Nowe poziomy rozwoj jaskini + inne nowe możliwości

  • Rozpoczynający wątek Lysteria
  • Data rozpoczęcia

Czy pomysł się podoba?


  • W sumie głosujących
    13
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak wiadomo jaskinia, latarnia i wyrocznia są niezbyt docenianymi budynkami (większość mniej doswiadczonych graczy ma jaskinię ledwo na 5 poziomie a latarnia i wyrocznia przegrywa z łaźnią i posągiem/wieżą) dlatego wymyśliłem parę usprawnień które (mam nadzieje) to zmienią:
1. Jaskinię dałoby się rozbudować aż do 20 poziomu, kosztowałoby to więcej ludzi niż do tej pory (każdy poziom ponad 10 - 4 ludzi)
2. Nadchodzące ataki wrogów byłyby niewidoczne aż do 1 godziny przed atakiem (budując kolejne poziomy jaskini ponad 5 poziom zwiększałoby się ten czas o jakiśtam procent do powiedzmy 12 godzin na 19 poziomie a mając jaskinię rozbudowaną na maks widzielibyśmy ataki w momencie wyjścia z portu (czyli jak do tej pory) plus dostawalibyśmy informację o składzie idącej na nas armi (losowo od 10% do 50% informacji czyli np. idzie na nas po 100 jednostek z każdego z 6 typów wojska to dostawalibyśmy inforamcję że idzie na nas 100 szermierzy, 100 hopilitów i 100 rydwanów)
3. Budując latarnię również dostawalibyśmy informację o nadchodzących wojskach na 24 godziny przed atakiem, a budując wyrocznię dostawalibyśmy informację o wyjściu wojsk wroga na nas w momencie opuszczenia portu plus informację o składzie idącej na nas armii jak w jaskini poziom 20, więc gracze którzy chcieliby otrzymywać informację o nadchodzacych wojskach a nie chcieliby inwestować w jaskinię, mogliby zbudować latarnię albo wyrocznię
4. Gracza z jaskinią ponad 10 poziom trudniej byłoby przeszpiegować graczowi ze słabszą jaskinią, nawet jezeli ma on więcej przechowywanego srebra (przykład - mam jaskinię 20 poziom i 5000 srebra, koleś ma jaskinię 6 poziom i 5500 srebra, chce mnie przeszpiegować i mimo, że ma więcej srebra to jest tylko 50% szansy że mu się uda)
5. Mając latarnię można by użyć "sygnału alarmowego", działającego podobnie do straży obywatelskiej, tylko że przywołującego statki (o charakterystyce słabszych biremek), które przez 3 godziny bronią portu, a potem znikają, podczas użycia "sygnału alarmowego" port przyzywającego nie działa i nie produkuje statków.
6. Mając wyrocznię można by użyć za pewną stawkę w srebrze opcji "odganiania duchów" (zabierało by 50% już zgromadzonych punktów łaski danego bóstwa u wybranego przeciwnika i spowalniało rozwój tej łaski o 50% na 6 godzin, można wybrać tą opcję tylko raz na 12 godzin). Na wrogu który ma w danym mieście zbudowany posąg opcja ta nie zadziała!
7. Mając jaskinię na 20 poziomie można wybrać opcję "zatrucie wody w łaźni" - szpiedzy za pewną dolę w srebrze zatruwają wodę w łaźni w wybranym mieście (jeżeli wróg oczywiście łaźnie posiada) co zabija WSZYSTKIE wojska ponad bonus ilości mieszkańców dawany przez łaźnie (czyli łaźnie dają 300 dodatkowych ludzi, gościu wykorzystał wszystkich ludzi = traci 300 ostatnio zbudowanych jednostek, gościu ma 160 ludzi wolnych = traci 140 ostatnio zbudowanych jednostek, gociu ma 400 ludzi wolnych = nie straci nic). Żeby zatrucie się udało wróg musi oczywiście mieć budynek specjalny łaźnie i mieć mniej srebra niż zaoferujesz swoim szpiegom
Zapraszam do dyskusji i wyrażania swoich opinii
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wg.mnie - pomysł z jaskinią odpada... tak samo jeśli chodzi o tę niewidoczność wojsk (bezsens...) jak i z tą szansą na przeszpiegowanie (chcesz prywatności w mieście to wpłacaj srebro...) oraz z tym zatruwaniem (chociaż temu zatruwaniu dawałbym większe szanse).

Podoba mi się ten pomysł z wzywaniem "straży morskiej" ale od czego zależałaby ilość tych stateczków?

Odpada z tymi grami w chowanego (raz widać a raz nie), bezsensu...

Te "odganianie duchów" to też nawet niezły pomysł ale żeby nie spowalniał produkcji (może lepiej by blokował możliwość czarowania na 3h?)
 

DeletedUser

Guest
1. na nie - po co?
2. i 3. na nie. niszczy to szanse na obronę. poza tym informacja procentowa może być myląca, więc to tylko utrudnienie a nie bonus
4. na nie. nie moja wina że ktoś nie zdążył rozbudować jaskini. wyobraź sobie co by było gdyby wprowadzić takie coś przy rzucaniu czarów lub wysyłaniu ataku - mniejsze budynki więc mniejsza siła? bezsens

5. z takimi 'morskimi oddziałami obywatelskimi' mogłoby przejść. nie mam nic przeciwko, ale zagłosowałbym w tej opcji obojętne.

6. na nie.

7. na nie. jest czar hadesa już:)
 

DeletedUser7672

Guest
mnie pasuje tylko ta straż morska inne odpadają opcje.
 

DeletedUser

Guest
1. nie
2. nie
3. nie
4. nie
5. nie
6. nie
7. nie

pomysł bez sensu
stanowcze NIE
a jeśli już to TYLKO NA NOWYCH ŚWIATACH
 

DeletedUser7039

Guest
Moim zdaniem sensowne jest tylko wprowadzenie pkt 5,zwiększyłoby to zainteresowanie latarnią...
 

DeletedUser

Guest
5 - straż obywatelska broniąca portu na kajakach ;) jest to jakiś zalążek pomysłu, można by o nim podyskutować ale osobno, bo:

reszta albo nie ma sensu albo jest bez sensu
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

Zbyt bardzo ingeruje w strukturę Gry.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry