Muzyka w Grepolis

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15461

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

Powiem Wam, że jak się dobrze ustawi głośność dźwięków to na prawdę potrafią uprzyjemnić czas spędzony przy grze i nie tylko przy grze. Zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięki tła :)

A jak Skype powie, że masz konwersację, to głuchota murowana :)
Strasznie ciche te dźwięki.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

W takim razie mimo że jestem w tych sprawch laikiem to postaram się wyrazić moją opinię udając że się znam :p

Może nie po kolei:

-Piosenka Posejdona... Początek bardzo dobry jak dla mnie... tematycznie świetny materiał do budowania napięcia, a jednak myślę żę dwie ost. zwrotki są po prostu za słabo zaśpiewane... powinny mieć więcej tragizmu. (powinny być mocniejsze, tragiczniejsze, i bardziej oddawać gniew Posejdona podczas sztormu :) )

-Piosenka Hery. Dość fajna ale jak dla mnie chór męski za bardzo zagłusza ten damski głos gdzieś tam wpleciony w utwór. Na początku jest go niby więcej ale dalej już prawie nie słychać kobiety... a jako że to piosenka Hery to powinno być trochę tej kobiecości :p Tym bardziej że bogini rodziny jest chyba najbardziej "kobieca" z pośród wszystkich bogiń na Olimpie Grepolis'u :p Ale ogólnie dość dobra :p


-Pieśń Hadesa. Zbyt nudna... dobrze oddaje mroczny harakter Hadesa ale jak ktoś ma dużo miast i musi długo siedzieć nad ogarnięciem ich to taka muzyka może go trochę uśpic :p Szczególnie początek... końcówka jest w miarę ok :)

-Piosenka Artemidy. Jak dla mnie słaba... za mało dynamiki i takiej jakiejś mocy... zbyt spokojna.

- Pieśń Zeusa. Jak dla mnie bardzo dobra... Na początku był to mój bezwzględny faworyt... Utwór ten trzyma w napięciu od początku do końca... dobrze oddaje powage i wyniosłość Zeusa. No i wpada w ucho :p Jak dla mnie bardzo dobry kawałek...

Lecz po kilkukrotnym przesłuchaniu wszystkich utworów zmieniłem faworyta :) Oto moja wisieńka na "boskim" torcie :p

-Piosenka Ateny. Moim zdaniem najlepszy z utworów! Bardzo podoba mi się że tym razem to kobiecy głos przewodzi i nic go nie jest w stanie zagłuszyć :p (jak w przypadku Hery).
Jak się zamknie oczy to można sobie wyobrazić haryzmatyczną i wyniosłą Atenę na piedestale i dopiero za nią chór jej wyznawców :D Podoba mi się tutaj to że napiecie jest tutaj stopniowo budowane... od spokojniejszego początku po przez rytmiczny środek aż do dynamicznego końca. Dodatkowo muzyka jest rytmiczna, dość dynamiczna ale jednocześnie delikatna i płynna. Nie mam do tego utworu żadnych zastrzeżeń :p Mój niekwestionowany faworyt :)


Ale jak już wspomniałem na początku tych wypocin: Jestem laikiem a to co piszę to moje osobiste odczucia odnośnie utworów.

W razie będziecie chcieli krytykować mój wywód to od razu powiem że jest to moje dość dobrze przemyślane zdanie z którym nikt nie musi się zgadzać :p (dodam jeszcze że pisząc ten wywód nie byłem w stanie wskazującym ani nic nie brałem xD)

Za ortografię ect. przepraszam :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

uśmierciłem temat xD

6.jajko_-06.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yakamoz

Zespół Grepolis
Odp: Muzyka w Grepolis

Dziękujemy bardzo wszystkim za wypowiedzi, zostały one przekazane naszym zwierzchnikom.
 

DeletedUser17557

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

W większości zgodzę się z wszystkimi wypowiedziami Użytkownika Robin z loksly.
Znam się trochę w tym temacie, bo chodziłem do szkoły muzycznej :p
Oto moje opinie:
Zeus - moim zdaniem utwór jest za mało dostojny i wyniosły. Potrzebuje więcej Powera, takiej.... mocy... w końcu to Zeus, tak?
Postawiłbym tutaj bardziej na segment wiolinowy i perkusyjny. Dobrze by zrobiły takie... hmm... punkty kulminacyjne utworu. Może jakiś krótki fragment instrumentala...? w sensie krótka przerwa w wokalu a orkiestra wtedy daje takiego większego powera. W kontekście tego 'powera' polecam przesłuchać 'Magic of the Wizard's Dream' zespołu Rhapsody oraz 'The Ecstasy of Gold' zespołu Metallica. Mniej więcej o takiego powera i punkty kulminacyjne mi chodzi. Kompozytor na pewno je znajdzie ;)

Hera - tak jak wyżej. Stawiam szczególnie na głos damski. Mile widziane trio: dwie kobiety jeden mężczyzna tenor lub alt.

Posejdon - pewnie to tylko kwestia techniczna, bo jakoś cicho został nagrany, a szkoda.... :/ tutaj zaznaczę, że zostały dobrze wyróżnione te punkty kulminacyjne. Tylko jednak nadal za mały akcent.... :/
Proponuję również charakter bardziej takiej szanty czy jak to nazwać... coś na rytm utworów z Pirates of the Carribean.

Athena - tu jest świetny akcent na damski głos. Proponuję tak samo dla Hery. Świetnie ujęty akcent na harakter boginii!!! Brawo!

Hades - za mało mroczny moim zdaniem... tego trzeba aż się bać... ;) świetna barwa głosu wokalu ;)

Artemida - wokal tak samo jak u Ateny. Najlepszy! Widać jak utwór się rozwija z biegiem czasu. Jeżeli ktoś się dobrze wsłucha to można dreszczy dostać... :p

Takie są moje opinie. Moim zdaniem największym minusem wszystkich jest to, że..... nie są skomponowane w ciągłości. Tak aby utwór miał czas się rozwinąć i w różnych częściach przeobrażać się w każdego boga po kolei. Na przykład album muzyczny z filmów Pirates of the Carribean jest w takiej ciągłości. Można zagrać cały album jak jeden koncert bez pauz. Tego mi brakuje.

I jeszcze jeden zarzut, który... no... jest spory - wszystkie są według szablonu zmodyfikowanego na każdego boga. To mnie dręczy, że nie ma takiej różnorodności... :/

Ogólnie jestem szczerze zaskoczony. Nie sądziłem, że jakakolwiek gra internetowa sięgnie po szczebel z tej wyższej półki i będzie lepsza od wszystkich poprzez właśnie dźwięki. To, że są tam jakieś dźwięki w tle, które (być może) są generowane losowo na podstawie algorytmu to żadna sztuka, ale pieśni.... Ho ho ho...
zatrudnić kompozytora....
skomponować....
zatrudnić orkiestrę.....
zagrać....
zatrudnić dźwiękowców....
nagrać....
i za to wszystko zapłacić.....
I TO SIĘ NAZYWA INTEGRACJA Z GRACZEM!!!!
a nie, kurde, wysyłam gdzieś tam w jakiejś grze do Supportu, że jest błąd w grze (dość istotny), a oni odpowiadają miesiąc później i jeszcze "bezczelnie" mówiąc, że błąd zostanie wyeliminowany przy drugiej aktualizacji. -.-
To jest szczerze mówiąc jedna jedyna gra, która ma świetnych autorów, którzy potrafią tak zaskakiwać.... :D
Dzięki temu jeszcze gram... ;)

dobra. koniec off-topu. XD

Pozdrawiam Wszystkich!!!

- - - Automatycznie połączono posty - - -

pragnę jeszcze zaznaczyć, że wszystkie opisy pisałem w trakcie przesłuchiwania (dwukrotnego) pieśni danego boga....

- - - Automatycznie połączono posty - - -

no to jeszcze mały off-top :p

o ile to możliwe, bo dokładnie już nie pamiętam... długo w tym nie siedziałem.... ale biorąc pod uwagę prędkość łącza i być może limity transferu danych graczy proponowałbym aby dźwięki były zrzucane na komputer, jako.... nie wiem..... pliki tymczasowe... :p
nie znam się dokładnie na tym, ale na pewno jest takie rozwiązanie. Jak Google wykorzystuje błędnie interpretowane nagłówki, to i programiści Grepolis na pewno coś wymyślą.... :p
wierzę w Was.... :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

Mój zeusek brzmi tak: [video=youtube;9lWToGB0ttY]http://www.youtube.com/watch?v=9lWToGB0ttY[/video]
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

czy jak pojawia sie na nas atak to jest jakiś dzwięk ? nie miałem okazji przetestowac dzwiekow grepolis stad moje pytanie
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

czy jak pojawia sie na nas atak to jest jakiś dzwięk ? nie miałem okazji przetestowac dzwiekow grepolis stad moje pytanie

Odpowie ktoś ? :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Odpowie ktoś ? :)

Dobra to zakończe mój monolog.

Mają to niestety wprowadzać ;/ Dlaczego niestety?
Wyobraźcie sobie sytuację gdy gracz z topki (nie mówie że ktokolwiek tak robi, ale gdyby..) idzie spać, zostawia komputer włączony i głośniki na maksa. Każdy wysłany atak na jego polis go budzi i gracz może bez problemu pokrzyżować jakiekolwiek plany co do akcji...
Jak dla mnie to lekka przesada
 

DeletedUser

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

Wyobraźcie sobie sytuację gdy gracz z topki (nie mówie że ktokolwiek tak robi, ale gdyby..) idzie spać, zostawia komputer włączony i głośniki na maksa. Każdy wysłany atak na jego polis go budzi i gracz może bez problemu pokrzyżować jakiekolwiek plany co do akcji...
Jak dla mnie to lekka przesada
Nie musi tak robić wystarczy że śpi obok smartfona na którym jest zainstalowana aplikacja gry która daje znak dzwiekowy o nadchodzącym ataku :] mozna telefon podgłośnic na maksa i ustawić jakaś mp3 i gracz tez sie obudzi :D
 

DeletedUser24898

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

[video=youtube;-Nm6R6cNyis]https://www.youtube.com/watch?v=-Nm6R6cNyis[/video]
 

DeletedUser

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

[video=youtube;pmYGwjxZhqs]https://www.youtube.com/watch?v=pmYGwjxZhqs[/video]​
 

DeletedUser25099

Guest
Odp: Muzyka w Grepolis

Na moje mogą być nawet przyśpiewki ludowe dzwięk mam wył tylko alarm z potuska mnie interesuje
 
Do góry