[Wyjaśnione] Najlepiej rozbudowana wioska+pytania

  • Rozpoczynający wątek HudiniPL
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Pytanie: Gospodarstwo Wiejskie na Max POZIOMIE(40LV) ma tylko 3200 mieszkańców??
1.Jako Boga mam Zeusa ile mieć jednostek mitycznych (Boski wysłannik, Mantykora, Minotaur) w PIERWSZYM MIEŚCIE ?
2.Ile Procarzy robić w offie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Najlepsza wioska+pytanie

na 40lev w gospodarstwie jest 3000 ludzi + 200(pług)+ 300 (łaźnie)
1. w pierszym mieście za boga lepiej mieć here za przyspieszenie rekrutacji oraz za zwiększenie wydobycia surki w kopalniach.
mantykora jest lepsza od minotaura więc lepiej ich kilka mieć, wysłannik jest niepotrzebny spala łaski .
2.procki jest mięsem armatnim dla szermierzy więc ich ok.200, hoplici ok.300 i koniki ok. 100
 

DeletedUser

Guest
Odp: Najlepsza wioska+pytanie

Te łaźnie są w akademii??? Od którego poziomu, bo nie moge znaleźć.----To już mam w Senacie jest

mantykora jest lepsza od minotaura więc lepiej ich kilka mieć KILKA to ile??
Lepiej 300hoplitow czy 75rydwanow?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22102

Guest
Odp: Najlepsza wioska+pytanie

Najlepiej pełną zagrodę mant i 1 ognia do wbijania buntów :D mi w 1 mieście mieści się 57 mant, mógłbym miasto trochę rozebrać, ale uważam, że dla 1-2 mant nie opłaca się.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Najlepiej rozbudowana wioska+pytania

Pytanie: Gospodarstwo Wiejskie na Max POZIOMIE(40LV) ma tylko 3200 mieszkańców??
1.Jako Boga mam Zeusa ile mieć jednostek mitycznych (Boski wysłannik, Mantykora, Minotaur) w PIERWSZYM MIEŚCIE ?
2.Ile Procarzy robić w offie?
3.Jakie poziomy budynków najlepiej mieć w wiosce OFF?

Gospodarstwo wiejskie ma 3tyś a nie 3,2 - oczywiście możesz uzyskac 3,2 jak zbadasz pług. To samo się tyczy budynku łaźnia który daje Ci 10% dodatkowych mieszkańców.

odp1. wszystko zależy jak masz rozbudowane miast. Bo Ci mieszkańcy o których była mowa czyli 3,2tyś są nie tylko wolni do wojska a też do budowania miasta.
Zakładając, że wolnych masz 2 tyś i chcesz rekrutowac tylko wysłanników boga to musisz 2 tyś podzielic na 3 bo własnie tyle zajmuje jeden wysłannik boga co daje nam 666 sztuk. Co do mantykor będzie ich dużo mniej bo jedna mantykora zajmuje 45 mieszkańców a wiec 2tyś podzielic na 45 daje nam 44. Ale tak jak wcześniej wspomniałem to zalezy od rozbudowy miasta.

odp2. procarzy zazwyczaj robi się jako zapchajdziura - są tani ale też beznadziejni w ataku. Robimy je zazwyczaj bo mamy dużo surowców kamienia. Ja ogólnie staram się miec nie więcej niż 300-350 w mieście.

odp3. już dawno przestałem się bawic w rozbudowę inną miasta off i def. Tak naprawdę musisz byc mobilny i dziś masz def a jutro off. Sama rozbudowa nie powinna miec praktycznie znaczenia. Bardziej skupic się można na badaniach.

przykład: kopalnie - no chcesz miec surowców dużo to rozbuduj na maxa
świątynia - chcesz miec łaski rozbuduj na maxa
magazyn - chcesz duzo pomieścic surowców rozbuduj na maxa itd.

wielokrotnie zauważyłem jak gracze rozwalają sobie miasta by miec jak najwięcej wojska - zwłaszcza statyki ogniowe - ale nie jestem przekonany że to akurat jest dobre.
 
Odp: Najlepiej rozbudowana wioska+pytania

Ciężkie pytanie bo i odpowiedzi będzie wiele ale oprócz tego o czym napisał Ci manfred to i ja dorzucę tu swoje trzy grosze.
Skoro to Twoje pierwsze miasto to nie możesz zapomnieć również o statku kolonizacyjnym na budowę którego potrzeba Ci 170 mieszkańców no i dobrze było by posiadać w tedy troszkę defa lądowego i biremki, w mityczne na początku z jednym miastem bym się nie bawił.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Najlepiej rozbudowana wioska+pytania

odp2. procarzy zazwyczaj robi się jako zapchajdziura - są tani ale też beznadziejni w ataku. Robimy je zazwyczaj bo mamy dużo surowców kamienia. Ja ogólnie staram się miec nie więcej niż 300-350 w mieście.

Postanowiłem sprostować moją wypowiedz bo chyba nie dla wszystkich ona jest jasna.
Procarz z podstawowych jednostkę ma najsilniejszy atak przypadający na jednego mieszkańca.
W mojej wypowiedzi, że ta jednostka jest beznadziejna chodziło o to że co z tego że ma silny atak jak ten atak jest przeznaczony na takie jednostki których używa się w obronie najmniej.

Procarz to jednostka Dystansowa. A przed tą dobrze bronią się szermierze i w miarę dobrze łuki ale niestety poradzić sobie z nią nie mogą hoplici.
żeby to jaśniej zobrazować wystarczy wpisać sobie w symulacje 500 szermierzy i zaatakować ich procarzami a potem te same szermierze zaatakować na przykład hoplitami.

Stwierdzenie że jest ona zapchajdziura - tu chodziło mi że jest tania, szybko się robi i często we wiosce zostaje dużo kamienia dla tego jest bardzo lubiana przez graczy.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Najlepiej rozbudowana wioska+pytania

Gospodarstwo wiejskie na 40 ma 3000 mieszkańców , dodatkowo można mieć 10% z łaźni (czyli de facto 300) i 200 z pługu ,razem 3500
1. Sam wybór zeusa na pierwszego boga ,to zły pomysł. Najlepsza jest hera. Jeśli chodzi o jej jednostki mityczne ,to warto inwestować w meduzy ,szczególnie na starym systemie, bo są bardzo uniwersalne. Boskich wysłanników robi się tylko na sam początek ,aby wioski rolnicze poprzejmować.
2. Najlepszą jednostką offową niemityczną jest kawaleria ,gdyż przy murku 0 nie da się jej w zasadzie zatrzymać ,a typowe jednostki defensywne (szermierz ,łucznik) rozbija bez problemu. Radziłbym ci jednak zrobić po 200 procków i hopków, bo ci są użyteczni do ubijania offika u wroga.

A co do hopków vs rydki ,to jeśli ci się spieszy ,to hopki ,nie musisz podnosić koszar na 15 itp. ,ale jeśli masz czas ,to rydki ,są szybsze i efektywniejsze w farmieniu.
 
Do góry