Problem z premium

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15344
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15344

Guest
Witam,

wykupilem premium za sms, dostalem informacje po wpisanu nr tel ze nie powiodla sie transakcja, dostaje sms ze mam odpisac na ich sms, odpisuje a ten sms nie dociera...

zglosic problem? czy poczekac?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Problem z premium

To jest niestety najczęściej występujący błąd, kontynuowanie transakcji już po komunikacie o jej niepowodzeniu. Sesja z pośrednikiem ma ograniczony czas trwania, jeśli wygaśnie to transakcja nie zakończy się sukcesem. Pobrane środki powinny zostać zwrócone. W przypadku reklamowania transakcji należy się zwrócić bezpośrednio do Zonga wysyłając ją na email: support.pl@zong.com
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problem z premium

tylko, że ten napis wyświetla się zaraz po podaniu nr telefon, też tak miałem, ale kasy mi nie zabrało i za drugim razem udało się bezproblemowo.
 

DeletedUser15344

Guest
Odp: Problem z premium

sprobowalem drugi raz od nowa i nic :

@Robin65: jezeli wystepuja juz takie problemy to powinniscie wy to zalatwic :) niz gracze
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Problem z premium

Nic nie poradzimy na to że czytając informację, iż transakcja się nie powiodła gracz brnie dalej. Nie jesteśmy w stanie zablokować wysłania sms-a.
 

DeletedUser15344

Guest
Odp: Problem z premium

no ja wiem ze nic nie poradzicie ale chyba trzeba powiadomic takiego providera :)

/ kontynuuje zakup:


Przetwarzanie w toku...

To potrwa kilka sekund.
Wiadomość doręczona, sprawdź na swoim telefonie i odpowiedz

i nic nie dostaje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Problem z premium

W tym wypadku to najlepszy byłby ticket z podanym numerem telefonu i datą takiej operacji jak najszybciej po niej, sprawdzę czy to w ogóle ujawnia się w systemie. Mogę wtedy również posłać to Niemcom do sprawdzenia bo może rzeczywiście gdzieś coś nie trybi i da się poprawić.
 

DeletedUser15344

Guest
Odp: Problem z premium

to juz w dzien wysle ticketa. Mozliwe ze cos provider ma zrabane z systemem.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

@Robin65: wyslalem ticket, tylko ze tam jest podane w ticket zeby podac tresc wyslania wiadomosci :)
 
Do góry