Płądrowanie wybranego surowca

  • Rozpoczynający wątek SaintII
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem grabiena wybranego surowca?

  • TAK

    Głosy: 35 47,9%
  • NIE

    Głosy: 38 52,1%
  • Brak zdania

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    73
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam
Moją propozycją jest aby w grze można było wydać jednostką rozkaz grabienia konkretnego surowca.
Pozwoli to na niezapychanie słabszym graczom magazynu i szybszy rozwój.
Oczywiście konkretne grabienie wiązało by się z dłuższym czasem marszu jednostki od celu do domu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
wpadłem na to samo w plemionach i niestety nie przeszło:/

ale życzę powodzenia. masz mój głos na tak.

aczkolwiek poprawiłbym parę rzeczy:
1. opcja ta byłaby możliwa tylko przy atakowaniu miast (przy atakowaniu wiosek ludzie łatwo by się dorabiali np srebra - cenny surowiec).
2. byłaby tylko opcja, że rabujemy danego surowca ile wlezie a jeśli brak go już w mieście, to napełniamy worki innymi (ewentualnie możliwość ustawienia kolejności, by otrzymać efekt np. taki: najpierw na max kamienia, potem na max srebra a jak już więcej ich nie ma to drewno)
 

DeletedUser

Guest
Liczy się element losowy, czyli że nie powinno się wiedzieć co się dostanie, wtedy gra jest powiedzmy bardziej "dramatyczna", jestem zdecydowanie na nie - zbyt duże ułatwieni, po to jest handel aby wymieniać zbędne surowce na te potrzebne.
 

DeletedUser

Guest
zbyt łatwo by było
grabiłbym tylko drewno i wymieniał na targu bo akurat najwięcej wiosek handlowych z drewnem mam na wyspie itp ..
 

DeletedUser

Guest
Hmm... Jak sobie myślę o sobie, że tak prostoby było o oczywiście jestem na tak, ale z drugiej strony dochodzi do mnie, że nic mi to nie da, gdyż inni gracze również będą mogli skorzystać z tej opcji i odrazu się rozmyśliłam :D oczywiście ostatecznie na NIE
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
NA nie jest to zbyt ułatwienie w sensie surowcowym wg. mnie i tak jeśli będziesz łupał jeden surowiec to zabraknie ci drugiego.
 

DeletedUser

Guest
NA nie jest to zbyt ułatwienie w sensie surowcowym wg. mnie i tak jeśli będziesz łupał jeden surowiec to zabraknie ci drugiego.

ale chodzi o to właśnie że czasem mamy nadmiary 2 surowców i brak nam jednego a średnio dostajemy po tyle samo surki w łupie i często zostaje coś w cudzym mieście.

a tak moglibyśmy w danym mieście zostawić 2 rodzaje surowców a przywieść jeden.

oczywiście byłbym za taką opcja wyłącznie w atakach na miasta.
 

DeletedUser

Guest
Głos na nie, to nie jest koncert życzeń. Bierzesz to co jest w wiosce , gdyby każdy sobie wybierał co chce to handel by źle działał bo zamiast kupować/sprzedawać x surowiec wszyscy woleliby farmic z komputerów.:)
 

DeletedUser

Guest
Bierzesz to co jest w wiosce , gdyby każdy sobie wybierał co chce to handel by źle działał bo zamiast kupować/sprzedawać x surowiec wszyscy woleliby farmic z komputerów.:)

pomysł przypięty do wiosek oczywiście byłby do bani.

w miastach masz ograniczoną liczbę surowców, np masz w danym mieście po 6000 każdego surowca ale 2 surowców masz nadmiar u siebie więc bez sensu jest brać po 2000 każdego skoro możesz wziąć 6000 tego trzeciego. pozostałe surowce zostają i problem kolejnego atakującego że dostanie taki a nei inny zestaw surki:D

dlatego jestem za taką opcją tylko w przypadku atakowania miast.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie jest dobrze tak jak jest, jeśli czegoś mam za dużo wymieniam w zielonych wioskach w stosunku 1:1,25 i mam z głowy albo sprzedaje/wymieniam na targu.
 

DeletedUser

Guest
surowce z wioskami można wymieniać gdy mamy w nich nastrój 80%.

większość graczy atakuje te wioski przy 60-70% nastroju (jeśli mają odkrytą dyplomację) więc nie zawsze jest możliwość handlu. poza tym nie wszystkie możliwe wymiany możemy spotkać na wyspie.
 

DeletedUser

Guest
Tak

Ale z małym sprostowaniem. Nie bralibysmy na 100% danego surowca tylko na przykład 50%. Czyli w mieście mamy 1000 srebra 1000 drewna i 1000 kamienia.
Mamy 2000 pojemności. Ustawiamy priorytet na srebro(50%) i pozostałe surowce po równo(25% każdy). Rabujemy 1000 srebra, 500 drewna i 500 kamienia. W ten sposób gra stanie się lepsza i bardziej realna. Dowódca mógł przecież powiedzieć rabujcie najwiecej drewna na kamieniu tak bardzo mi nie zależy.
 

DeletedUser

Guest
Dowódca mógł przecież powiedzieć rabujcie najwiecej drewna na kamieniu tak bardzo mi nie zależy.

mógł też powiedzieć: 'bierzcie najpierw drewno a potem tyle srebra i kamienia ile możecie unieść':)

ale nawet takie 50% ograniczenie byłoby ciekawe:)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

W mieście potrzeba każdego surowca. Jeżeli posiadamy nadmiar lub niedobór, możemy wymienić się z innym graczem lub z wioskami rolniczymi (wersja 2.0).
 
Status
Zamknięty.
Do góry