podnoszenie siły - pytanie szczegółowe

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser881
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser881

Guest
Załóżmy że podniosę siłę z 50 do 100. Wydam na to 50%*5ludzików*180 surowców = 45 000 surowców. Po takim jednym ataku siła spadnie przynajmniej 7% a ja przyniosę 6000 surowców. Teraz albo znowu podniosę do 100 i wydam na to 6300 surowców(co mi się nie opłaca) albo zaatakuję wioskę jeszcze raz, przyniosę mniej surowców a siła spadnie również o 7%. Czyli nie opłaca mi się to. A jednak wszyscy podnoszą siły wiosek!
Chyba że błędnie założyłem że siła spadnie przynajmniej 7% i jest to zależne np od nastroju lub od tego ile wojska atakuje. Rozumiem że maksymalna ilość surowców możliwych do zagrabienia to 6005(po ok 2k na surowiec), a nie 3x6005!
Proszę o wytłumaczenie mi tego lub/oraz podaniu przepisu na najlepsze podniesienie siły/zebranie surowców bo na pewno taki jest;]
Pozdrawiam!
Dzięki!
 

DeletedUser

Guest
Skąd w ogóle pomysł na to, że jak podnosisz siłę to wydajesz na to surowce?
Podnoszenie siły jest darmowe (kosztuje tylko czas - o ile tak to nazwać można - dojścia i powrotu wojsk).
jedyną stratę jaka możesz podnieść to strata jakiejś liczby swojej armii w przypadku gdy atakujesz wioski o niskim nastroju.
 

DeletedUser881

Guest
Haha ale jestem głupi:D DZięki i już wszystko rozumiem, znalazłem w google przepis na najlepsze podniesienie siły i teraz rozumiem dlaczego to się opłaca:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry