[Inne] Masz pupila? Pochwal się!

  • Rozpoczynający wątek Elastynka
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

A ja mam psa o imieniu Dabi. Jest też zwany Stachem, Burusiem i Psem mordercą. O dziwo pomimo nazwy Stachu jest to suczka. Stach wziął się od powrotu do domu po 5 minutach a pies zachowuje się jakby to było 5 lat. W bajce "Sezon na misia 2" jest moment kiedy jeden z bohaterów mówi coś w stylu "Staaachu, lata Cię nie widziałem !!!" a po chwili zapomina o tym z przed chwili i powtarza to. Druga nazwa - Buruś, wzięła się od Burka, bo wiadomo że kiedyś się tak psy nazywało. Pies morderca brzmi dziwnie w stosunku do wyglądu, wielkości i zachowania mojego psa, gdyż jest to słodki, mały, przytulny pies. Jednak ma czarne podniebienie - znak złości u psów. I bawi się wypruwając "flaki" czyli watę z pluszaków, odgryzając oczy i takie tam. Poza zabawą ucieka przed kotami, raz na wsi przebiegła koło bażanta nie zauważając go, a przed agresywnymi psami zamiast próbować kłapać szczękami jak to robi większość piesków, kładzie się brzuchem do góry. Jej hobby to pływanie. Jadąc w samochodzie z zamkniętymi szybami jest w stanie wyczuć zapach wody i desperacko próbować uciec. Zawsze posłuszna. Widząc jeziorko ma właściciela tam gdzie światło nie dociera. Zdjęcie wrzucę potem.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

No raczej mit u mojej babci pies nie ma jasnego podniebienia a jest zły i wredny :D .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

To mit. To czy pies ma różowe czy czarne podniebienie nie znaczy o jego wrogości :)

Wiadomo że to mit :) Coś w rodzaju tych zabobonów czy innych takich :D Ale na pewno gdzieś się trafi zły pies z czarnym podniebieniem więc jest pewnie w tym trochę prawdy. A uściślając mój pies ma łaciate podniebienie. Może stąd nie jest do końca zły :D
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Pierwszy raz słyszę o tym micie z podniebieniem:p Aż sprawdzę później jakie ma mój Borys;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Mój Bąbel też ma czarne podniebienie, a jest słodki i kochany, wariat, ale kochany :)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Z tym podniebieniem nie do końca tak jest -
Większość agresywnych ras to psy o umarszczeniu czarnym, a czarne psy częściej mają pigmentowane błony śluzowe niż psy innych maści.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Ale na pewno gdzieś się trafi zły pies z czarnym podniebieniem więc jest pewnie w tym trochę prawdy.
Na pewno gdzieś trafi się agresywny pies, który chodzi w różowej obroży. Uważam, że jest trochę prawdy w twierdzeniu, że zakładanie różowych obroży powoduje agresję u psa :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

na temat zwierząt to co mają i co na nich wpływa krąży wiele mitów jak zresztą o wielu rzeczach :D
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Nawet pies z zielonym podniebieniem może być zły albo wręcz przeciwnie:d Wszystko zależy od wychowania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Znajdź psa z zielonym podniebieniem to pogadamy :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Ja mam 3 koty, każdy w innym wieku :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

wystarczy że mam takiego :d
zdjęcie dzisiejsze:d
CAM00258_1.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Ja zastanawiam się nad psem jako pierwszy zwierzak, na pewno wezme ze schorniska tylko muszę to jeszcze dobrze przemyśleć :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Jak chcesz pieska to tylko ze schorniska, nie ma sensu kupować psa, gdy tyle bezdomnych, ktoś w schornisku na pewno Ci doradzi.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

Moim zdaniem uwierz swojemu przeczuciu. Zauważ, który wygląda przyjaźnie, jest w miarę spokojny i nietchórzliwy. Jakoś się uda :D A jak już weźmiesz jakiegoś to się pochwal !
 

DeletedUser

Guest
Odp: Masz pupila? Pochwal się!

To mam tak 2 koty dachowce całe czarne tolek i ares :) 2 świnki morskie :) 2 akwaria z pielęgnicami amerykańskimi jedno 120 litrów drugie 350 litrów i węża zbożowego :)
 
Do góry