[Ulepszenie] Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser16379
  • Data rozpoczęcia

Czy zgadasz się na ulepszenie OCHRONY MIASTA

  • tak

    Głosy: 43 81,1%
  • nie

    Głosy: 9 17,0%
  • obojętne

    Głosy: 1 1,9%

  • W sumie głosujących
    53

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Ja bym nie szedł w tę stronę...a raczej skupił się na tej propozycji. Osobiście wolałbym, aby była możliwość aktywacji/dezaktywacji badania podczas wysyłania ataku, niż podana tutaj propozycja...albo zastanowił się nad jakimiś ograniczeniami procentowymi o których pisał pro-berg.

Rozszerzanie ochrony miasta jak dla mnie nie jest rozwiązaniem. Ktoś jej nie zarzuci, to i tak miasto zjedziecie, czy tego chcecie, czy nie. Osobiście wysyłam po 30-40 katapult na atak i wiem, że zjechałbym sporo budynków w jednej serii ataków. Jednak jak puszczam ataki na więcej miast, to skąd obrońca ma wziąć łaski na wszystkie miasta...nie mówiąc o akcji całego sojuszu, gdzie wbija się tyle buntów, ile wlezie.
 

DeletedUser20245

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Jestem jak najbardziej na tak.Grad katapult kompletnie psuje grę.Tak jak ktoś wyżej napisał to gra strategiczna,a nie gra w demolowanie miast.W czym niby to ulepsza grę????
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Propozycja została zaakceptowana :)
 

DeletedUser16379

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Witam,
powiem szczerze, że jestem ogromnie zaskoczony.

dalej, wiele wypowiedzi kompletnie nie na temat ale to już nie moja sprawa,

ps. łatwiej coś ulepszyć niż wprowadzić kompletnie coś nowego,
dlatego moja propozycja była jako ULEPSZENIE

mam nadzieję, że jak zostanie to wprowadzone to zrównoważy atak i obronę przed gradem.

Pozdrawiam wszystkich graczy, miłego dnia :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Głos na Tak.

Do tej pory w tej grze było tak, że zaklęcia pozytywne i negatywne się równoważyły. Można było kruszyć mury i błyskać ale można było miast też chronić. Można na atak rzucić heroiczną siłę ale można też smutek czy sztorm. Zdejmowanie czarów jest nawet okej bo atakujący miał tu dużą przewagę (choć zwiększyłbym koszt tego).
Natomiast ten Grad jest niedopracowany. Nie ma możliwości wyboru czy chcemy go użyć czy jedynie zniszczyć mur. Nie ma też przed tym obrony.
Dlatego j.w

eee tam zaraz nie ma obrony....
jak sie ma czas i mityki do dyspozycji w danum czasie to obrona jest zawsze.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

eee tam zaraz nie ma obrony....
jak sie ma czas i mityki do dyspozycji w danum czasie to obrona jest zawsze.

no nie w sensie dosłownym z tym brakiem obrony bo jest ich wiele ale posrednich

mozna na przyklad odszukac agresora katapulciarza w realu i skrecic mu kark :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

To jest już pójście w lepszą stronę...aktualnie te katapulty ściągną poziom budynku w dół niezależnie od tego, co się puści w ataku i co jest w obronie. Jak powyżej jestem zdania, że ten element można by dopracować i przy mocno obstawionym mieście ograniczać zniszczenia powodowane przez grad kamieni. Dzisiaj widziałem atak złożony z prawie 100 katapult plus 100 hoplitów i 700 procków. Atak jednak poszedł na bunkier z 1300 transów...no i murek spadł ledwie o poziom. Podobnie powinno być z tym badaniem...im bardziej miasto obstawione, tym skuteczność ataku powinna być mniejsza, a nie taka sama.

PS: Choć jak dla mnie możliwość włączania/wyłączania go przy ataku też byłaby ciekawym rozwiązaniem...na pewno lepszym od proponowanego.

jaki jest plus dla obrońcy w tym co proponujesz,dyskusja jest o tym ze na to nie ma obrony
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

no nie w sensie dosłownym z tym brakiem obrony bo jest ich wiele ale posrednich

mozna na przyklad odszukac agresora katapulciarza w realu i skrecic mu kark :D

to chyba jednak troche drastyczny sposob;p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

jaki jest plus dla obrońcy w tym co proponujesz,dyskusja jest o tym ze na to nie ma obrony
W pierwszym omawianym przeze mnie przypadku wpływ tego badania zostałby mocno ograniczony...jakby był duży bunkier, to katapulty nie zdejmowałyby żadnego poziomu budynków, tak jak katapulty w ataku na bunkier nie zdejmują czasami ani jednego poziomu muru. Natomiast w drugim przypadku agresor mógłby sobie wybierać, czy chce zniszczyć atakowane przez siebie miasto, czy też woli zostawić je w stanie nienaruszonym...może jedynie ze zjechanym murem do poziomu trawnika.

Osobiście uważam, że powinniśmy tutaj pójść w kierunku ograniczenia "mocy" tego badania, a nie dać obrońcom kolejny bonus...ale to takie tylko moje zdanie:) Nawet byłbym za wyrzuceniem tego badania i zastąpieniem go jakimś innym, czy coś w tym rodzaju...natomiast rozszerzanie działania czaru "ochrona miasta" jak dla mnie nie jest dobrym rozwiązaniem.

PS: Rozumiem, że jak rozszerzamy działalność czaru, to od razu wzrasta ilość łask potrzebnych do jego rzucenia?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

W pierwszym omawianym przeze mnie przypadku wpływ tego badania zostałby mocno ograniczony...jakby był duży bunkier, to katapulty nie zdejmowałyby żadnego poziomu budynków, tak jak katapulty w ataku na bunkier nie zdejmują czasami ani jednego poziomu muru. Natomiast w drugim przypadku agresor mógłby sobie wybierać, czy chce zniszczyć atakowane przez siebie miasto, czy też woli zostawić je w stanie nienaruszonym...może jedynie ze zjechanym murem do poziomu trawnika.

Osobiście uważam, że powinniśmy tutaj pójść w kierunku ograniczenia "mocy" tego badania, a nie dać obrońcom kolejny bonus...ale to takie tylko moje zdanie:) Nawet byłbym za wyrzuceniem tego badania i zastąpieniem go jakimś innym, czy coś w tym rodzaju...natomiast rozszerzanie działania czaru "ochrona miasta" jak dla mnie nie jest dobrym rozwiązaniem.

PS: Rozumiem, że jak rozszerzamy działalność czaru, to od razu wzrasta ilość łask potrzebnych do jego rzucenia?


Jakie to zrównoważenie rozgrywki wg. Ciebie? Przed każdą jednostką off można se bronić inną jednostką deff a tu jedno badanie przeciwko 5-6 zagrodom deffa? Chyba coś nie halo Porównaj ilość jednostek i koszty ataku do jednostek i kosztów obrony
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

eee tam zaraz nie ma obrony....
jak sie ma czas i mityki do dyspozycji w danum czasie to obrona jest zawsze.

No ciekawe jak się obroniłbyś przed atakai naszego sojuszu na jedno czerwone miasto na wyspie...
ślemy po 10-11 katapul, gniew zbija od 1 do 3 sztuk co nie przeszkadza z reguły w demolce, szkoda łask po prostu nawet... A ataków idzie ze wszystkich miast około 40-50 dziennie...

co do meritum - propozycja ciekawa nie mniej jednak wolałbym aby badanie grad kamieni zostało zastąpione czymś ciekawym, np możliwością łączenia swoich wojsk z wyspy we wspólnym ataku na wrogie miasto...
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Oczywiście na tak. To nie jest symulator demolki tylko strategiczna gra.

Masz rację. To nie symulator demolki. To gra strategiczna osadzona w starożytnej Grecji. Jak ktoś chce demolować, rozwalać i niszczyć to niech gra w Demolition City.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Wszystko dobre byle się tego błędu pozbyć/zminimalizować jego skutki.
Nie będę wymieniał wszystkich minusów egzystencji tego badania ,bo zrobili to przedmówcy.
Głos oczywiście na tak.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Bardzo dobry pomysł. Dotychczas nie było sposobu na zapobiegnięcie niszczenia budynków przez katapulty, a ulepszenie tego czaru to na prawdę korzystny pomysł. Głos na tak.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

To jaki jest ten sposób, skoro nikt poza Tobą go nie zna?
 
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

To jaki jest ten sposób, skoro nikt poza Tobą go nie zna?

Odkryliśmy w sojuszu obronę przed gradem i nie widzę powodów by się tym dzielić na forum ogólnym
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif
 

DeletedUser24204

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

smiley_emoticons_confusednew.gif

jakby cokolwiek przed nim broniło , dobre sobie :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ochrona miasta-ochroni przed gradem katapult

Odkryliśmy w sojuszu obronę przed gradem i nie widzę powodów by się tym dzielić na forum ogólnym
smiley_emoticons_ins-auge-stechen.gif

Tiaaa...wiem, ale nie powiem. Tak jest najlepiej coś powiedzieć i podenerwować innych.
 
Do góry