Nowy Bóg

  • Rozpoczynający wątek sowiisz
  • Data rozpoczęcia

Chcesz nowego Boga?

  • Tak

    Głosy: 37 56,9%
  • Nie

    Głosy: 22 33,8%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 6 9,2%

  • W sumie głosujących
    65
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Wprowadzenie:
Siema, grają w GP ostatnio przyszedł mi pomysł do głowy, a dokładnie pomysł o stworzeniu nowego boga Aresa, czyli boga wojny. Na czym miało to by polegać przedstawię za chwilę.

Przedstawienie Boga​
Ares​
ares0800.jpg

Ares jest Bogiem wojny
Ares żyję w zgodzie prawię ze wszystkimi Bogami. Na jego widok raduję się nawet Hades ponieważ dzięki niemu wszyscy ludzie walczą i giną. Odpowiedzialny jest on bowiem za wojny, za to która ze stron wygra, a która przegra.​

Magie:​

Szpieg​
Zwiększa powodzenie akcji szpiegowskiej o 5%
250łask


Przyspieszenie:​
Przyspiesz twoje jednostki magiczne o 10% prędkości danej jednostki.​
400łask

Przebicie:​
Zwiększa szanse przebicia się twoich wojsk o 10%
350łask

Szczęśliwy powrót:
Podnosi szczęście wojsk od 1-5%
420łask


Mityczne jednostki:


Tyfon
tyfon.jpg
Tyfon był pół człowiekiem, pół zwierzęciem, wzrostem i siłą przerastał wszystkich. Gdy stąpał po ziemi wszystko drżało, a ludzie uciekali w popłochu. Był on zbyt wolny aby uciec więc musiał walczyć, śmierć Tyfonowi zwiastowała Kawaleria oraz inne jednostki magiczne.

Atak:
Broń obuchowa: 1624
Szybkość
9

Łup
1010


Obrona:
Obrona bronią obuchową:400
Obrona bronią tnącą:652
Obrona bronią dystansową:1243

Koszty
64973654523285953315.png


Ptaki stymfalijskie
HeraklesPtakiStymfalijskie-lid.jpg
"w mitologii greckiej ptaki o dziobach i skrzydłach z żelaza, niebo robi się ciemne znikąd słychać głośne kraczenie niby wrony ale dużo z metalowymi dziobami i skrzydłami. Pokonać je mogą praktycznie wszystkie jednostki ofensywne, dzięki swojej wytrzymałości stosowane były na obronę. "

Atak:
Broń dystansowa: 900
Szybkość
11

Łup
410


Obrona:
Obrona bronią obuchową: 900
Obrona bronią tnącą:1100
Obrona bronią dystansową:503

Koszty
78312565275590557703.png



Proszę o bardzo dużo wyrozumiałość to mój pierwszy taki temat i pierwszy post na forum. ;) Wydaje mi się że to bardzo dobra propozycja. Koszty stworzenia tych stworów można ustalić. ;)

@Edit2 14.11.2011 Dodane podobizny jednostek mitycznych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

1. po raz kolejny polecam "Mitologię" Jana Parandowskiego. nigdzie nie znajdziesz w niej wzmianki o jakimkolwiek Marsie:)

2. osłupienie - wałkowane nie raz, że zmiana czarami prędkości wojsk nie wchodzi w grę gdyż będzie to doskonała obrona przeciwko kolonom.

3. wojska mityczne mogą stacjonować tylko w miastach gdzie czczony jest dany bóg (lub żaden), więc efektem czaru mogą być jednostki danego boga

4. przyczepiłbym się do ceny szczęścia... i jego wielkości (10% to za dużo)

5. gryf pojawia się w wielu mitologiach... wolałbym coś bardziej typowo greckiego:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Kolejną propozycja nowego boga. Już na wejściu muszę się czepić jego nazwy. W mitologii Greckiej bogiem wojny był Ares - Mars to rzymski odpowiednik.
Trzeci i czwarty czar sensowny, pierwszy i drugi do zmiany.
Gryf mi nie pasuje, natomiast Ptaków Stymfalijskich nie mogą zabijać wyłącznie łucznicy.
Proporcje łask i wartości ataku/obrony do zbalansowania.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Oczywiście z waszymi wskazówkami mogę poprawić wszystko. ;)

@Edit
Poprawione. ;)


@Edit2
Jeżeli dostanę tablet w tym tygodniu zrobię wam już miniaturki ich w kółeczkach. ;p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

ja bym szpiega zmienił, na np zwiększa wartosc szpiega o 5% czyli wysłany za 1000 działa jak wysłany za 1050. lub zrobił coś takiego jak, plądrowanie- ares plądruje twoje jaskinie zabierając z nich 5% srebra. wartosci mozna zmienic. chodzi mi o sens.
pozdro
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Mi się wydaje że są dobre magię teraz ;D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

4 czar bezsensu .
Po za tym jest już 5 bogów mało ???
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

po tych "lekkich" zmianach jestem na TAK, tylko niestety wcześniej zagłosowałem na nie ;/ Trza było nowy temat zrobić jak takie poprawki juz Zrobiłeś ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

To bd kolejny ;p Jeżeli masz więcej niż 5 miast a chcesz mieć różnorodność to się nie da.

Jeżeli zagłosowałeś na nie, to trudno może jak coś to dodamy go na tak i odejmiemy od nie;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Nie za dużo tych bogów będzie?
Zeus - Pan olimpu i nieba
Hera -Opiekunka małżeństw i rodziny
Atena-Pani mądrości i opiekunka miast
Posejdon-Pan wszelkich wód
Hades - Pan śmieci i podziemi
Ares -Pan wojny
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

chyba lepiej dodać 1 boga, bo wkońcu czy to przeszkadza?, ktos nie chce to na niego nie patrzy, a jak nie kolejny bóg to nam wstawią jakies durne zmiany, aktualizacje itp.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowy Bóg

Bez aktualizacji ciągle siedział byś w starej wersji gry:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

fajny pomysł na nowego boga ci obecni już się trochę znudzili
 

DeletedUser12118

Guest
Odp: Nowy Bóg

Według mnie opis boga jest do zmiany(jak ludzie mogą się radować dzięki bogu przez którego toczą się wojny a ich znajomi giną):confused: Zgadzam się z tym że pierwszy czar jest bezsensowny i wszystkie czary ciągną za dużo łask. Mam propozycje zamiany pierwszego czaru,nazwa: Dodatkowe siły Daje on miastu od 5 do 10 kawalerzystów, zależy to od poziomu świątyni,zabierze to 85 łask. Wydaje mi się że poprawka jest dobra gdzyż to bóg wojny.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Według mnie opis boga jest do zmiany(jak ludzie mogą się radować dzięki bogu przez którego toczą się wojny a ich znajomi giną):confused: Zgadzam się z tym że pierwszy czar jest bezsensowny i wszystkie czary ciągną za dużo łask. Mam propozycje zamiany pierwszego czaru,nazwa: Dodatkowe siły Daje on miastu od 5 do 10 kawalerzystów, zależy to od poziomu świątyni,zabierze to 85 łask. Wydaje mi się że poprawka jest dobra gdzyż to bóg wojny.
I wtedy wszyscy bd walić Kawalerzystami. Musisz pomyśleć nad tym, że on jako jedyny powinien zabierać jak najwięcej łask, gdyż ma rzeczy które ułatwiają walkę. A to czy ktoś się bd cieszył to już jego sprawa, jeżeli uczysz się historii bądź uczyłeś to wiesz o tym że kiedyś czczono Bogów którzy mogą pomóc w walce.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowy Bóg

Napisz, na który lv świątyni są jednostki:)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: Nowy Bóg

Nowy bóg-Tak, ten tu zaproponowany w tej formie-Nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy Bóg

Ciężko powiedzieć. Było czterech,.. potem pięciu... 6 w świecie bohaterów...

Z drugiej strony, wybór każdej kolejnej opcji to poświecenie innej opcji, więc równowaga jakby działa sama.

W zasadzie na tak. Propozycja opracowana z pasją :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry