Odział Obywatelski - Punkty Walki

  • Rozpoczynający wątek Huntik007
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz aby wprowadzić ten pomysł?

  • Tak

    Głosy: 5 25,0%
  • Nie (Dlaczego?)

    Głosy: 13 65,0%
  • Obojętnie

    Głosy: 2 10,0%

  • W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Z pewnością nie jednego z graczy denerwują punkty walki za Odział Obywatelski. Niestety żadnych punktów za pokonanie tej jednostki nie ma. Gdy ktoś w celu nabicia punktów walki wyśle Atak a obrońca powoła łaśnie ten odział a inne wojska wycofaz miasta to tylko strata jednostek bez żadnego zysku. Wiadomo że na Odział Obywatelski nie trzeba wydawać surowców i wolnych mieszkańców . Mój pomysł jest taki aby wprowadzić możliwość zdobycia 1 punkta walki za pokonanie np. 10 obywateli odziału. Wiadomo że Administracja nie zgodzi się na wprowadzenie możliwości 1pkt walki - 1 obywatel odziału bo gdyby Administracja to by zrobiła na samym początku. A więc jeszcze raz powtórze że mój pomysł polega na wprowadzeniu możliwości zdobycia jednogo punkta walki za np. 10 pokonanych wojowników z odziału obywatelskiego.
 

DeletedUser7343

Guest
Jestem przeciw.Bardzo prosty powód,nie raz byłem w sytuacji gdzie właśnie podstawiałem sam oddział i tylko ja dostawałem punkty,jednak trzeba być obecnym żeby takową straż postawić ,więc aktywność=punkty.Jeżeli agresor wysyła "zaczepkę" to niech się nie dziwi jak obrońca mu zostawi taką niespodziankę,a jak wysyła kolona to chyba jedną straż przecierpi.

Moim zdaniem wysyłając atak ryzykujemy,a jak ktoś puszcza samotny atak na dobrego gracza idący parę godzin to dostaje tą straż.Co za tym idzie ci którzy robią taki solowe akcje chcą nagrodę pocieszenia-jak dla mnie zbędne(tak,też również byłem po drugiej stronie widelca i ktoś mi tak podstawiał ,ale to powinno zostać takie jakie jest)

To było moje zdanie dlaczego nie,a teraz powiem czemu to nie zostanie wprowadzone:

Straż powołujemy powiedzmy za darmo,więc sojusznicy mogli by produkować powiedzmy cyklopy i wysyłać na miasto kolegi który by stawiał straż.Agresor wyłącznie zyskuje a obrońca pomaga koledze.
 

DeletedUser

Guest
Na nie.
Dropsy omówił już chyba wszystkie argumenty.

PS. Pisze się punktu a nie "punkta".
 

DeletedUser7672

Guest
A po co punkty walki za milicję? Jeśli wiesz czym w nią uderzyć to wielkich strat nie poniesiesz, poza tym to nie jest regularne wojsko i karę jaką ponosi obrońca używając ich jest mniejsze wydobycie surowców a także odstęp czasowy który powoduje że nie można ich powoływać co chwilę.
 

DeletedUser

Guest
1 za każde 10 obywateli razem da to 25-37 pkt walki za cały, maksymalny, możliwy oddział.

należy pamiętać jedną rzecz:

powołanie oddziału kosztuje średnio 525 każdego surowca (gdy mamy maksymalnie rozbudowane kopalnie). za taką cenę można kupić:
- prawie 9 szermierzy (9pkt)
- nieco ponad 8 łuczników (8pkt)
- 7 hoplitów (7pkt)
- trochę ponad 2 kawalerzystów (6pkt)
- trochę ponad 2 rydwany (8pkt)
- trochę mniej niż pół katapulty (5/12 z 15 miejsc = 6pkt walki łącznie)

oczywiście przy niższych poziomach te wartości spadają... przy 20 poziomie będzie to 43%, czyli można za to kupić:
- prawie 4 szermierzy (4pkt)
- prawie 3,5 łuczników (3pkt)
- 3 hoplitów (3pkt)
- prawie 1 kawalerzystę (3pkt)
- prawie 1 rydwan (4pkt)
- trochę mniej niż półtorej katapulty (3pkt)

przy maksymalnie rozbudowanych kopalniach liczba punktów walki nie przekracza 9.

9 a 25(37) to duża różnica, a 4 lub 25(37) to już lepiej nie porównywać a o niższych poziomach lepiej nie wspominać.

@DJKicia 1pkt za pokonanie oddziałów? Nie ma sensu. Jeden pokona 50 obywateli a drugi 300 i dostanie tyle samo (bo wielkość całego oddziału zależy od badania i poziomu gospodarstwa)? za pokonanie 250 można by dawać 1pkt.
 

DeletedUser77

Guest
Propozycja już była >klik<
Owszem temat jest zamknięty ale to dlatego, że została ona odrzucona.
Więc i tą też odrzucam.

Pozdr.
Kamil (yetj)
 
Status
Zamknięty.
Do góry