[Wyjaśnione] Orfeusz

DeletedUser22102

Guest
Mam takie małe pytanko. Rozumiem, że Orfeusz jest w stanie podwajać pkt kultury w chwili generowania punktu i nie musi być w mieście przez cały okres jego generacji? Tzn. robię sobie przykładowo igrzyska i wstawiam do miasta Orfeusza na 1 min. przed końcem igrzysk - mam normalne szanse na podwojenie punktu kultury?
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Orfeusz

no i to jest bardzo ciekawe pytanie. Jak się domyślam czytając wiki jeśli go masz tuż przed samym przydziałem czyli przed zakończeniem festynu to wtedy to zadziała -- ale z pewnością trzeba by to było sprawdzić.

jak kto ktoś przetestuje proszę o info.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Orfeusz

Bo sprawa jest prosta, jeżeli to co przypuszczam jest prawdą, to Orfeusz jest w stanie obsługiwać spokojnie 3 miasta na raz, oczywiście jeżeli dysponujemy odpowiednią liczbą wolnego czasu na wstawianie go do miast.

ps. tak nawiasem mówiąc, to chyba najsilniejszy z bohaterów na sam początek gry, gdzie punkt kultury za 25 złota, albo 150 pkt walki (w przeliczeniu) daje strasznie dużo. Potem zapewne będzie coraz mniej ważny, a wzrośnie rola Leonidasa czy Zurety.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Orfeusz

to wszystko zależy od stylu gry. Jesli ktoś gra bez festynów bo ich po prostu nie lubi to nie jest dla niego wazny ten bohater.

Ale masz rację - tu jest kluczowym wachlowanie tymi bohaterami zgodnie z potrzebą
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Orfeusz

to wszystko zależy od stylu gry. Jesli ktoś gra bez festynów bo ich po prostu nie lubi to nie jest dla niego wazny ten bohater.

Ale masz rację - tu jest kluczowym wachlowanie tymi bohaterami zgodnie z potrzebą

ten bohater jest dobry dla złotników co igrzyska klepią :) jeśli ktoś preferuje walkę to będzie korzystać z innych którzy zwiększają siłę jednostek

Orfeusz (gr. Ὀρφεύς Orpheús, łac. Orpheus) – w mitologii greckiej tracki śpiewak i poeta, twórca orfizmu.
Uchodził za syna boga Apollina i muzy Kalliope. Pochodził z Tracji. Wymienia się go niekiedy jako władcę jednego z ludów tej górzystej krainy. Uważany za największego śpiewaka, muzyka i poetę greckiego. Wtórował on swej pieśni grą na lirze lub kitarze, którą ulepszył, powiększając liczbę jej strun z siedmiu do dziewięciu.
Mity wspominają o cudownym oddziaływaniu śpiewu Orfeusza. Jego muzyka oddziaływała nie tylko na ludzi: mogła ona uśmierzać huczące fale morza i sprawiała, że ku śpiewakowi pochylały się drzewa, a dzikie bestie szły za nim łagodne jak baranki.
Orfeusz jest również uważany za twórcę orfizmu, mistycznego nurtu religijnego, którego głównym elementem była wiara w wędrówkę dusz, czyli metempsychozę.

Jestem ciekaw kto wymyślał bonusy dla bohaterów:)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Orfeusz

Nienawidzę tego bohatera, powinien zostać zastapiony...
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Orfeusz

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać czy ktoś to już sprawdził? :)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Orfeusz

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać czy ktoś to już sprawdził? :)

Ne sprawdzałem w końcu (lenistwo), aczkolwiek raz zdarzyło mi się, że bohater "zmartwychwstał" kilka minut przed zakończeniem robienia pkt kultury i ten punkt podwoiło.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Orfeusz

Ne sprawdzałem w końcu (lenistwo), aczkolwiek raz zdarzyło mi się, że bohater "zmartwychwstał" kilka minut przed zakończeniem robienia pkt kultury i ten punkt podwoiło.

Zgadza się, Orfeusz nie musi być przypisany do miasta w momencie uruchomienia np. igrzysk olimpijskich, wystarczy, że znajduje się w nim w momencie generowania punktu kultury
 

DeletedUser

Guest
Odp: Orfeusz

a czy jak bohater będzie ranny to podwoi pkt ?
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Orfeusz

Jesli bohater jest ranny to poprostu go niema,wiec pkt. nie podwoi napewno.
 

DeletedUser20898

Guest
Odp: Orfeusz

ej a ten oreusz dziala na igrzyska tez? bo mi nigdy nie, tylko na pochody
 

DeletedUser7962

Guest
Odp: Orfeusz

na wszystko działa, tylko po prostu Ci się nie poszczęściło :)
 
Do góry