Podbój

  • Rozpoczynający wątek Zauborin
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Czy do podboju wystarczy tylko flota
np niszczę mu statki i zaczynam podbój
czy muszę mu tez zniszczyć wojska lądowe ?
:confused:
Trzeba tez zniszczyć wojsk lądowe. Żeby podbój się zaczął to należy mieć miasto wyczyszczone i muszą być wysłane statki i wojska lądowe z kolonizatorem.
ja tak samo mam spełnione wymaganie
jak się oriętuje to normalny atak ze statkiem kolonizacyjnym wysłać
tylko na opuszczone polis a jesli chcę podbić polis które nie jest opuszczone
muszę wywołać bunt

nie mam tej ikonki
pooooomocyy!!!!!

na jakim świecie grasz?
 

DeletedUser

Guest
Ja mam pytanie podobne z tą różnicą że nie wiem kiedy wysłac kolona?
Na wszelki wypadek wysylalem zawsze czyli pierw z ikonka podboj po ataku swieci sie pięść z napisem poczatek buntu po 12h piesc jest w ogniu i nie pamietam jaki napis na kolejne 12h.... i po tym czasie wszystko wrocilo do poprzedniego stanu... czemu? kiedy ten atak mam zrobic i co zle robie? warunki wszystkie spelnilem 30 akademia, podboj, kolon + wojsko + statek atakujacy i transy i czemu miasto dalej jest gracza? mimo ze nie logowal sie i nie bylo armi? kultura jest i miasta 1/2. Prosze o odp.
 

DeletedUser

Guest
wysylasz armie(bez kolona) na wzburzenie buntu, po 12 h czekania wysylasz kolona z obstawa do tej wioski i jesli wygrasz i masz to wszystko co napisales, miasto jest twoje ;]

/e nowy system podboju^^
 

DeletedUser

Guest
Czyli wysylam po 12h jak zwykla pięść zamieni sie w pięść z ogniem?
 

DeletedUser

Guest
tak, ale mozesz wyslac tez wczesniej, zeby doszedl 1h albo kilka minut po skonczeniu sie czasu wzburzania buntu, wtedy masz wczesniej miasto ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
z tego co mi wiadomo podboju dokonuje sie kolonem, a jak ktos ma biremy/ognie itd. w porcie to trudno nim wplynac do miasta...:p

chyba, ze sie myle...
 

DeletedUser

Guest
bagietka masz racje miasto musi być czyste z wojska lądowego i morskiego, żeby rozpocząć podbój. Jedynie do rozpoczęcia "wzbudzania buntu" potrzebne jest wybicie tylko jednostek lądowych, ale już do przejścia miasta trzeba wyczyścić morze.



miasto nie musi byc CZYSCIUTKIE wystarczy wybic wojska ladowe

jak juz cos pisac to tak zeby innych nie wprowadzac w blad
Proszę żebyś się stosował do tego sam...
 

DeletedUser

Guest
nad postem ktory zacytowalem bylo pytanie o zaczynanie podboju ja to zrozumialem jako rozpoczecie podburzania do buntu bo w starym systemie to sie nazywa chyba okupacja czy jakos tak
ale przyznaje sie moglem dokladniej napisac o co mi chodzi

obiecuje poprawe
 

DeletedUser

Guest
Tonące statki...

Czytałem już parę tematów o podboju i wiem że tego typu pytania już były, ale nie natknąłem się na jednoznaczne odpowiedzi....
Załóżmy że próbując podbić polis przeciwnika, przegrałem już na wstępie bitwę morską, w której straciłem statki offowe. Wiem że przez to podbój i kolonizacja nie pójdą dalej na ląd.
Co jednak dzieje się z moimi transportowcami i kolonem?
  • Czy zostają zniszczone i toną wraz z wojskami na transportowcach (tracę wojo lądowe)?
  • Czy wszystko wraca do domciu bezpiecznie, a jedynymi ofiarami pozostają tylko statki offowe (np. ogniowy, trirema, itp.)?
Kolejne pytania:
  1. Czy dobrze obczaiłem z innych postów że kolon po sukcesywnej kolonizacji polis, znika (jest jednorazowy)?
  2. Czy to samo tyczy się transportowców (też jednorazowe)?
Dodam że gram na Alfie.
Z góry dzięki za odpowiedzi :eek:.
 

DeletedUser

Guest
co do kolona to jest on jednorazowy
transportowcow mozesz uzywac ile chcesz oczywiscie do chwili gdy ktos ci ich nie zatopi
 

DeletedUser

Guest
czy jest możliwe by w jednym mieście były dwa bunty jednocześnie
 

DeletedUser

Guest
tu nic nie ma ten temat
tylko sam podbój i przejecie
ale nie ma nic o tym ile może być bontów w jednym mieście
 
Status
Zamknięty.
Do góry