No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Zapraszamy do wzięcia udziału w już III edycji konkursu.
Myślisz, że już znasz każdy zakątek gry i nic Cię nie zaskoczy?


Sprawdź to teraz biorąc udział w tym konkursie!

Zasady konkursu są proste:

  • Co pewien czas umieszczony zostaje mały fragment screenu z gry Grepolis. Może to być grafika zarówno z wersji przeglądarkowej, jak i mobilnej. Danego dnia może pojawić się kilka fragmentów, jeden fragment, ale może też nie być żadnego. Również czas publikacji nie jest znany i fragment może pojawić się o dowolnej godzinie.

  • W tej edycji mały fragment zostanie dodatkowo powiększony, tak więc tym razem dokładnie zwracajcie uwagę na piksele.

  • Waszym zadaniem jest odgadnąć skąd pochodzi dany fragment. Wsparcie w postaci załączonego przez Was obrazka mile widziane, ale nie jest konieczne, jeśli opis wystarczająco jasno przedstawia miejsce, z którego pochodzi dany fragment.

  • Jeśli nie padnie poprawna odpowiedź, to następnego dnia fragment screenu będzie powiększony. Sytuacja ta będzie się powtarzać aż do momentu odgadnięcia miejsca, z którego pochodzi screen. Jeżeli dany fragment znajduje się w więcej niż jednym miejscu, punkt otrzyma gracz, który jako pierwszy wskaże dowolne z tych miejsc jak również gracze, którzy wskażą inne miejsca niewymienione przez poprzedników jednak nie później niż przed rozpoczęciem następnego etapu.

  • Odpowiedzi należy udzielać tylko na forum w tym temacie. Liczy się kolejność wpisu postów, a posty edytowane lub usunięte nie będą brane pod uwagę. Każdy gracz ma możliwość udzielenia tylko jednej odpowiedzi pomiędzy poszczególnymi postami opiekunki konkursu. Oznacza to, że jeśli nikt nie zgadnie i opiekunka konkursu potwierdzi, że poprawna odpowiedź jeszcze nie padła, to wówczas gracz może zgadywać ponownie.

  • Konkurs rozpocznie się 20 maja i będzie trwał 2 tygodnie. 2 czerwca zostanie przedstawiony ostatni fragment do odgadnięcia, chyba że nadal będzie trwała poprzednia runda - w takim wypadku ona będzie ostatnią. Za każdy poprawnie odgadnięty fragment gracz, który zrobi to jako pierwszy, otrzyma 1 punkt. Komentowanie i podpowiadanie jest dozwolone, ale punkt za odgadnięcie otrzyma tylko ta osoba, która jako pierwsza jednoznacznie wskaże poprawne miejsce danego fragmentu.

  • Opiekunką konkursu jest Slietie. Pytania ogólne dotyczące konkursu proszę zadawać w tym temacie lub poprzez wiadomość prywatną na forum, jeśli dotyczą danego gracza. Decyzje dotyczące przyznania punktów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

  • Wygrywa osoba, która po zakończeniu konkursu będzie miała najwięcej punktów. W przypadku remisu konkurs będzie się toczył nadal aż do ustalenia jednoznacznego podziału 3 pierwszych miejsc. Za odgadnięcie każdego z dodatkowych obrazków można otrzymać 1 punkt.

  • Nagrodami w konkursie są:

    300 sztuk złota i 100 punktów reputacji za pierwsze miejsce,
    200 sztuk złota i 50 punktów reputacji za drugie miejsce,
    100 sztuk złota i 25 punktów reputacji za trzecie miejsce
    .

    W celu odebrania narody należy kontaktować się z opiekunką konkursu.

Podsumowując:

Co?
Miejsce w grze, skąd pochodzi przedstawiony fragment

Gdzie?
Tutaj na forum

Jak?
Opisując jak najdokładniej lub załączając własny obrazek

Kto?
Każdy spostrzegawczy gracz

Kiedy?
Od 20 maja... aż do 2 czerwca

Zapraszamy do zabawy! Zgaduj z nami już teraz!
 
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Ranking:

1. Aaray 24 punkty
2. Auditoree 11 punktów
3. -Achilles-- 5 punktów


Yiffy 4 punkty
iPlayFor121Balens 3 punkty
Ederun 2 punkty
Yoch 1 punkt
genniuswgw 1 punkt
Elrond11 1 punkt
wercioch 1 punkt






Konkurs zakończony - gratulujemy zwycięzcom!
 
Ostatnia edycja:
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

No to zaczynamy :p Gdzie to było?
1.png
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Pozwólcie, że odpowiem pierwszy :)
Ten screen to prawy dolny róg kompasu, który widzimy po lewej stronie. Pod ikonkami tych gości od premium. Przy tym kompasie jest pokazany godzina i data. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Według mnie jest to prawy dolny róg kółka w prawym górnym rogu, w którym pokazany jest aktualny bóg.
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

uwazam ze jest to kawałek okrągłego zegara symbolizującego czas serwerowy pokazany obok znajdującego sie pod ikonką zarządcy
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Pozwólcie, że odpowiem pierwszy :)
Ten screen to prawy dolny róg kompasu, który widzimy po lewej stronie. Pod ikonkami tych gości od premium. Przy tym kompasie jest pokazany godzina i data. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem :)
Tak to jest ten zegar zaraz przy czasie serwera.
 

DeletedUser19053

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

jest to okrąg zegara . który ukazuje nam czas serwera
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

kawałek złotego oręża boskiej mocy pokazywanej w świątyni, gdy klikniemy na portret boga
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Myślę, że jest to w świątyni, gdzie pokazany jest Hades, w tym małym okręgu złotym.

EDIT:
Załączam obrazek, dla jasności :)
92142720260179153549.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Pozwólcie, że odpowiem pierwszy :)
Ten screen to prawy dolny róg kompasu, który widzimy po lewej stronie. Pod ikonkami tych gości od premium. Przy tym kompasie jest pokazany godzina i data. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłem :)

dokładnie to jest ten zegar
 

DeletedUser17901

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Prawy dolny róg zegarka z lewego panela.
Bez nazwy-2.jpg
 

DeletedUser19055

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

myślę, że jest to górna część okienka na której jest pokazany hades, gdy chcemy rzucić na jakieś miasto czar.
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Bez tytułu.png

fragment zegara pod minimapką, a dokładniej pod ikonką handlarza i zarządcy :) (mam nadzieję że zdjęcie wgra się poprawnie :) )
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

haha :p Nie odświeżałem strony i nie zauważyłem wpisów xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Jest to tam na tabliczce z imieniem miasta jeżeli rzucimy 50% many przez 6h
 

DeletedUser

Guest
Odp: No gdzie to było? Sprawdź jak dobrze znasz Grepolis! - III edycja

Jest to kawałek boskiej umiejętności (Np. Zew Morza ) użytej na miasto ,pokazywany w lewym górnym rogu pod nazwą miasta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry