Planer atakow

DeletedUser

Guest
Mam takie pytanie. Czy za tworzenie i rozpowszechnianie planerow atakow (powiedzmy w oparciu o Excel) grozi ban? Wiem, ze w wersji 2.0 planer jest czescia opcji premium i dlatego pytam... ;)
 

DeletedUser2739

Guest
Nie można używać nielegalnych programów które dają nam takie same opcję jak zakup premium.
 

DeletedUser

Guest
Myslalem o zrobienu prostego arkusza kalkulacyjnego w Excelu, nie programu. Czy to tez jest niedozwolone?
 

DeletedUser

Guest
Ale na starych światach nie jest to opcją premium i nie sądzę żeby należał się za to ban .
 

DeletedUser

Guest
Nie można używać nielegalnych programów które dają nam takie same opcję jak zakup premium.

dodam że w skład planeru ataków wchodzą takie opcje jak:

- automatyczne liczenie czasu podróży danych jednostek i czas w którym jednostki muszą wyjść. wystarczy tylko podać cel, jednostki oraz miasto z którego wysłany zostanie atak. w kalku trzeba najpierw wchodzić do gry klikać na miasto wroga wybrać jednostki, sprawdzić czas, wpisać do kalka, wpisać formułę liczącą czas dojścia (zwykłe odejmowanie). sporo zachodu :)

- powiadamianie o zbliżaniu się czasu wysłania ataku. kalk nie da nam tej możliwości... musimy gapić się na zegarek lub nastawić kilka budzików jeżeli mamy kilka ataków...

- linki do miast - jeżeli przychodzi odpowiedni czas i chcesz wysłać atak to po prostu klikasz mieczyk z zieloną strzałką i masz od razu wybraną ilość jednostek i cel ataku. kalk tego nie potrafi. miasto musisz znaleźć sam... jednostki wpisać samemu.

tak więc porównałbym kalk do kartki papieru albo nawet własnej pamięci jeśli ktoś ma dobrą, które nie są nielegalne...

zazwyczaj ataki chcemy wysyłać na równą godzinę, więc policzenie na kartce papieru ataku, który musi dojść np. o 10:00:00 a czas trwania podróży to np. 1:12:47 zajmuje dosłownie chwilę (małe czasy nawet w pamięci można to przeliczyć).
10:00:00 - 1:00:00 = 9:00:00
09:00:00 - 0:12:00 = 8:48:00
08:48:00 - 0:00:47 = 8:47:13
przy nierównych godzinach też nie powinno sprawiać problemu (można też liczyć w drugą stronę - najpierw odejmując sekundy a na końcu godziny).

dodatkowo nastawiamy budzik np. na 8:46:00 (coby mieć ponad minutę na przygotowanie ataku: znalezienie miasta, zaznaczenie jednostek)

dopóki działacie tak jakbyście działali na kartce papieru, nie łamiecie regulaminu - nie jest więc to nielegalne (nawet na światach 2.0). jeżeli jednak ktoś używałby programu dającego którąkolwiek z opcji, które wymieniłem, byłoby to nielegalne.
 

DeletedUser

Guest
Kurczak Dozymetryczny, dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz ;)
Powroce jeszcze do drugiego czlonu mojego pytania.
Skoro taki arkusz kalkulacyjny z przeliczaniem czasu wyjscia i opcja manualnego sortowania wzgledem czasu wyjscia lub czasu dojscia jest legalny, czy jego rozpowszechnianie np. w ramach sojuszu, jest rowniez legalne?
Bo jak wszyscy wiemy, czym innym jest tworzenie, a czym innym rozpowszechnianie (np. poprzez umieszczenie pliku na file-hoscie)... Zazwyczaj, jesli autor wyrazi taka chec, a przedmiot rozpowszechniana nie lamie prawa, jego dobro moze byc upubliczniane... ;) Czy tak tez jest w grepolis?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jak wyżej wspomniałem - dopóki jest to 'kartka papieru', wszystko jest legalne - możesz ją kserować i rozdawać.
 
Do góry