Magazyn sojuszu i obóz warowny

  • Rozpoczynający wątek nirlemus
  • Data rozpoczęcia

Magazyn sojuszu

  • Za (magazyn sojuszu)

    Głosy: 59 66,3%
  • Przeciw (magazyn sojuszu)

    Głosy: 9 10,1%
  • Za (obóz warowny)

    Głosy: 14 15,7%
  • Przeciw (obóz warowny)

    Głosy: 7 7,9%

  • W sumie głosujących
    89
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
a dowódca przed kim odpowiada - kto kontroluje magazyn
zawsze istnieje możliwość rozwoju kosztem innych
co by się działo po odejściu z sojuszu lub po jego rozpadzie

Dowódca odpowiada sam przed sobą. W końcu dowódcą jest zazwyczaj osoba odpowiedzialna. W DO był też Minister Finansów, który mógł również rozdzielać surowce. Jednak każda zmiana była widoczna, było wiadomo, kto komu i ile dał.

W przypadku, gdy jakiś gracz odchodzi z sojuszu, to ma problem. Wpłacił tak jak wszyscy. Jestem za trzymaniem się w jednym sojuszu długi czas, a nie, użyję teraz kolokwializmu, skakania z kwiatka na kwiatek... Jeżeli sojusz rozpada się, to zawsze można rozdzielić pomiędzy wszystkich surowce, a jeżeli nie zostaną rozdzielone, to po prostu przepadają.
 

DeletedUser

Guest
Słuchajcie, chodziło mi o to że te surowce mogą przysłużyć się do rozbudowy sojuszu. Państwo też się poszerza, jest coraz większe, na plemionach wprowadzono dodatek z monetami, jak dla mnie świetny pomysł. Ale jak już wspomniano to nie są plemiona, tak więc pomysł można przerobić, za surowce albo statki kolonizacyjne można roższerzać plemię, zwiększać poziom, obronę, szybkość (w różnym znczeniu) itp. Nie muszą to być duże wartości.

Uważam że ten pomysł może się sprawdzić jednak pamiętajcie, wszędzie znajdzie się jakieś minusy. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy.

Po to są światy Alfa, Beta (może jeszcze Gama, Delta itp.) aby sprawdzić wszystkie dostępne rozwiązania.

BTW. Co do Konta Premium to za bardzo postawiliście na polepszenie statystyk. Powinno to już być zmienione. Są ciekawsze rozwiązania niż wszybsza budowa. Ale to trzeba przemyśleć na spokojnie.
 

DeletedUser

Guest
magazyn i obóz na nie. niestety nie ma takiej opcji w ankiecie.

magazyn - co za różnica czy wyślemy surkę z magazynu sojuszu czy od siebie? poza tym mogę zmienić sojusz bo np. ten w którym byłem się rozpadł, czy mi sie nie podoba - wtedy surka mi przepada.

obóz - nie. to podchodzi pod łączone ataki. można by taki obóz postawić komuś na wyspie i atakowany nie ma szans na obronienie się. coś takiego jest/było w plemionach. nie wiem jak sie sprawdza...
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

Magazyn nic nie wnosi do Gry, można samemu pomóc sojusznikowi.
Obóz zmieniał by zbyt bardzo system walk.

Temat Zamykam
 
Status
Zamknięty.
Do góry