Podbicie woiski innego gracza.

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
A ja mam barzdzo podobne pytanie: a mianowicie jak rozpocząć bunt w podbijanej wiosce?? Mówię z góry, że mam badanie w akademii i statek kolonizacyjny.

Jeśli dotarłeś do wioski wygrasz bitwę (jeśli wróg ma wojsko) to od razu sam zaczyna się bunt
 

DeletedUser

Guest
opuszczona wioska

jak podbic opuszczona wioske wysłałem kolonizujacego i nic wraca z powrotem :mad:
 

DeletedUser

Guest
Może nie masz odpowiedniego poziomu kultury. Sprawdź w agorze.
 

DeletedUser

Guest
re

tak spełniam juz podbiłem jedną wioska przymierzam sie do 2 ale tej nie moge juz 2 raz lipa
 

DeletedUser

Guest
To ja jeszcze mam pytanie z cyklu łatwych i denerwujących doświadczonych graczy :)
Jaka jest najlepsza obstawa dla statku kolonizacyjnego? Pytam głównie o jednostki (czy wybierać raczej offowe s.ogniowe czy iść w obronne biremy), nie o ich ilość bo to oczywiście zależy od siły podbijanego.

Na to pytanie kolega wyzej nie dostał odpowiedzi a takowa mnie interesuje. Prosze o jak najdokladniejszą informacje ;p

Rozumiem, ze spodziewajac sie wybudowania wojsk lub dotarcia wojsk wspierajacych obronce w miescie ktore chce podbic po ataku wojsk czysczacych ale przed przyjsciem kolona, lepiej razem z kolonem wyslac jakies wojska ofensywne?

Jak Wy to robicie w tym przypadku?
 

DeletedUser946

Guest
Jak Wy to robicie w tym przypadku?
nie ma żadnego złotego środka, do każdego przeciwnika i każdej sytuacji trzeba podejść inaczej - przed kolonem puszcza się ataki czyszczące w takiej sile by wyczyścić miasto z wojsk gracza/wsparcia, po kolonie dochodzą wojska deffowe... natomiast co z samym kolonem puścić to na dobrą sprawę losówka bo nie da się przewidzieć co zrobi przeciwnik - bo ma tutaj dwa wyjścia idealne: albo wstawia obronę między ostatnim atakiem czyszczącym a kolonem, albo wstawia atak zaraz po dojściu kolona jeszcze zanim dojdzie nasze wsparcie - w pierwszej sytuacji należałoby mieć w obstawie jak najwięcej offa a w drugiej deffa - ale, że nie można zazwyczaj przewidzieć co zrobi przeciwniki (chyba, że ma się np. raporty szpiegowskie czy też walczy się z nim jakiś czas i zna się jego taktykę) dlatego lepiej w obstawie wysłać zarówno off jak i deff (szczególnie dobrze sprawdzają tu się zatem jednostki które są dobre zarówno w ataku jak i obronie - hoplici, rydwany, meduzy)...

ale ogólnie najlepszym sposobem jest puszczenie ataku czyszczącego jak najbliżej przed kolonem i wsparcia jak najbliżej za nim - wtedy nie ma znaczenia co z kolonem idzie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry