[Omawiane] Poczatek Gry - pytania

  • Rozpoczynający wątek xello5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam , jestem nowym graczem i mam pytanie na samym poczatku ladowac w eko , tzn caly czas w kopalnie ? na ktorym mniej wiecej zrobic poziom wszystkiego waszym zdaniem ?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Tak naprawdę nei da się wszystkiego powiedzieć bo to nierealne:)
To co budować zależy od okolicy w jakiej jesteś tzn czy msz jakichś sojsuzników wokół siebie, wrogów itd itd.
ja na początku proponuję podnosić kopalnie po troszkę każdej a jeśli chcesz też szybko dojjść do podboju/buntu to robić budynki by zbudować port,akademie i magazyn.. do tego nie zapominaj o robieniu wojska.

Zakładam że będzie dyskusja w tym temacie odnośnie twojego pytania :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

stad moje pytanie bo gralem wczesniej w plemiona i tam w wiekszosci przypadkow ladowala sie praktycznie caly czas w kopalnie , obok siebie mam samych gosci po 200 - 3oo pkt takze nie mam chyba za duzo wrogow , ale pewnie zrobie tak jak mowisz ;D

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Jescze mam 1 pytanie bo chce robic misje ale nie mam pojecia jak na poczatku mam zrobic ta misje : Splądruj wioskę lub zażądaj od niej daniny w postaci surowców , skoro nie mam zadnych wojsk , podpowie mi ktos jak to zrobic ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Ja tam stawia kopalnie na początku około 20 poziomu a potem wojsko , mur , jaskini i budynki pod podbój czyli magazyn port akademia

Najlepiej surowce zdobywać poprzez klikaniem nam wioski i atakowanie innych

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Są to te wioski na środku wyspy
Na początku gry zawsze masz jedną taka wioskę
Jest z zieloną flagą
Kliknij na nią i wybierz odpowiednią opcje
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

ja zwykle też do 20 kopalnie a potem załączam darmowego handlarza, budując jeszcze troche kopalnie i jadąć w akademie przeplataną z portem, magazyn zwykle na noc bo się najdłużej robi.

Jak pisze spartaker, na wyspie masz takie wioski, zielone i czerwone, zielone należą do CB, czerwone trzeba podbić. w tej misji którą napisałeś chodzi o to by op kliknięciu w nią raz wybrać opcje plądruj/zarządaj i wybierasz opcje na określoną ilość czasu
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

A te zielone po co sa potrzebne ? moge je np spladrowac i przynosic sobie do glownej wioski surowce ? na czym to wogole polega ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Możesz zażądać surowców i dostaniesz je do miasta
Pladrowanie zwiększa ilość żądanych surowców ale musisz uważać aby nastrój byl powyzej 80% w chwili pladrowania bo Ci się wioska może zbuntować
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Witam , jestem nowym graczem i mam pytanie na samym poczatku ladowac w eko , tzn caly czas w kopalnie ? na ktorym mniej wiecej zrobic poziom wszystkiego waszym zdaniem ?

kolego w tej grze jak w Plemionach surowce są bardzo ważne, chyba najważniejsze. Ale to nie oznacza że trzeba mieć kopalnie na wysokim poziomie. To znaczy jak masz tak mocno rozwinięte kopalnie to fajnie ale na początku szkoda na to czasu (są ważniejsze budynki od nich) a wiec rób je tylko do pewnej wymaganej ilości żeby móc budować inne. A jak już nie będziesz miał co budować wtedy się można pobawić w kopalnie o ile gra będzie na świecie bez morali bo inaczej eee w sumie to nie ważne dla Ciebie na razie.

no dobra to skąd pozyskać surowce? no i jak wspomniał kolega Spartaker i Londi najlepszym źródłem dochodu jest wioska rolnicza których jest 8 na wyspie a na początku masz jedną. Każda z nich przy umiejętnych wyciąganiu z niej surowców da Ci naprawdę duzo ale wymaga też że poświęcisz jej dużo czasu.

Żeby zdobywać te wioski potrzeba wojska bo właśnie wojskiem je zdobywasz. Każda kolejna wioska wymaga innej i większej ilości wojska.

tu masz link do wiki gdzie jest opisane wszystko odnośnie wiosek rolniczych - poczytaj a potem zadawaj pytania czego nie rozumiesz - http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Wioski_rolnicze

a z chęcią odpowiemy na każde pytanie. Ale podstawy musisz doczytać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Mam zadanie:

"Przydziel Andromedę do swojego miasta"

Meczę się już od 30 minut i nigdzie nie mogę odnaleźć, gdzie mogę przydzielić bohatera do moje miasta.

Proszę o pomoc.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Po prawej stronie ekranu pod wojskiem pisze bohaterowie
Wejdź i kliknij i dalej wieżę w Ciebie że sobie poradzisz
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Panowie jescze 1 pytanie , mianowicie mam jakies misje na wyspie
1.Zerwac z przeszloscia i co wybrac ? 1.Spełnij życzenie ludności i zastąp koszary świątynią. 2.Odrestauruj koszary i kontynuuj szkolenie wojowników.
2.Problemy z biedotą 1.Zainwestuj w poprawę sytuacji dzielnic biedoty 2.Zrównaj z ziemią dzielnice biedoty i zbuduj nowy akwedukt.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Nie zważaj na opis kieruj się nagrodami które Cię interesują i czy jesteś w stanie ja wykonać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Panowie mam 800 pkt , jakie wojsko najlepiej robic ? procarzy , szermierzow , lucznikow ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

A atakują Cię ?
masz jeszcze ochronę dla początkujących ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

jeszcze mam ochrone i przez ten czas wlasnie chce zrobic jakies wojo tylko nie wiem w co leciec ;/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Buduj mur i rekrutuj szermierzy i łuczników.
Potem w miarę rozwoju coś do ataku np. procarzy
 
Odp: Poczatek Gry - pytania

Jeśli chcesz być deffowcem to podstawą jest murek bez niego każdy deff padnie dosyć łatwo i szybko.
Na początku główny off to procarze i kawaleria.Rzadziej używa się hoplitów czy rydwanów.
Trzeba dobrać jednostki tak, by miały jak największą moc czyli szermierze,hoplici i łucznicy muszą być w zbalansowanych ilościach.
Na każde 100 szermierzy robić 100 łuków i 60 hopków by tego konie nie zmiażdżyły jednym atakiem, ale też nie robić samych hoplitów, by procarze nie mieli za łatwo.
Jak już wspomniałem priorytet to mur.
Poziom 15-20 w ochronce to już dobry wynik.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Jeśli chcesz być deffowcem to podstawą jest murek bez niego każdy deff padnie dosyć łatwo i szybko.
Na początku główny off to procarze i kawaleria.Rzadziej używa się hoplitów czy rydwanów.
Trzeba dobrać jednostki tak, by miały jak największą moc czyli szermierze,hoplici i łucznicy muszą być w zbalansowanych ilościach.
Na każde 100 szermierzy robić 100 łuków i 60 hopków by tego konie nie zmiażdżyły jednym atakiem, ale też nie robić samych hoplitów, by procarze nie mieli za łatwo.
Jak już wspomniałem priorytet to mur.
Poziom 15-20 w ochronce to już dobry wynik.

Dodaje tylko tyle że na początku gry większość atakuje procarzami ale tak jak zaznaczył Oszczep, mur to podstawa jeśli ktoś gra defem, możesz iść w takie budynki by jak najszybciej postawić wieże, przy murku na 20 poziomie i wieży defem można sporo kolonów obronić, jest tylko 1 mankament takiej obrony według mnie:) kolon odbija się tylko od miasta( nie ulega zniszczeniu) i wraca do właściciela dlatego czasem warto mieć jakieś biremki ;)
 

DeletedUser20063

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

tak na odpowiedź jest 48h, i staramy się w jak najkrótszym czasie odpowiadać na wasze problemy.

pozdrawiam
Dawid
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Poczatek Gry - pytania

Powitac nowego kolorowego na forum:)
Taka malutka uwaga jesli mozna:) najlepiej cytowac posty do ktorych sie odnosi bo jak w tym przypadku przedostatni post to inny temat i nie kazdy moze wiedziec o co dokladnie chodzilo nie zagladajac wczesniej na stronke 1

Pozdrawiam:)
 
Do góry