Odwołanie jednostek

  • Rozpoczynający wątek volveryin7
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz by wprowadzić tę o to propozycję ?? :)


  • W sumie głosujących
    76
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Coś cicho w propozycjach...nie dziwię się że aktualizacje nad grepolis trwają 2x dłużej niż nad TW :(
Ale cóż :D
Witam szanownych forumowiczów!

Moja propozycja mówi o odwołaniu jednostek ze służby.
Po co? Wiele ludzi musi wysyłać część swoich wojsk po to by się ich pozbyć, Dlaczego? Dlatego że potrzebują wolnych ludzi do...choćby rekrutacji innych jednostek albo rozbudowy budynków :)
np.zrobiliśmy miasto def ale okazuje się że nasza okolica to jednak pustkowie...jesteśmy bezpieczni, ale oni też bo nie mamy czym atakować! Po co mamy wysyłać naszych biednych szermierzy i łuczników na śmierć oraz dawać satysfakcje i pkt.kultury jakiemuś, nie wiadomo komu?

Aby pokazać wam moją wizję zrobiłem tę o to grafikę :D
beztytuukpg.png


-Zwrot surowców to około 10% aktualnych kosztów rekrutacji danej jednostki (Wraz z odpowiednimi badaniami :))
-Nie ma zwrotu łask za jednostki mityczne (a właściwie nie wiem czy odwoływanie mitycznych to dobry pomysł :D)
-Statki...chyba raczej głupio by było odwołać statki, choć...zobaczymy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tak, masz rację. Byłby to bardzo dobry pomysł. Taka "emeryturka" właśnie by mi się przydała bo mi mieszkańców brakuje. :(
Jestem na "TAK" ponieważ byłoby to niewątpliwie korzystne rozwiązanie dla niektórych graczy.
 

DeletedUser

Guest
tak, ale z drobnymi poprawkami, według mnie nie powinniśmy odzyskiwać surków. to jest na tyle duże udogodnienie, że ten bonus jest już niepotrzebny. ale ogólnie jest ok, nie będę wciskał tak, ale z poprawkami, żeby ci ankiety nie psuć;P takie same 'tak' dobrze działają na człowieka
 

DeletedUser

Guest
Ten zwrot i tak jest bardzo miały, to po pierwsze :)
Po drugie, bez takiego zysku równie dobrze możemy wysłać na śmierć w ataku zbędnego woja :)
 

DeletedUser

Guest
Z 10% procentowy zwrot surki...
Pomysł nie zły chodz ja chyba tylko w skrajnych przypadkach bym go wykorzystywał ale ogólnie na tak..
 

DeletedUser1090

Guest
faktycznie "pomysł bardzo pomysłowy" xD

mi sie podoba - niejednokrotnie sam sobie muszę rozbijać wojska/flotę w jakiejś opuszczonej wiosce.

jak najbardziej pomysł na Tak
 

DeletedUser

Guest
Jestem na TAK ;] Pomysł ciekawy,cały czas muszę rozbijać swoje jednostki,tutaj nie będę musiał się z tym męczyć i dawać satysfakcję innemu graczowi..
 

DeletedUser

Guest
100 % tak. Zwrot surowców akurat, zawsze lepsze niż nic.Popieram i zdecydowanie TAK.
obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
teraz z niecierpliwością czekamy dnia sądu: kiedy Kurczak napisze swoją opinię?
 

DeletedUser5627

Guest
Również jestem ZA.

taka opcja pozwoli Nam pozbywać się naszych żołnierzy w humanitarny sposób :)
 

DeletedUser

Guest
teraz z niecierpliwością czekamy dnia sądu: kiedy Kurczak napisze swoją opinię?
aż taki przewidywalny jestem?:D

1. na pewno 10% to zły pomysł - proponowałbym 0% (zero) jeśli by przeszło
2. podobna propozycja CHYBA już była
3. pewnie nie zaskoczę części swoich fanów mówiąc że jestem przeciw:D
4. dlaczego na nie? argumentacja:
Po co mamy wysyłać naszych biednych szermierzy i łuczników na śmierć oraz dawać satysfakcje i pkt.kultury jakiemuś, nie wiadomo komu?
mnie nie zadowala:) jeśli chcesz się pozbyć takich jednostek to proponuję: jeśli okupujesz jakies miasto i masz w nim biremy/triremy to możesz na nie posłać atak zawierający same lądowe i transportowce - utoną na biremach.
możesz też posłać biremy do opuszczonego miasta i wysłać atak transportowców z wojskiem (dostaniemy kulturkę za własne wojska). możesz też nabić pkt kultury sojusznikowi - on biremami zatopi twoje transporty. robiłam tak jak oddawałem miasta na niemieckiej alfie - ludziom brakło pkt kultury to zarabiali na moich wojskach (same transportowce i lądowe - po 7 pochodów za jeden taki atak mogli nawet zrobić)
5. mimo że jestem na nie, to pomysł oceniam jako ładnie opracowany:)

taka opcja pozwoli Nam pozbywać się naszych żołnierzy w humanitarny sposób :)
ta... skazując ich na bezrobocie:)
 

DeletedUser

Guest
Kurczak jak mogę się czepnąć to powiem że Twoja wypowiedz dlaczego nie... nie przedstawia żadnego konkretnego argumentu tylko mówi w jaki sposób się można pozbyć jednostek.
 

DeletedUser

Guest
No dokładnie. Ale kurczak zawsze jest na "Nie" albo "Obojętnie" :D
Tego nie da się wyjaśnić to taka cecha wrodzona.:D:D:D Mi tak jak pisałem wcześniej by się to niewątpliwie przydało bo to taka fajna bardzo pomocna propozycja.
 

DeletedUser

Guest
Kurczak zawsze jest na NIE lub na OBOJĘTNIE jeżeli to nie jego pomysł :D
Teoretycznie żadnego argumentu...Specjalnie dałem zwrot 10% surowców z produkcji bo przecież tak można zrobić, jednak nie dostajemy nic prócz wolnego miejsca oraz zmarnowanego czasu i transportów wysyłając je na pewną śmierć... Może sam byś dał jakąś propozycje kurczak?
 

DeletedUser

Guest
Te 10% to chyba nie chcący ja podrzuciłem ale to było ni z gruchy ni z pietruchy:p
 

DeletedUser

Guest
Kurczak jak mogę się czepnąć to powiem że Twoja wypowiedz dlaczego nie... nie przedstawia żadnego konkretnego argumentu tylko mówi w jaki sposób się można pozbyć jednostek.
mi chodziło raczej o to że są ładne sposoby na pozbycie się jednostek (czego nie zauważył autor pomysłu) dające nam lub sojusznikom pkt walki lub nie dające ich nikomu.

skoro chcesz poważniejszych argumentów: w razie włamania, itp. łatwo można pozbawić gracza wojska. obecnie włamywacz musiałby wysłać wojsko na atak (można by wówczas zapobiec stratom).

co do tego że jestem zawsze przeciw lub obojętny - nie zgodzę się:) np byłem za ulepszeniami dla premium związanymi z podglądami jaskini. nie chce mi sie szukać kolejnych ankiet za, ale było ich sporo więc proszę nie oczerniać:p

na forum widnieją moje 2 propozycje (stare ale widnieją - jedna przeszła). przy okazji w wielu tematach widnieją moje poprawki do pomysłu które spodobały się autorom pomysłów i wielu forumowiczom.
 

Robin65

Zespół Grepolis
No dokładnie. Ale kurczak zawsze jest na "Nie" albo "Obojętnie" :D
Tego nie da się wyjaśnić to taka cecha wrodzona.:D:D:D Mi tak jak pisałem wcześniej by się to niewątpliwie przydało bo to taka fajna bardzo pomocna propozycja.

Jeśli tak bardzo się boicie brzytwy kurczaka to tworząc nowe propozycje zawszy myślcie do czego by się mógł przyczepić i poprawcie to i tak aż do skutku, a wtedy Kurczak Dozymetryczny zapieje z zachwytu. Co do propozycji jest mi ona obojętna kultura i związane z nią punkty walki są w tej grze bezcenne i nawet zwrot 10 % surowców nie dostarczy ich tylu (nie liczyłem) by uzyskać adekwatną ilość punktów kultury więc wolę je rozbić sam lub przy pomocy sojuszników.
 

DeletedUser

Guest
W razie włamania to i tak konto przepadło w większości przypadków.
Znam tylko jedną sytuacje odzyskania konta i tak nie do końca wiarygodną.
Argument nie przemawia za mną....
 

DeletedUser

Guest
Obojętne dla mnie. Nigdy nie miałem problemu z pozbyciem się niechcianych jednostek.
 

DeletedUser

Guest
mi chodziło raczej o to że są ładne sposoby na pozbycie się jednostek (czego nie zauważył autor pomysłu) dające nam lub sojusznikom pkt walki lub nie dające ich nikomu.

skoro chcesz poważniejszych argumentów: w razie włamania, itp. łatwo można pozbawić gracza wojska. obecnie włamywacz musiałby wysłać wojsko na atak (można by wówczas zapobiec stratom).

To nadal nie jest argument.
Nigdy nie widziałem włamania na konto w którym by ktoś nie stracił tego konta... Wymyśla się hasła typu "123" to się ma niestety...

Co do sposobów na pozbycie się jednostek - nie myśl że nie wiedziałem o innych sposobach dające, nam pkt.walki, zauważyłem (do twojej wiadomości) i je uwzględniłem. Przeprowadziłem małą ankiete w sojuszu na jakieś sposoby pozbycia się jednostek i zazwyczaj było - atak na kogoś innego lub zmówić się z kolegą :) Jednak jeżeli chcemy na tentychmiast mieć ludzi wolnych to co? Będziemy szukać silniejszych ludzi i posyłać atak i czekać 3h (zakładając że cel jest trochę dalej :)) Pisać do innych ludzi z sojuszu prosząc o pomoc kiedy są w szkole/pracy czy gdzie indziej? Wprowadzając to, będzie można zawsze i wszędzie zwolnić trochę swoich jednostek w celu zrobienia miejsca np. nowemu wojsku :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry