Oblężenie - jak pomóc?

  • Rozpoczynający wątek Kedor
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam. Mam parę pytań w kwestii oblężenia. (szukałem na forum w dziale pytań, oraz czytałem co nie co na grepolis wiki).

Tak więc, zakładamy, że gracz A oblega gracza B.
1) Aby pomóc graczowi B (obleganemu), powinienem wysłać atak na jego wioskę, czy może wsparcie? (Rozsądek podpowiada wsparcie, ale wolę się upewnić)
2) W jaki sposób można pomóc graczowi A? Da się dosłać wojska, aby pomogły w obleganiu? Jak tak, to w jaki sposób?
3) Oblegający ma tylko 5 statków ogniowych, i statek kolonizacyjny. Na wiki można wyczytać, że wystarczy wyczyścić albo jednostki lądowe, albo morskie, żeby oblężenie zostało przerwane. Tylko w tym wypadku, jak będę pomagał graczowi B to liczy się ATK czy DEF statków ogniowych oblegającego?
 

DeletedUser

Guest
1. Atak trzeba wysłać, bo inaczej pomoże się oblegającemu (temu co atakuje)
2. Trzeba wysłać wsparcie.
3. Według mnie deff, bo to one będą bronić się w mieście co jest oblegane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To jescze pytanie, na kogo korzyść działa w tym wypadku bonus nocny?
 

DeletedUser

Guest
Działa na korzyść okupanta, tak samo murki również w wypadku okupacji pomagają okupantowi.
 

DeletedUser

Guest
ciekawe nie powiem logika by mi podpowiadała co innego
 

DeletedUser

Guest
A ja się podepnę pod temat z dodatkowym pytaniem :)
Zakładając, ze w trakcie ataku okupacyjnego cześć naszych jednostek jest poza miastem i wracają już po przejęciu miasta przez okupanta, czy podejmują walkę po powrocie ? A jeśli tak to czy walczą w obronie czy w ataku ?
Logicznym wydaje się, wobec powyższych wypowiedzi, że będzie to atak, ale z drugiej strony jest to jednocześnie cześć załogi atakowanego miasta, wiec mam wątpliwości :]
 

DeletedUser

Guest
Jeśli wrócą już po przejęciu miasta przez okupanta to należą do nowego właściciela. Jeśli wrócą jeszcze w trakcie okupacji to walczą z wojskami okupanta, chyba w ataku.
 

DeletedUser

Guest
Właśnie chodzi mi bardziej o to w trakcie okupacji.
Jeśli walczą wtedy w ataku, to w takim przypadku lepiej chyba tuż przed próbą przejęcia miasta wysłać je poza wioskę. Lepszy będzie z nich pożytek w przypadku przejęcia miasta :]
 

DeletedUser17

Guest
Tak, dobrze piszesz Arik, jeżeli wojska miałyby wrócić po przejęciu, to nie wracają wcale
 

DeletedUser

Guest
nie wiem czy dobrze zrozumialem, wojska znikaja dopiero po calkowitym przejeciu polis?
tzn mozna jednostki ofensywne wyslac poza miasto a po rozpoczeciu podboju przez agresora, zawrocic je by walczyly z okupantem jako atakujace?
czy po rozpoczeciu podboju przez okupanta one odrazu znikaja?
 

DeletedUser

Guest
znikają po zakończeniu okupu. tak można je wysłać tak by wróciły zaraz po rozpoczęciu okupu. będą wówczas walczyć ze złym okupantem:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry