[Ulepszenie] Mapa , strategia i motywacja dla początkujących

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22065
  • Data rozpoczęcia

Awnase i grupy

  • Tak

    Głosy: 6 60,0%
  • Nie

    Głosy: 4 40,0%

  • W sumie głosujących
    10

DeletedUser22065

Guest
2.Jeśli to gra strategiczna to niech na taką wygląda ! Na każdej wojnie nawet 2000 lat temu , dowódcy wiedzieli o poczynaniach sojuszników a tutaj? Ludzie nie grają bo jest zbyt wiele monotonności , nikt nie atakuje bo woli bobić ( mówię o początkujących ) .

Lider sojuszu otwierając MAPĘ ( która i tak powinna być dopracowana ) zaznacza obszar kilku , kilkunastu wysp( może też odrazu wybrać opcje "cały sojusz " .

Wyskakuje mu okienko grupy z nazwami graczy z sojuszu , znajdujących się na tych wyspach . Każdemu z graczy na tym okienku może wysłać osobną notkę , odchaczyć go . Następnie Lider wybiera sobie miasto lub miasta do ataku , obrony , szpiegowania (tutaj zaznaczone czerwonym kółkiem ) podpis nad miastem widoczny dla członków tej grupy lub całego sojuszu . Wszystkie raporty ma pod ręką . Dodatkowo widzi ruch wojsk sojuszniczych ( nwm może gołąb mu mówi ) , może wybierać które chce widzieć itd .

Na świeżo może komentować i dodawać polecenia ( gracz będzie widział aktualny rozkaz)
grep.png
Dodatkowo jest jeszcze kolor fioletowy , to gracz z innej grupy ( nwm grupa wsparcia ) który atakuje inne miasto . Można mieć nwm 5-10 grup ile kto chce ale tu chodzi o INTEGRACJE .
Sojusznik widzi podstawowe informacje , klika na miasto w Rozkazie i atakuje ( nie ma zbędnego szukania itd) . Po 8 minutach może wysłać wiadomość o ruchu wojsk w danym kierunku .
Dla każdej grupy będzie osobna zakładka zasług . Osiągniecie np : liczba zabitych jednostek w akcji itd . ( osiągnięcie będzie współmierne do wkładu np słaby gracz który wysłał wszystko co miał i trafił na puste już miasto też dostanie osiągnięcie np : " Byłem i zawróciłem ")

Zadania Rozkazu będą równie widoczne co zadania miasta .

Nagrody za działanie

Słabi nie atakują bo wiedzą że wytracą resztę jednostek lub bo nie chcą . Osiągnięcia grupowe będą przekładały się na wyniki w ogólnym rankingu grupy a potem sojuszu . Po udziale w kilku takich działaniach pasek osiągnięć ( coś jak exp ) się wypełni a lider bądź rada będzie miała możliwość "awansowania" gracza .
Co daje awans ?
- Im wyższy stopień tym bardziej będziemy prezentowali się na rankingu sojuszu ( który będzie brał pod uwagę pw i osiągnięcia gracza proporcjonalne do jego ilości punktów )
- Dowództwo nad grupami , będą ją posiadali np Lider i kilka innych osób ale wraz z awansami będziemy w stanie "dojść " do tej opcji i tworzyć własne grupy , będąc w sojuszu a nie będąc w radzie . Lider będzie miał pełny wgląd w taką grupkę i jak coś to może ją zablokować
-odblokowanie drzewka umiejętności stratega ( umiejętności np max 5 osób w grupie , max 10 osób w grupie , zaznacz 5 celów , 10 celów , moc" zgranie " kiedy wszyscy członkowie w Twojej grupie wspierają miasto minimum 50 jednostkami dostaje ono 3% do obrony , gdy sojusznik zbierze surowce z wioski otrzymujesz 5 % tego)
- lider grupy może zrobić za pomocą opcji " podział łupów " wysłać kilka statków z surowcami w stostunku do ich proporcjonalnego wkładu w akcjie ( rozwinięta umiejętność użyje statki nieistniejące ( nie tracimy handlu) ale ograniczy zasób np do 10.000 surowców na gracza . ( wszytko jeszcze do dopracowania
- lider grupy będzie mógł nagradzać np własnymi bonusami wyspowymi
- i wiele innych ale nie mam pomysłów
Ktoś powie : " wszytko można zrobić bez babrania się w grupki " . Tak wiem . Ale tu chodzi o NOWYCH graczy . Niektórzy chcą ich czegoś nauczyć , pokierować , zorganizować a czy do gry nie zachęca coś co każdy ma równe szanse by zdobyć ? Na tym polegają gry , na podsycaniu poczucia sprawowania kontroli nawet nad małą grupą ( taki zalążek zarządzania sojuszem ) . Napoleon zdobył potęgę ponieważ każdy miał możliwość zostania oficerem JEŚLI miał zasługi . Kiedy po miesiącu nowego świata wchodzi nowy gracz , z góry wie że nie ma co próbować dogonić w PW lidera sojuszu lub świata . A tak może szybko się uczyć , widząc że atakowanie daje korzyści większe niż tylko PW i trochę surowców

Zalety:
-koniec spamu masówkami których każda kolejna poprawia drobną rzecz w poprzedniej np atak nie o 12 tylko o 13 . W Rozkazie będą tylko potrzebne informacje( wystarczy edycja a każda zmiana będzie widoczna dla gracza grupy)
- utrudnienie dla kretów , trudno się dowiedzieć kiedy i gdzie ma iść atak jeśli jest się w jednej z np 20 - 5 osobowych grup , każda może mieć inny cel , godzinę , zadanie
- w końcu to będzie gra strategiczna
- system osiągnięć gdzie każdy ma może dowodzić nawet 3 najsłabszymi graczami w sojuszu - niezwykle motywuje
- lider ma wszystko pod ręką ( Za złotko może sobie nawet kupić lepszy podgląd czy coś ) i nie musi przypisywać graczy do celów na forum , robić zamieszania i słuchać żalów ( mowa o początkujących ) , Lider poprostu wydaje ROZKAZ
- bonusy nie załamią balansu w grze bo dla osób robiących kilka tysięcy PW dziennie są niemal nieznaczne ale dają satysfakcje dla tych mniejszych . Bonusy nie będa się stakować i będą ograniczane np do jednej nagrody dziennie
-na komputerze nie będzie problemów z zaplanowaniem tego , na telefonie pewnie też . prosta informacja nie zakłóci sprzętu
- dla "świeżaka" będzie to wyglądało prawie jak misja dzienna
-da opcję patroli dzięki której każdy poczuję że coś robi ( o tym w następnym pukcie)

Wady
- możecie ją uznać za nieprzydatną grepoholicy



PS. Grepolis opiera się na prostocie , ale minigierki np pokroju piratów to coś niczym Gwint w Wiedźminie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
przeczytałem na szybko pomijając nagrody za działanie:p

to ma być strategia wojenna nie ekonomiczna, nie wiem po co jacyś piraci i wpływy na morzy bo my nie handlujemy surowcami za pomocą statków :p takie rzeczy masz w Anno i chyba za bardzo chciałeś połączyć 2 gry w 1 całość

natomiast pomysł o którym napisałeś na początku jest ok, podobna opcja jest w plannerze ataków ;P tam możesz opublikować sojuszowi swój plan i inni widza co chcesz podbić i jakie wojsko wyślesz w tym celu
może taka obrazowa opcja na mapie była by fajna ale chyba za mocno obciąży serwery inno a one to chyba jeszcze sa z czasów komuny i pewnie się spalą niedługo ;)

podsumowując na pewno coś z tego było by na plus ale po jakiś dobrych poprawkach
podgląd ruchu wojsk np przez liderów/załozycieli byłby dobra opcja ale zbyt ciężką na serwery inno
 

DeletedUser22065

Guest
El Gato , Grepolis tworzymy my - gracze . Każda ingerencja w ten pomysł która ma na celu poprawienie go jest mile widziana . To tylko mój zarys i wszystko mozna w nim zmienić , do mnie tez piraci nie przemawiają ale rzuciłem to w między czasie
 
Wpływy na morzach może by miały sens gdyby wprowadzono pomysł Dr4gunov'a ;) Korzyści z takich wpływów mogły by wyglądać tak jak opisałeś np szybsza flota o jakiś tam procent bądź silniejsza. Natomiast nie widzę tutaj sensu integracji w ekonomie, strategia - tak, militaria - tak ale eko bym pozostawił bez zmian. Jeżeli gracze nudzą się i logują tylko na alarm to trzeba wprowadzić coś co ich zachęci do walki - wtedy takie bonusy czy walka o morze by mieć jakiś bonus mogłaby to zmienić ale nie piraci. Jak wygląda eko w tej grze to każdy wie - po prostu tego nie ruszajmy a można pomyśleć nad czymś innym, jak urozmaicić walkę czy też kooperacje z innymi graczami :) tu właśnie ten publiczny plan działania który nakreśliłby lider były spoko ale z drugiej strony nie powinno się zmuszać graczy do danej czynności dlatego trzeba by było to poprawić :p trzeba też brać pod uwagę że coraz więcej graczy odchodzi od tej gry a Ci którzy zostali grają tylko z powodu towarzystwa więc największy nacisk kładłbym na współprace :) pewnie jakiś członek teamu stwierdzi że graczy przybywa a nie ubywa ale jak jest każdy widzi:) liczby nie kłamią
 

DeletedUser22065

Guest
Jest tu dużo schematyczności . Masz racje mówiąc że ekonomia ujęła za serce nie jednego "Boba". Szukam czegoś co zachęciłoby graczy do walki , jakaś losowość czy koperacja . Tylko że współpracę widać tylko przy końcu gry gdy każdy śle ile może surowców . Może coś z wzajemnym pomaganiem ? Musiałoby to polegać na zasadzie symbiozy . Gracze mający tu przyjaciół zostają na dłużej . Ale jak można okazać chęć integracji ? wysyłając czujke? surowce ? ;/

Może każdy wysyła po X 100 jednostek losowego typu a następnie suma tych jednostek walczy w jakiejś misji lub przeciwko miastu
 

DeletedUser22065

Guest
Odnośnie tego żeby lider sojuszu widział ataki i wiedział co się dzieję . W Plemionach ( stworzonych przez Inno Games) właśnie powstał nowy budynek zwany strażnicą który informuje nie tylko o atakach idących na nasze miasto ale i na pobliskie (sojusznicze) . Jeśli pomysł strażnicy nie rozwala serwerów które muszą znać ruchy wojsk w danej chwili to myślę że pomysł znania ruchu wojsk swoich podwładnych w Grepolis też nie spali serwerów
 
Odnośnie tego żeby lider sojuszu widział ataki i wiedział co się dzieję . W Plemionach ( stworzonych przez Inno Games) właśnie powstał nowy budynek zwany strażnicą który informuje nie tylko o atakach idących na nasze miasto ale i na pobliskie (sojusznicze) . Jeśli pomysł strażnicy nie rozwala serwerów które muszą znać ruchy wojsk w danej chwili to myślę że pomysł znania ruchu wojsk swoich podwładnych w Grepolis też nie spali serwerów

Zależy to jak graficznie by się to przedstawiało. Planer ataków ma opcje do podzielenia się planem także można by to jakoś rozbudować.
 
El Gato , Grepolis tworzymy my - gracze . Każda ingerencja w ten pomysł która ma na celu poprawienie go jest mile widziana . To tylko mój zarys i wszystko mozna w nim zmienić , do mnie tez piraci nie przemawiają ale rzuciłem to w między czasie

serio my tworzymy ? to ja nie chce eventów ani by do złota dawali jakieś nagrody typu boskie zmysły , chciejcie też to pewnie zlikwidują
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser22102

Guest
serio my tworzymy ? to ja nie chce eventów ani by do złota dawali jakieś nagrody typu boskie zmysły , chciejcie też to pewnie zlikwidują
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif

Gdybyś zrobił ankietę na serwerach, to ludzie by chcieli event, ponieważ dla 70% osób w to grających (lub próbujących grać) zrobienie kilku paczek mityków z łask jest poza zasięgiem (bo to trzeba aktywnie się logować, wykorzystywać przyrosty, farmić łaski, ew. zrobić wysokie świątynie etc. i przede wszystkim nie dawać sobie uwalać tych mityków co chwila...)
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Do góry