Podbój miasta

  • Rozpoczynający wątek Fergis
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jeżeli wyśle flote bez statków na innego gracza z kolonizatorem to jeżeli wyśle kilkanaście statków to one wybiją mi kolonizatora ?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Jeżeli wyślesz kolonizatora bez eskorty statków wojennych i asysty wojsk lądowych to nie rozpoczniesz ani kolonizacji ani podboju tylko atak zakończy się tak jak każdy inny walką i zdobyciem surowców (jeśli będzie to walka zwycięska)
 

DeletedUser

Guest
.

Ale napisałe że tylko bez statków :p Z wojskiem lądowym tylko.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Powtórzę coś co było już napisane wielokrotnie. Proces podboju kończy się na trzy sposoby:
1. Sukcesem - miasto jest Twoje
2. Rozbiciem wojsk lądowych - porażka kolonizator znika, a flota powraca do domu
3. Rozbiciem floty - porażka kolonizator tonie, a wojska lądowe wracają do domu
 

DeletedUser

Guest
Czyli że można wysłać bez statków ? Ja pytam o to a Ty wogule co innego mi mówisz .. :p
 

DeletedUser

Guest
Bez statków bojowych nie rozpocznie się kolonizacja, będzie to tylko zwykły atak. W dodatku jeśli człowiek będzie miał tylko jedną biremę to ci zatopi wszystkie transportowe z wojskiem.
 

DeletedUser

Guest
Czyli wystarczy np. 1 bierema czy więcej ?

Do kolonizacij :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Przeciez jak kolonizujemy nowe miasto, to nie można wyslac samego kolonizatora ?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Bo taka jest mechanika gry. Poza tym piraci, dzikie bestie a przecież nie od razu Kraków zbudowano.
 

DeletedUser

Guest
Np. Chce skolonizować nową wioskę...

Wysyłam Statek kolonizacyjny, statek transportowy z 1 procarzem + statek ogniowy - uda sie :D?
 

DeletedUser

Guest
***

a po co ryzykować? statek transportowy zabiera 20 jednostek ewentualnie 26 to wyślij tych 20 procarzy nie ubędzie Ci
 

DeletedUser

Guest
Robin mylisz poziom z punktami

na starcie mamy poziom kultury 2

I przejęcie jest więc 'za free'
II przejęcie: 3 punkty kultury (osiągamy 3 poziom kultury)
III przejęcie: 9 pkt kultury (osiągamy 4 poziom kultury)
IV przejęcie: 18 pkt kultury (osiągamy 5 poziom kultury)
itd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry