Po przejęciu miasta - akademia ..

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy opcja powinna być wprowadzona?

  • Tak

    Głosy: 33 61,1%
  • Nie

    Głosy: 20 37,0%
  • Nie, bo i tak zawsze jestem na nie

    Głosy: 1 1,9%

  • W sumie głosujących
    54
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

//temat już poruszałem ale tu mam rozwiązanie problemu bez zbytniego mieszania w grze

jak wiadomo żeby znieść badanie trzeba stracić punkty kultury
rozumiem jeśli to my badaliśmy ale jeśli przejmiemy jakieś miasto to już lipa :/

po przejęciu często jest sieczka w badaniach - lub są badania pod wojska ofensywne a my chcemy zrobić z tej wioski defensywną

proponuję dać możliwość po przejęciu polis całkowitego wyczyszczenia badań
czyli byłby przycisk czyść badania
lecz aktywny by był przez 48 godzin (odliczał by czas 48 godzin w dół)
po tym czasie nie można już było tego zrobić?
dodatkowo trwało by to też 48 godzin - czemu tak?

żeby nie było, że ktoś przejmie nam polis
wyczyści badania a my szybko odbijemy i musimy startować od nowa
takie drobne zabezpieczenie

co wy na to?

dodatkowo przycisk by zniknął jeśli byśmy coś w międzyczasie zbadali
 

DeletedUser

Guest
Nigdy mi nie przeszkadzało to, że ktoś inny zbadał coś czego nie potrzebuję. Nawet jeśli wyczerpał limit pkt badań to i tak potrzebuję w mieście kolonizatora i podboju które są za 0 pkt badań. Jak sobie uciułam pkt kultury to sobie cofnę jakieś badanie żeby wykonać inne.

Jakbyś wprowadził jakąś cenę tego cofania (np. kilka pkt kultury, minimum 5, maximum 10), to bym się zastanowił nad zagłosowaniem na 'tak'. Za free byłoby zbyt dużym ułatwieniem.

Zabezpieczenie 48h nie ma zbytnio sensu. Ktoś przecież po 48h może przejąć;) Przy okazji jeśli chcemy zacząć produkcje wojska w mieście a nie mamy danego wojaka zbadanego, to musielibyśmy czekać te 48h aż skasują się nam badania i zaczęlibyśmy badać je od nowa.

Wprowadziłbym opcję kasowania badań w momencie kiedy chodzimy do przejętego miasta: pokazywałoby pytanie czy cofnąć wszystkie badania (zastanawiam się tylko czy cofać w ciemno, czy miały by być pokazane badania jakie zostały wykonane) i wybieralibyśmy tak lub nie.
 

DeletedUser

Guest
Kto rozdaje i zabiera, ten się w piekle poniewiera :p

To jest tak samo jakby Cię w podstawówce nauczyli 2+2=4, natomiast w liceum zabrali tę wiedzę i nauczyli czegoś innego. Fizycznie imposible, bo tych 2+2 do końca życia nie zapomnisz (chyba) :]

Wracając do punktów kultury i zabierania wiedzy. Na poczekaniu wymyśliłam taką teorię: jest jakaś grupa mieszkańców, którzy wiedzą jak wyszkolić procarza (być może to właśnie oni siedzieli do późna w akademii i kombinowali nad nową jednostką). Dzięki tym samym mieszkańcom zyskujemy punkty kultury*. Żeby pozbyć się badania procarz, należy zużytkować punkcik kultury. Być może trzeba tych ludzi wypędzić z miasta, może skazać na śmierć, przeprowadzić pranie mózgu, w każdym bądź razie wiedzę o procarzu trzeba wytrzebić, książki spalić i o całej sprawie zapomnieć, jakby się nigdy nic nie stanęło. Reasumując: ludzie kaput, badanie won, kultura spada.

*sądząc po tym w jaki sposób uzyskuje się punkty kultury, różne imprezy, które radują serca mieszkańców, wywnioskować można, że wszelkie operacje (mówię o tych wyimaginowanych dla potrzeb teorii :p) na ludności, będą nam obniżać stan kultury w mieście.


Aaaa, właśnie sobie przypomniałam. Uczyła mnie kiedyś pewna profesorka (zacna kobita), która praktycznie na każdych zajęciach wbijała nam do głowy co to jest kultura. Kul-tu-ra, jest to wszelki dorobek ludzkości materialny jak i niematerialny (w dużym skrócie mówiąc), a więc również wszelka wiedza :] Więc za każdym razem gdy nasza cywilizacja traci "coś", traci na tym nasza kultura. Dobrze mówię??

Dlatego jestem na nie, anulacja badań musi być za coś bardzo cennego, inaczej gra zrobi się zbyt prosta.
 

DeletedUser

Guest
Równiez byłbym za mozliwoscia usunięcia badań w podbitej wiosce .
 

DeletedUser

Guest
jestem na nie.Czemu kasować badania w podbitej wiosce ?Jak chcesz defensywe to nikt Cię nie zmusza do kupowania wojsk ofensywnych lub na odwrót
 

DeletedUser

Guest
jestem na nie.Czemu kasować badania w podbitej wiosce ?Jak chcesz defensywe to nikt Cię nie zmusza do kupowania wojsk ofensywnych lub na odwrót

pomyśl zanim coś napiszesz :D:D:D

-------------------------------

do Laina

ja bym to tłumaczył inaczej - przejmując wioskę zabijasz mieszkańców
i żeby mieć wiedzę na dany temat trzeba przewertować książki
i tu wchodząc do przejętej wioski masz mozliwość decyzji
wydać rozkaz "Spalić wszystko" :D:D:D
lub czytajcie i pogłębiajcie wiedzę :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
livius, no o.k. i w zasadzie możemy tak się spierać do końca życia ;] i nie dojdziemy do porozumienia, bo każdy będzie miał rację.. swoją rację :D

Mieszkańców jako takich mordujemy tylko w przypadku gdy właściciel miasta robi pospolite ruszenie, ale w sumie i tak zawsze ktoś zostanie, ot przynajmniej obsługa budynków :]
Albo jeszcze inaczej. To ludzie którzy pracują w akademii (nazwijmy ich naukowcami) są odpowiedzialni za szczerzenie wiedzy w mieście i tylko zburzenie Akademii (mord na naukowcach) mógłby spowodować utracenie wszelkie wiedzy.

Reasumując. Jestem na nie, bo odpowiada mi system taki jaki jest teraz. Uważam, że nie powinno się wprowadzać zmian jeśli chodzi o koszt kasacji badań. Ale to tylko moje zdanie ;]
 

DeletedUser

Guest
Nie widzę potrzeby aby to zmieniać, koszty anulowania badania (p. kultury) są wysokie, ale po co ułatwiać grę? Tak samo dziedziczysz w przejętej wiosce budynki, które nie koniecznie Ci się przydadzą, ale możesz je burzyć. Dla mnie jest to ok. Może to barbarzyństwo, co teraz napiszę, ale ja już 2 teatry zrównałem z ziemią :)
Badań jeszcze nie anulowałem, ale nie wykluczam tego w przyszłości. Dobrze że jest taka opcja, i tyle. Mieszanie w badaniach naukowych musi być kosztowne:)
 

DeletedUser

Guest
A ja bym był za tym że jeśli wyburzymy poziomy akademii to znikają te technologie które są tam wymyślone na danym poziomie. Jeśli chcemy wyzerować akademię to po prostu wstawiamy burzenie akademii aż do 0. A potem budujemy od nowa. Koszt wybudowania akademii jest na tyle duży że jeśli chcemy cofnąć jedno badanie na 2 poziomie to taniej będzie zrobić festyn miejski i cofnąć 1 badanie. Ale jak nam nic nie odpowiada to proszę bardzo...
 

DeletedUser

Guest
Kto rozdaje i zabiera, ten się w piekle poniewiera :p
...
Dlatego jestem na nie, anulacja badań musi być za coś bardzo cennego, inaczej gra zrobi się zbyt prosta.

Idąc tropem Twojego posta wysnułem zupełnie inną historię.
Skoro podbijam miasto, czyli następne polis na które zebrałem pkt. kultury to wkraczając do niego mam możliwość skorzystać z "wiedzy tajemnej" ukrytej w zakamarkach Akademii lub też wkroczyć do miasta jak barbarzyńca i wszystko spalić.
Tak właśnie było z biblioteką aleksandryjską - skarbnicą wiedzy świata starożytnego.
 

DeletedUser

Guest
jestem na nie, jeżeli chcesz likwidować wiedzę która została zbadana proponuję aby akademia spadła do poziomu 0 lub 1? czyli taki przycisk zburz akademię, zadowolony? ale pkt kultury nie stracisz :)
będziesz sobie wówczas robił badania jakie Ci pasują :p
 

DeletedUser

Guest
Idąc tropem Twojego posta wysnułem zupełnie inną historię.
Skoro podbijam miasto, czyli następne polis na które zebrałem pkt. kultury to wkraczając do niego mam możliwość skorzystać z "wiedzy tajemnej" ukrytej w zakamarkach Akademii lub też wkroczyć do miasta jak barbarzyńca i wszystko spalić.
Tak właśnie było z biblioteką aleksandryjską - skarbnicą wiedzy świata starożytnego.

W tej chwili mamy tylko jedną opcję: godzimy się na to, co zostawił po sobie poprzednik (nie biorę pod uwagę cofania badań za kulturkę, bo w końcu z tym chce walczyć autor pomysłu). Gdyby wprowadzili opcję barbarzyńską ;] równało by się to zerowaniu poziomu akademii.
Palenie wszystkiego = niszczenie wszystkiego = zerowanie poziomu.
I zostaną tylko fundamenty. Przepadną zarówno wszelkie księgi, zwoje, tabliczki gliniane itp. jak i ludzie którzy pracowali w Akademii :] Coś w ten deseń.
Także przychylam się do odpowiedzi Rycha, ale i tak jestem na nie :p
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na nie bo skoro podbijamy wioskę to i badania się skasują to co właściciel stary wioski jak ja powrotem odbije to będzie miał 0 badań?
To jak tu budować wojsko na obronę wioski?
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie. Nawet jeśli on ma jakieś badania, które nie są mi teoretycznie potrzebne, mogę wymyślić w jaki sposób je wykorzystać. A dwa najważniejsze i tak nie kosztują punktów badawczych, więc luz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry