[Wyjaśnione] Podbój - kolonizator zmiana czasu

DeletedUser

Guest
Wysłałem kolonizatora który płynął ~30 godzin, miał on dopłynąć na godzinę 8:30 w dniu 27.10. Przez zmianę czasu wpłynął on o godzinie 7:30 w bonusie nocnym i rozbił się.

Info o tym iż czas na serwerze będzie się zmieniał na przedstawionych zasadach zostało wysłane już po moim puszczeniu kolonizatora.

Czy da rade coś z tym zrobić?
 
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

Jak sam zauważyłeś Twój atak miał płynąć ~30 godzin i płynął dokładnie tyle samo, czyli ~30 godzin.

W Polsce zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i myślę, że daty zmian czasów nie są dla nikogo tajemnicą. Pokrywają się one ze zmianą w grze. Myślę, że akurat dobrze, że tak się dzieje, gdyż dziwnie by przecież się grało, gdyby pół roku trzeba było wysyłać ataki np. na godzinę 9 wiedząc, że to tak na prawdę jest godzina 10.

Tak więc bez problemu można przewidzieć kiedy nastąpią kolejne zmiany czasu w Polsce oraz w grze:
2014 30 marca 26 października
2015 29 marca 25 października
2016 27 marca 30 października
Informacja jedynie o tym przypomina i nieco rozjaśnia mechanizm zmiany godziny (ale sposób zmiany godziny spokojnie można też przeczytać w ogłoszeniach z poprzednich lat, gdyż zawsze to działa w ten sam sposób, tylko raz o godzinę do przodu a raz o tyłu).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

Nie musisz mi mówić o zmianie czasu, ale moim zdaniem było to dla mnie krzywdzące.

Widzę ze nic tu nie wskóram. Do widzenia.

Trzepcie dalej złocisze za "darmowa" grę.

PS. Popracujcie nad tym, powinno być tak że jeżeli wysyłam atak i ma on dotrzeć o 8:30 to o tej dociera pomimo zmiany czasu z letniego na zimowy i z zimowego na letni.
 

DeletedUser19814

Guest
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

Uważam, że to jest nie fair. Nikt nie ma obowiązku znać datę zmiany czasu z wyprzedzeniem -- jeśli miałoby być inaczej, po cholerę wysyłaliście wyjaśnienie (nota bene z opóźnieniem) ? Argumentacja przedstawiona, aczkolwiek bezduszna, miałaby sens przy braku jakiegokolwiek powiadomienia.

Przyznanie odszkodowania w postaci np. złota w odpowiedniej ilości nie tylko zadośćuczyniłoby krzywdzie, ale i podniosło prestiż Inno w oczach graczy. W chwili obecnej jesteście postrzegani niezbyt pozytywnie.

Tyle ode mnie, bo widzę, że nikt nie śmie sie nawet wypowiedzieć w tak oczywistej kwestii.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

W Polsce zmiany czasu letniego i zimowego regulowane są rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów i myślę, że daty zmian czasów nie są dla nikogo tajemnicą.
To ja sobie pogdybam:
Skoro nie są, to można było je uwzględnić na serwerze podającym czas wpłynięcia ataku i jeśli Crafi wysłał kolona 26.10 o godzinie 2:30, płynącego 30h, to powinno mu się wyświetlić, że statek wpłynie 27.10 o 7:30?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

Przydałaby się odpowiedz ze strony "GÓRY"
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Podbój - kolonizator zmiana czasu

Crafi, dzięki za informację. Przeanalizujemy dokładnie tę sprawę z technikami, żeby określić gdzie dokładnie leży problem. Skontaktujemy się z tobą przez system ticketów, gdy tylko będzie coś wiadomo na ten temat.
 
Do góry