Podatek

  • Rozpoczynający wątek Minoss
  • Data rozpoczęcia

Podatek


  • W sumie głosujących
    32
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Chodzi o to że można by było wprowadzić podatek.
Jaki z tego pożytek?:
przede wszystkim srebrne monety. W senacie byłby suwak gdzie można by było zmienić wysokość podatku.
Jakie są tego minusy?:
Jak wiemy nikt nie chce płacić podatek. Więc wnioskuję z tego, żeby było coś takiego że:
I propozycja: chodzi ot że mamy wymagania na budynki i trzeba tam ileś mieszkańców żeby budynek wybudować. To jeśli ma się wysoki podatek w mieście to będzie się zwiększała ilość wymaganych mieszkańców na wybudowanie budynku.
II propozycja to populacja czyli ile ludzi na godzinę będzie przyrastać. Jak będzie wysoki podatek to populacja spada itd.

(podatek płacą tylko sami mieszkańcy bez wojska)
Jeśli będę maił czas zrobię jakieś screeny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4

Guest
Jak dla mnie to baaardzo sensowny pomysł, podoba mi się osobiście ;) Jednak trzeba by te szczegóły na początku dopracować ;)

Proponowałbym, aby podatek miał wpływ na zadowolenie mieszkańców, co by miało wpływ na podatność wioski na przejęcie oraz na np. produkcję surowców oraz boskich łask.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to baaardzo sensowny pomysł, podoba mi się osobiście ;) Jednak trzeba by te szczegóły na początku dopracować ;)

Proponowałbym, aby podatek miał wpływ na zadowolenie mieszkańców, co by miało wpływ na podatność wioski na przejęcie oraz na np. produkcję surowców oraz boskich łask.

Tak nawet nieźle ale jak sam powiedziałeś trzeba to od początku opracować bo ja na ten pomysł dzisiaj wpadłem nawet grafiki nie robiłem tylko od razu rzuciłem.
 

DeletedUser

Guest
fajny pomysł

teraz wystarczy tylko wysłać list po niemiecku do innogames do hambrugrai może jest jakieś 10% że to wejdzie

akurat ten temat to moim zdaniem nie jest za bardzo potrzebny, bo wszystko nie zależy od nas...
 

DeletedUser

Guest
Dłużej się zastanawiając nad tym pomysłem doszedłem do wniosku że trochę za duże ułatwienie jest. Bo to wyłącznie kasa na naszą korzyść leci a nasza ludność? trzeba wymyśleć bardziej surowsze straty/wymagania z tym podatkiem.

----

A co z tym problemem z premium to kieruje do gracza lwa który zemną pisał to chyba nr. starego nie wpisałem bo tam też nie było żadnej odpowiedzi z tym premium. Dzisiaj wysłałem wiadomość do suportu zobaczymy co będzie.
 

DeletedUser

Guest
Jak dla mnie to jest bardzo dobry i sensowny pomysł . Jestem za tym
 

DeletedUser

Guest
Przypominam że to nie ika. pomysły rodem z bugariama nie przejdą (mam nadzieję)

IG nie będzie małpować od konkurencji:)
 

DeletedUser

Guest
Re

To jest bezsensu, w ikariamie to cholernie utrudniało grę, trzeba było budować głupie winnice i teatry, żeby normalnie było, jak zrobią tutaj tak samo, to pewnie dużo ludzi przestanie grać... Więc jeste na nie...
 

DeletedUser

Guest
II propozycja to populacja czyli ile ludzi na godzinę będzie przyrastać. Jak będzie wysoki podatek to populacja spada itd.

problem w tym że tutaj populacja nie rośnie czasowo a wraz ze wzrostem poziomu gospodarstwa.
a to o czym mowa to pomysł z ika - niezależnie czy będzie ułatwiał grę, czy ją utrudniał - jest to kopiowanie ika.

Jestem za - Zawsze wiecej srebnych monet :D

a nie łaska je zdobyć szarymi komórkami? handel z graczami, wieśniakami, grabienie...

nie no... najlepiej za darmo...
 

DeletedUser

Guest
Ale ty dziwny jestes...
Nie ktorzy dopiero gre zaczynaja,i chca zeby jakos ulatwic ta gre.
 

DeletedUser

Guest
w sumie tu z populacja masz racje....pod wzgledem przyrostu liczby mieszkancow ta gra jest bez sensu :confused: ikariam ma leppsze predyzpozycje :( w tej grze powinni wprowadzic cos z Age of empire .. zeby mazna ludzi bylo produkowac...Zal pomyslec jak robudujesz juz cale gospodarstwo i brak Ci ludu na wojska..:cool:

To jest bezsensu, w ikariamie to cholernie utrudniało grę, trzeba było budować głupie winnice i teatry, żeby normalnie było, jak zrobią tutaj tak samo, to pewnie dużo ludzi przestanie grać... Więc jestem na nie...

tu tez musisz rozwinac kulture ... jedynie problem jest w populacji bo jest jej malo....zreszta ja dalej gram w ikariamie i do tej pory nie ucieklam ikariam wg mnie jest lepszy po wielu wzgledami....

problem w tym że tutaj populacja nie rośnie czasowo a wraz ze wzrostem poziomu gospodarstwa.
a to o czym mowa to pomysł z ika - niezależnie czy będzie ułatwiał grę, czy ją utrudniał - jest to kopiowanie ika


tej poulacji i tak jest malo zeby miec dobra armie...pozatyym czy ta cala gra nie jest podobna do ikariamu ????? przynajmniej w 89% wiec to juz jest kopia :)
pozatym jak juz cos kopiujesz mozna by bylo to ulepszyc wieloma roznorodnymi pomyslami....to jak pisanie fakultetu zbierasz materialy z innych zrodel i robisz calosc a to wcale nie jest plagiat....:mad::eek:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pizamka...

1. Jeśli wg ciebie ika jest lepsze... nikt tu nie trzyma na siłę... ;)
AoE? Jak pamiętam też liczba mieszkańców zależy od ilości jakichś domków czy czegoś takiego (chyba... daaaawno nie grałem:D) podobnie jest tutaj - zamiast budować kolejne domki, zwiększasz poziom gospodarstwa.

2. czemu sądzisz że populacja jest zbyt mała? oczywiście miożna by robić populację 35.000 zamiast 3500 ale co to zmieni? tylko liczbę wojska.

3. jedyne co tu 'skopiowano' to chyba jedynie: Grecja, starożytność, morza i wyspy. prędzej nazwałbym to kopią plemion: miasta-wioski, gospodarstwo-zagroda, senat-ratusz, agora-plac, targowisko-rynek (nie wiem czy nazw nie pomyliłem), mur-mur :), magazyn-spichlerz, akademia-kuźnia, świątynia-kościół, eko też na podobnej zasadzie (drewno-drewno, kamień-glina, srebro-żelazo).
 

DeletedUser

Guest
pizamka...

1. Jeśli wg ciebie ika jest lepsze... nikt tu nie trzyma na siłę... ;)
AoE? Jak pamiętam też liczba mieszkańców zależy od ilości jakichś domków czy czegoś takiego (chyba... daaaawno nie grałem:D) podobnie jest tutaj - zamiast budować kolejne domki, zwiększasz poziom gospodarstwa.

2. czemu sądzisz że populacja jest zbyt mała? oczywiście miożna by robić populację 35.000 zamiast 3500 ale co to zmieni? tylko liczbę wojska.

3. jedyne co tu 'skopiowano' to chyba jedynie: Grecja, starożytność, morza i wyspy. prędzej nazwałbym to kopią plemion: miasta-wioski, gospodarstwo-zagroda, senat-ratusz, agora-plac, targowisko-rynek (nie wiem czy nazw nie pomyliłem), mur-mur :), magazyn-spichlerz, akademia-kuźnia, świątynia-kościół, eko też na podobnej zasadzie (drewno-drewno, kamień-glina, srebro-żelazo).

Wszystko dobrze (wiem, bo gram w plemiona) :) Ale jedna pomyłka: Kościół -świątynia to raczej nie, bo kościół daje siłę, a świątynia łaski boskie...

Co do tematu to jestem na nie, kto chcę płacić?
 

DeletedUser

Guest
w tej grze powinni wprowadzic cos z Age of empire .. zeby mazna ludzi bylo produkowac...Zal pomyslec jak robudujesz juz cale gospodarstwo i brak Ci ludu na wojska..:cool:

Cała magia wizytówki dobrego gracza, polega na tym,by rozwinąć swoją wioskę do tego stopnia by była ona sprawnie działającym polis i mieć w niej wystarczającą do gry ilość wojsk. Nikt Ci nie powiedział, że musisz rozbudować wioskę na maxa. Niektóre budynki można zostawić na niższych poziomach np targowisko kosztem tego,że będziesz miał więcej wojska bo poziomu targu CI ich nie zabiorą;)


A gdzie ankieta? ;/
 

DeletedUser

Guest
Pomysł mi się nie podoba, a do tego jest niejasno przedstawiony.

Po co wprowadzać podatki, obciążać serwery niepotrzebnymi sprawami, jest tyle możliwości zdobywania surowców, nawet na początku gry.

Co do ilości populacji i gospodarstwa, to jak się umie kombinować to nie jest problem, przecież nie trzeba wszystkich budynków rozbudowywać, nie każda wioska musi mieć flotę off i deff, wojsko off i deff, środki transportu, czy mityczne stworzenia. Trzeba to sobie pookładać i to jest fajne w grze.

A co do realizmu wprowadzenia podatków, to jak chcecie opodatkować mieszkańców którzy harują w kopalniach za darmo, aby zbierać podatki trzeba by im płacić pensje. Chcecie wasze wioski przerobić na obozy pracy przymusowej?

W Ikariam grałem niedużo, ale jak ktoś uważa że to kopia tej gry, to ma chyba problemy z postrzeganiem rzeczywistości. Tyle są do siebie podobne że się gra toczy w klimacie starożytnej Grecji i na wyspach. Grepolis mimo wszystko bardziej przypomina plemiona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry