Polowanie na kreta.

DeletedUser8439

Guest
Witam.

Kto ma pomysł na wytropienie kreta w sojuszu ? Przyjmuję wiadomości prywatne, jeśli ktoś nie chce pisać tu. Ja już nie mam pomysłów. Proszę o pomoc.
 

DeletedUser7672

Guest
Szczerze mówiąc, to zależy od inteligencji i doświadczenia kreta, to decyduje o jego zdemaskowaniu. Musisz poczekać na.. wpadkę.
 

DeletedUser4784

Guest
Szukanie kreta to jak szukanie igły w stogu siana :) Wszystko zależy jak wyciekają informacje i jak liczny jest sojusz :) Im mniejszy sojusz tym łatwiej wytropić... w masówce po 80paru graczy i więcej to wręcz nie realne...

- Ale takimi progami do selekcji kretów są (gracze przyjęci od momentu kiedy zaczęły wyciekać informacje)
- W jakich sojuszach byli nowo przyjęci- czy czasem któryś nie był w sojuszu do którego wypływają dane
- Rodzaj wyciekających informacji ze względu na uprawnienia (tzn: czy uciekają info także z zamkniętego forum)
- Położenie graczy (tzn. który gracz jest blisko linii frontu i ma niepokojąco niski współczynnik agresji wroga względem siebie)- często szpiegostwo jest na zasadach "spokój, za informacje"

Ale jeśli kret jest sprytny, umie się maskować i jest bystry to w zasadzie w dużej grupie jest nie do wykrycia... aż do momentu kiedy popełni błąd.

Możesz podzielić sojusz na grupy operacyjne i kazać im porozumiewać się w sprawach akcji poza forum sojuszu i nie podawać informacji o szczegółach dla reszty sojuszników poza grupą bojową :) W tedy można określić też która grupa ma niepokojąco dużo akcji chybionych bo prawdopodobnie wróg został uprzedzony :) To też może zawęzić krąg podejrzanych :)
 

DeletedUser10063

Guest
- Położenie graczy (tzn. który gracz jest blisko linii frontu i ma niepokojąco niski współczynnik agresji wroga względem siebie)- często szpiegostwo jest na zasadach "spokój, za informacje"

I tak właśnie zyskałem agenta U Ciebie ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polowanie na kreta.

mam inny temet tylko nie wiem do kogo się zgłosić ktoś rozzsyła wiadomość o stronie www na której można załatwić złote monety i inne surowce w ilości nieograniczonej za darmo.
proszę o info do kogo podać szczegóły
Ja jestem początkujący i myślałem że to legalna sprawa lecz w ostatniej chwili dostałem info od pewnej osóbki że to jest nielegalne ale jest to tak napisane i zrobiona stronka że wygląda jak od producenta.
pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polowanie na kreta.

mam inny temet tylko nie wiem do kogo się zgłosić ktoś rozzsyła wiadomość o stronie www na której można załatwić złote monety i inne surowce w ilości nieograniczonej za darmo.
Ostatnio coraz częściej ktoś rozsyła reklamy i bzdury z nowo utworzonych kont. Wiadomości możesz olać i wyrzucić, a tego który to wysyła zgłosić na support (ustawienia -> support).

Co do kreta, to miałem kiedyś okazje zajmować się kontrwywiadem w Grepolis i coś wiem na ten temat:p Generalnie znalezienie kreta jest bardzo trudne, choć nie niemożliwe.
Jest dwa rodzaje wtyczek:
- zwerbowane - to zazwyczaj nooby, które godzą się przekazywać info z forum w zamian za "ochronę"
- prywatne - drugie konta (zazwyczaj na wspólnym łączu) należące do któregoś z liderów wrogiego sojuszu (paskudna sprawa)

Te pierwsze łatwo odciąć od informacji i można je wyczaić. Drugie są niemal niewykrywalne...
Jeśli należysz do poważnego sojuszu, to w pierwszej kolejności należy zmienić uprawnienia jego członków - nikt oprócz liderów nie może mieć możliwości zapraszania nowych. Po drugie warto rozważyć utworzenie akademii soja lub zrobić czystkę. Słabych graczy łatwo przekabacić ale osoby mające po 3 (ta liczba może być różna w zależności od świata) i więcej miast już nie. Gdy tylko tacy zostaną w głównym sojuszu, znacznie spadnie ryzyko pojawienia się nowych kretów. Gdy pozostaną już tylko gracze mający dużo pkt trzeba się zabrać za przeglądanie statystyk - zwracać uwagę należy na sojusze w jakich wcześniej byli gracze oraz punkty walki. Offowych graczy w zasadzie można wykluczyć, żądaj raportów od tych którzy sporo nabili na deffie - to dość istotne. Nie głupim pomysłem jest też wywalanie biernych graczy, jak ktoś nie uczestniczy w żadnych akcjach i nie walczy, to po co go trzymać. Zresztą krety zazwyczaj starają się siedzieć jak mysz pod miotłą. Po czwarte trzeba zdobyć prywatną wtyczkę we wrogim soju. Będziesz wiedział kto zamieszcza tam przecieki (ważne) i o czym konkretnie informuje (bardzo ważne).
Trzymanie się tych zasad pozwala zminimalizować ryzyko przyjęcia kreta, a jeśli już to by się zdarzyło, to nie będzie miał łatwego życia - cały czas będzie się musiał mieć na baczności.
Ostatecznie można też próbować zastawiać pułapki lub organizować co ważniejsze akcje w wąskim gronie i na priv.
 
Odp: Polowanie na kreta.

mam inny temet tylko nie wiem do kogo się zgłosić ktoś rozzsyła wiadomość o stronie www na której można załatwić złote monety i inne surowce w ilości nieograniczonej za darmo.
proszę o info do kogo podać szczegóły
Proszę zgłoś taką wiadomość do supportu. Aby to zrobić, proszę wybierz w panelu po lewej stronie Wiadomości, a następnie w zakładce z Twoimi konwersacjami wybierz temat, którego treść chcesz zgłosić. Po jego otwarciu, obo nicku nadawcy pojawi się koperta z czerwonym wykrzyknikiem. Proszę kliknij ją i postępuj zgodnie z pokazującymi się instrukcjami. Dziękuję.

Jeżeli chodzi o wykrycie kreta, to nie jest to łatwa sprawa. Wszystkie poprzednie podpowiedzi są jak najbardziej warte zastosowania. Jednak są tacy gracze, którzy potrafią się dobrze maskować normalnie uczestnicząc w życiu sojuszu. Czasem nawet starają się wyróżniać właśnie po to, by być poza kręgiem podejrzanych. Wszystko zależy od strategii danego gracza i tego, co mu sie podoba w grze najbardziej. Znam przypadki, kiedy tacy gracze wyróżniali się tak bardzo, że otrzymywali jedne z najwyższych uprawnień w topowych sojuszach.
Ja bym stawiała na ścisłą współpracę w sojuszu i bardzo dobrą znajomość każdego ze swoich członków przez założycieli i/lub liderów. Wymaga to sporo czasu i zaangażowania rady, ale wydaje mi się, że daje najlepsze rezultaty. Jednak gdby zdażyło się, że mamy podejrzenia co do konkretnego gracza, to zawsze można zorganizować akcję w zamkniętym gronie zaufanych ludzi i właśnie tego potencjalnego kreta. Oczywiście analiza techniczna graczy również wiele może powiedzieć, ale według mnie akurat to powinno być analizowane na bieżąco i dotyczyć powinno wszystkich członków sojuszu. W przypadku podejrzanych gracz warto jednak rozszerzyć taką analizę o inne światy, na których istnieje dany gracz (o ile nie gra na różnych kontach na różnych światach).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Polowanie na kreta.

Zwróć uwagę na słabo rozwijające się ale zawsze aktywne (zielone) konta. Często są to multiki służące do szpiegowania. Obserwuj graczy będących w centrum wrogów, a nie atakowanych (to podejrzane). Jeśli masz podejrzenie, że ktoś szpieguję dla jakiegoś sojuszu to możesz go sprawdzić. Szpiegujesz ze 2 wioski tamtego sojuszu( koniecznie musi wejść 1 szpieg i wioska być bez wyroczni, żeby było pewne, że nie obstawili po skanie. Następnie prosisz szpiega o pomoc w ataku albo niby przypadkowo go o nim informujesz, a potem zamiast atakować ślesz kolejnych szpiegów. Jak wioskę obstawili to wpadł :D
 
Do góry