Podbój a statki kolonizacyjne

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5716
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5716

Guest
Witam,
Jestem ciekaw czy jeżeli wyśle się atak z podbiciem, ale wyśle się 20 kolonizatorów, to czy osoba broniąca się będzie musiała rozwalić tylko jednego kolona czy wszystkie 20?.

I czy po zakończeniu podbicia straci się wszystkie kolonizatory czy tylko 1 ? :)

A i jeszcze jedna sytuacja -
Osoba rozwala 19 z 20 kolonów, czy podbijanie nadal trwa ? :D


Pozdrawiam
Zielsko.
 

DeletedUser

Guest
To faktycznie ciekawa kwestia. Pytanie brzmi: czy da się wysłać więcej niż jeden statek kolonizacyjny?
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli wyślesz 20 kolonizatorów (pomijając fakt, że się nie da aż tyle z powodu populacji) w jednym rzucie to:

- w wypadku rozbicia okupacji od strony morza nie ma szans rozbić 1 cz 5 kolonów, zawsze padną wszysztkie

- w wypadku rozbicia lądem nie wiem, logicznym wydawałoby się, że padną wszystkie, ewentualnie padnie jeden, a pozostałe 19 wróci, ale nie sądzę

jak chcesz to zapodaj okupację 20 kolonami a ja chętnie to sprawdzę:D
 

DeletedUser5716

Guest
Jeżeli wyślesz 20 kolonizatorów (pomijając fakt, że się nie da aż tyle z powodu populacji) w jednym rzucie to:

- w wypadku rozbicia okupacji od strony morza nie ma szans rozbić 1 cz 5 kolonów, zawsze padną wszysztkie

- w wypadku rozbicia lądem nie wiem, logicznym wydawałoby się, że padną wszystkie, ewentualnie padnie jeden, a pozostałe 19 wróci, ale nie sądzę

jak chcesz to zapodaj okupację 20 kolonami a ja chętnie to sprawdzę:D

Na szczęście nie gram już na Epsilonie ;P

A nie jest przypadkiem tak, że jak zostanie obojętnie jaki kolon to nadal trwa ? :))

Zaciekawiło mnie to, bo na wiki są screeny z 10 a czasami 20 kolonami na raz ;P
 

DeletedUser

Guest
Zielony,
ludków by ci zżarło tyle ,że wojsk byś nie miał
3400
 

DeletedUser

Guest
w teorii kolonizatory mają az 500 obrony - wiec np 10 kolonów powinno się obronic przed np 20 miotaczami

na ale to tylko teoria bo podejrzewam ze 1 miotacz rozwalił by te 10 kolonów - i ciekawi mnie fakt jak bonus nocny by wpływał na ich obronę - bo w ten 1000 w obronie to juz całkowicie nie wierzę
 

DeletedUser5716

Guest
Zielony,
ludków by ci zżarło tyle ,że wojsk byś nie miał
3400

Bunt1.png


Do tego na screenie brakuje jednostek i statków off i deff. A myślałem że wiki ma być wiarygodna :)

To był tylko przykład aleks :)

Załóżmy że wysłałem 2 transportowce(16 l.), 10 ogniowców (100 l.) 10 birem (80 l.) z 40 hoplitami (40 l.) do tego 5 kolonizatorów (850l.) czyli razem 1192.

A ktoś mi rozwali podczas okupacji 4 kolony ;))
 

DeletedUser

Guest
to się zielony zgodzę,
ale 20 jest w sumie nie możliwe
 

DeletedUser

Guest
Z tego co wiem to podsyła się więcej kolonizatorów bo jak rozwalą jeden to z pozostałymi trwa okupacja.

Kolony można też podesłać jako wsparcie, choć pewnie jak ginie kolon wysłany z atakiem kolonizacyjnym to kolony wspierające nie podtrzymują okupacji, a może podtrzymują? (to warto sprawdzić)
 

DeletedUser

Guest
ja znam. jak przegrywasz bitwę na morzu to zawsze giną ci wszystkie kolony. czy to był tylko jeden taki statek, czy było ich dziesięć - nie ma znaczenia. wystarczy, że obrońcy została 1 birema(np ty straciłeś 200 ogni, on 270 birem, ale miał w porcie 271, więc jedna się ostała i uniemożliwiła rozpoczęcie okupacji). podczas wygrania przez obrońcę bitwy na lądzie kolony po prostu wracają do miasta. wszystkie. no bo jak zacząć okupację, kiedy w mieście wroga zostały jednostki(jakiekolwiek, mam tu na myśli także statki)? nie da się.
tak więc wysyłanie więcej niż jednego kolona w jednym ataku mija się całkowicie z celem. nic to nie daje.


co innego wysyłanie 5 kolonów oddzielnie, w innym czasie(powiedzmy co 30 sekund, bo na mniejsze różnice nie pozwala antytiming - albo nam się uda wbijać kolony co 10 sek, albo wyjdzie gorzej i będą wchodzić co 1 min). ale to już sprawa do dłuższego rozmyślania, trzeba trochę już być z grą obeznanym, żeby w ogóle w coś takiego się bawić. aczkolwiek jak coś takiego jest dobrze rozmyślane, to może przynieść fajny efekt (czyt. pomóc :)).
 

DeletedUser5716

Guest
ja znam. jak przegrywasz bitwę na morzu to zawsze giną ci wszystkie kolony. czy to był tylko jeden taki statek, czy było ich dziesięć - nie ma znaczenia. wystarczy, że obrońcy została 1 birema(np ty straciłeś 200 ogni, on 270 birem, ale miał w porcie 271, więc jedna się ostała i uniemożliwiła rozpoczęcie okupacji). podczas wygrania przez obrońcę bitwy na lądzie kolony po prostu wracają do miasta. wszystkie. no bo jak zacząć okupację, kiedy w mieście wroga zostały jednostki(jakiekolwiek, mam tu na myśli także statki)? nie da się.
tak więc wysyłanie więcej niż jednego kolona w jednym ataku mija się całkowicie z celem. nic to nie daje.


co innego wysyłanie 5 kolonów oddzielnie, w innym czasie(powiedzmy co 30 sekund, bo na mniejsze różnice nie pozwala antytiming - albo nam się uda wbijać kolony co 10 sek, albo wyjdzie gorzej i będą wchodzić co 1 min). ale to już sprawa do dłuższego rozmyślania, trzeba trochę już być z grą obeznanym, żeby w ogóle w coś takiego się bawić. aczkolwiek jak coś takiego jest dobrze rozmyślane, to może przynieść fajny efekt (czyt. pomóc :)).

A mógłbyś czytać ze zrozumieniem ?
Nie chodzi mi o zaczęcie okupacji 5 kolonami. Widocznie nie znasz odpowiedzi na moje pytanko ;)
 

DeletedUser7508

Guest
Jestem ciekaw czy jeżeli wyśle się atak z podbiciem, ale wyśle się 20 kolonizatorów, to czy osoba broniąca się będzie musiała rozwalić tylko jednego kolona czy wszystkie 20?.
Oczywiście, że wszystkie..
Wiki Grepolis napisał:
Okupacja zostanie przerwana jeżeli zostaną zniszczone wszystkie jednostki lądowe okupanta. Statek kolonizacyjny zostanie wtedy zniszczony, a reszta floty wróci do rodzimego polis. Okupacja może zostać także przerwana, gdy zostaną zniszczone wszystkie jednostki morskie.






I czy po zakończeniu podbicia straci się wszystkie kolonizatory czy tylko 1 ? :)
Tylko jeden statek kolonizacyjny dobija do portu i wyładowuje rzeczy, które przywiózł do nowego miasta ;)






A i jeszcze jedna sytuacja -
Osoba rozwala 19 z 20 kolonów, czy podbijanie nadal trwa ? :D
Wg mnie pytanie postawione na początku wypowiedzi jest prawie identyczne do tego, ale dla jasności odpowiem (tak samo)..
Wiki Grepolis napisał:
Okupacja może zostać także przerwana, gdy zostaną zniszczone wszystkie jednostki morskie.
 

DeletedUser5716

Guest
Oczywiście, że wszystkie..








Tylko jeden statek kolonizacyjny dobija do portu i wyładowuje rzeczy, które przywiózł do nowego miasta ;)







Wg mnie pytanie postawione na początku wypowiedzi jest prawie identyczne do tego, ale dla jasności odpowiem (tak samo)..

NASTĘPNA OSOBA NIE ROZUMIEJĄCA PYTANIA

Co Ty nie powiesz, to że okupacja zostanie przerwana jak zostanie zniszczona cała flota bądź jednostki lądowe to jest OCZYWISTE,

Ja pytam co sie stanie gdy NIE zostanie cała flota zniszczona, a więc jeżeli ktoś atakujący ogniowcami moje biremy, kolony rozwali np 99% birem ALE jeden kolon zostanie (inne padną) to czy okupacja dalej będzie trwała? Bo przecież jeżeli w tym mieście jest jeszcze ten jeden kolon to NIE WSZYSTKIE JEDNOSTKI są zniszczone!
 

DeletedUser7508

Guest
Ja pytam co sie stanie gdy NIE zostanie cała flota zniszczona, a więc jeżeli ktoś atakujący ogniowcami moje biremy, kolony rozwali np 99% birem ALE jeden kolon zostanie (inne padną) to czy okupacja dalej będzie trwała? Bo przecież jeżeli w tym mieście jest jeszcze ten jeden kolon to NIE WSZYSTKIE JEDNOSTKI są zniszczone!
Tym samym odpowiedziałeś sobie sam na pytanie. Na przyszłość radzę lepiej formułować zdania oraz pytania.



Gdybyś dalej nie rozumiał..
Ja pytam co sie stanie gdy NIE zostanie cała flota zniszczona

A ja odpowiadam
Wiki Grepolis napisał:
Okupacja zostanie przerwana jeżeli zostaną zniszczone wszystkie jednostki lądowe okupanta. Okupacja może zostać także przerwana, gdy zostaną zniszczone wszystkie jednostki morskie.
Więc albo giną wszystkie jednostki lądowe i okupacja zostaje przerwana albo tonie cała flota i także okupacja zostaje przerwana. Innymi słowy - jedna jednostka lądowa (np. szermierz) i jeden kolon muszą się utrzymać, aby nadal trwała okupacja.

Teraz rozumiesz, czy mam wykonać rysunek pomocniczy?
 

DeletedUser5716

Guest
To chyba Ty nie rozumiesz... Bo z tego co na wiki pisze to trzeba rozwalić kolonizator aby okupacja została przerwana (więc poco piszesz tutaj o szermierzach :D). Ale mnie ciekawi czy jeżeli jest więcej niż jeden kolonizator, a zostanie zatopiony tylko jeden, to czy okupacja dalej trwa (bo przecież spełniliśmy wymaganie - rozwaliliśmy kolona), ale z drugiej strony nie wszystkie jednostki zostały rozwalone. Jedno drugiemu zaprzecza.


A i przy okazji sory że się uniosłem używając mojego caps locka ale chciałem udać zbulwersowanego! :D
 

DeletedUser7508

Guest
Bo z tego co na wiki pisze to trzeba rozwalić kolonizator aby okupacja została przerwana
No tak, kolonizator. Czyli statek, który kolonizuje miasto. A jeśli kolonizujesz 10kolonizatorami to trzeba rozwalić wszystkie to logiczne.
Zresztą skąd można wiedzieć, który statek na 10 innych kolonizuje dane miasto? A jeśli jeden tonie to drugi tak jakby dokańcza jego robotę.

(więc poco piszesz tutaj o szermierzach :D).
Ponieważ myślałeś, że jednostki lądowe mogą zginąć a jedynie flota musi pozostać przy okupacji (a przynajmniej tak zrozumiałem z Twoich wypowiedzi)

Ale mnie ciekawi czy jeżeli jest więcej niż jeden kolonizator, a zostanie zatopiony tylko jeden, to czy okupacja dalej trwa (bo przecież spełniliśmy wymaganie - rozwaliliśmy kolona), ale z drugiej strony nie wszystkie jednostki zostały rozwalone. Jedno drugiemu zaprzecza.
Nic niczemu nie zaprzecza. Rozwaliłeś statek kolonizujący? Ok, jego kolonizacja zostaje przerwana, ale są też inne kolonizatory, które nie zatonęły i mogą dalej kontynuować swoje zadanie.
Może jednak dołączę ten obrazek, co?
 

DeletedUser4737

Guest
wszystkie 20 klonów pójdzie pod wodę na pewno i nie muszę tego sprawdzać bo klon to jednostka morska :)
 

DeletedUser

Guest
pyt. do hort3x

piszesz tam o radacvh doswiadczonych graczy... i tam pisze ze brander to jesdnostka do ataku a jak Ty nimi atakujesz??? jezeli pisze ze "nie mozesz atakowac branderami"
 
Do góry