierane co turę. Wprowadzenie magazynu sojuszu i podatków - jak najbardziej jestem ZA!
 

DeletedUser

Guest
a dowódca przed kim odpowiada - kto kontroluje magazyn
zawsze istnieje możliwość rozwoju kosztem innych
co by się działo po odejściu z sojuszu lub po jego rozpadzie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry